Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Превишена скорост в Гърция

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    то туй в Гръцко пътища като пътища ли са... от Александруполис до Кавала като опънали една нова магистралка, един хубав асфалт - как да караш със 130??? п.п. хубаво са го измислили - плащаш си глобата - връщат ти номера на колата п.п. 2 Той нека да мине границата и да влезе в България без преден номер на колата и да срещне полицай по пътя - 400 евра в гърция ще му се видят като пари за семки....
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    Коментар


      #17
      Първо гърците са изключително надути и наистина ни имат за трета ръка хора. И с право. Мисълта ми е, че когато си българин това играе роля. Естествено това не оправдава нарушението. Второто, което искам да кажа по темата е, че вчера си карах лежерно със 90-100 след магистралата, т.е. след Стара Загора. Еми добре познатите лайна, безсмъртните предимно с БМВ, производство от ’91-’09, S класи и всякакви други класи те карат да караш под напрежение и да ги пазиш, щото иначе можеш и ти да не оцелееш при безумните им изпреварвания в 10 вечерта. И тези кво мислите - ще ги стресне, че когато ги спрат вместо 50 лева трябва да му даде 150 ли? Аз не мисля. Верно, че това ще стресне някои рацери, но не и най-опасните, тези с S, CL, SL и т.н. класите.
      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

      Коментар


        #18
        Опасните, както ги наричаш, имат в пъти по-добри спирачки или окачване (например) от някой "безопасен" с "Astra GSI", "Golf GTi", "318iS", включително "Bravo GT" или "PuntoGT", каквито също не са рядкост по магистралата и далеч не се движат в рамките на ограничението.Ако някой трябва да се движи с превишена скорост, предпочитам той да кара кола за 50’000лв., отколкото за 5’000лв.В Гърция свалят регистрационните табели на автомобила и за неправилно паркиране, което за мен е малко прекалена, НО много ефикасна мярка срещу тарикатлъците на дребно

        Коментар


          #19
          Kuku написа:
          Опасните, както ги наричаш, имат в пъти по-добри спирачки или окачване (например) от някой "безопасен" с "Astra GSI", "Golf GTi", "318iS", включително "Bravo GT" или "PuntoGT", каквито също не са рядкост по магистралата и далеч не се движат в рамките на ограничението.Ако някой трябва да се движи с превишена скорост, предпочитам той да кара кола за 50’000лв., отколкото за 5’000лв.В Гърция свалят регистрационните табели на автомобила и за неправилно паркиране, което за мен е малко прекалена, НО много ефикасна мярка срещу тарикатлъците на дребно
          И като караш кола за 50000 лева виждаш под ъгъл ли? Или специална система ти подсказва дали има коли след завоя и с каква скорост се движат? Щото ако и от двете посоки се зададат двама с такива "специални" коли не знам коя ше излезе по - специална. И на Максим Хамъра не струва 5000 лева ама не успя да вземе завоя. И тоя с SL-а, дето влязох в банкета заради него, за да се разминем три коли, и той предполагам нямаше да се изправи на две гуми като транспортьора и да мине между моята кола и тази, с която се разминавах.
          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

          Коментар


            #20
            Лесно може да се оправи работата с безумните шофери да вкатат полицай от Гърция.
            Обичам си работата.

            Коментар


              #21
              Valentin_V написа:
              Лесно може да се оправи работата с безумните шофери да вкатат полицай от Гърция.
              Един полицаЙ нищо няма да направи
              The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

              Коментар


                #22
                Valentin_V написа:
                Лесно може да се оправи работата с безумните шофери да вкатат полицай от Гърция.
                Опасявам се, че ще ги корумпираме Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
                SEAT Leon Cupra 300
                Triumph Street Triple 765 R

                Коментар


                  #23
                  За шофиране без колан глобата е 350 евро, а книжката се отнема за 10 дни - при мен това от май до октомври е 600евро понеже има много пришълци "тарикати" а все пак трябва да се събират парички
                  Толкова е лесно да поправяш другите. Толкова е трудно да поправяш себе си

                  Коментар


                    #24
                    За моя радост, в северната част на Гръцко няма много-много полицаи. Случвало ми се е да превишавам скоростта с доста там, за щастие без последствия като горното (не се гордея с това). Имам предвид Свиленград - Орестиада - Александруполи - Кавала - Солун.Това, че глобите им и наказанията им са доста солени е факт, но е факт и че гърчолята много-много не се съобразяват с ограниченията. На път с разрешена скорост 100 км/ч съм карал със 120, като ВСИЧКИ гърци ме изпреварваха с доста, а един дори ми показа с ръка, че съм ненормален...Обикновено си избирам един "бушон" с местен (от района) номер, и се залепям зад него. Те знаят къде са им полицаите, и намалят където трябва. ДОсега не съм имал проблеми, да чукна на дърво.Иначе да караш без номера в България наистина е опасно - наказанието е 6 мес. без книжка плюс 200 лв глоба.Варианта е да се плати глобата в Гърция и да се вземат номерата.Има вариант да се симулира изгубен номер, и да се пререгистрира колата, но ако се разкрие работата...дали няма да стане по-лошо - не знам.

                    Коментар


                      #25
                      В някои западни демокрации за превишена скорост ти взимат не номерата, а направо колата - после ходи, че превишавай, ако имаш с какво ... Но нали си чешем пръстите само...
                      Дай някой пример де.Това да ти вземат колата ако не е посегателство срещу частната собственост. Егати демокрацията.Ама верно Гърчолята ни мразят. Момчето ми разправя - като ни спряха извикаха 3 други патрулкии ни наобиколиха, като че ли сме престъпници. Взели са му книжката, талона на колата и номерата. Май още им държи от времето на хан Крум.

                      Коментар


                        #26
                        Не мога да дам акъл, как човека да си оправи глобата. Като начало можеше да пита на митницата от българската страна, а след това да звънне в гръцкото посолство и любезно да попита, как се процедира. А иначе... подкрепям мнението на колегите за нуждата от по-сериозни глоби, НО! Заплатите на полицаите трябва да станат двойни и да се създаде антукорупционен отдел, който ще следи катаджиите стриктно. Т.е. високи глоби, сериозен контрол на пътя и още по-сериозен контрол над контролиращите! Иначе оправия няма!А между другото е всеизвестно, че в Гърция полицаите са стриктни. Къде се юрнал твоят човек да лети? Нека субсидира гръцкото правителство сега :D
                        Frontera Sport, X20SE март 1998

                        Коментар


                          #27
                          Номерата се вземат, защото напусни ли страната, събираемостта е нула. mitakkk: В нормалните държави превишването на скоростта е престъпление и се третира като такова. Освен това полицията не знае кой е в колата, нормално е да извикат подкрепление, за всеки случай. Нормално е да вземат талона, книжката и номерата. Като си плати глобата - ще му ги върнат, може би без книжката. Това, че в България е анархия, не значи, че и в другите държави е така. Предвид няколкото тежки катастрофи с български участници - няма нищо за чудене. Oсвен това, човекът трябва да се радва, защото в недалечното минало в Гърция не са вземали номерата, а направо са конфискували автомобилите....
                          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                          Коментар


                            #28
                            глоби

                            не слуайно доста коли втора ръка например от Италия има пного по евтини като са конфискувани за такивана нарушения и не са си ги платили
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              #29
                              В нормалните държави превишването на скоростта е престъпление и се третира като такова. Освен това полицията не знае кой е в колата, нормално е да извикат подкрепление, за всеки случай. Нормално е да вземат талона, книжката и номерата. Като си плати глобата - ще му ги върнат, може би без книжката. Това, че в България е анархия, не значи, че и в другите държави е така. Предвид няколкото тежки катастрофи с български участници - няма нищо за чудене.
                              МНОГО СЕ ДРАЗНЯ НА ТАКИВА ИЗКАЗВАНИЯ. Какво ще рече "нормалните държави"??? Как така реши ще е анархия в България??? Не приемам твърдението че сме втора ръка хора. Стига с тия мрънкания, че ни е скапана държавата. Определено се убеждавам че Гърция е полицейска държава. Междудругото - от нашия КАТ твърдят, че Гърците си правят своеволия със снемането на номерата, нямали никакво право да го правят. Дори са посъветвали да се търсят правата в съда. Номерата междудругото не са ли държавна собственост??А по отношение на Гърците - така като гледам из форумите, май не са много дисциплинирани шофьори.

                              Коментар


                                #30
                                mitakkk написа:
                                Номерата междудругото не са ли държавна собственост??
                                ДА, държавна са!
                                mitakkk написа:
                                А по отношение на Гърците - така като гледам из форумите, май не са много дисциплинирани шофьори.
                                Абсолютно. Между другото Гърция е с най-много катастрофи на глава от населението в ЕС.

                                Коментар

                                Working...
                                X