Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

транзитни ( временни) номера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    транзитни ( временни) номера

    Колеги,След като имам такива номера, и гражданска отговорност, мога ли да карам колата без да имам проблеми с КАТ? Трябва ли да я мина на технически преглед или това трябва да стане едва след получаването на постоянните табели?Принципно колата е с табели които са изтекли юни месец, мисля да ги удължа ( или сложа нови - което е разрешено от закона до края на август) Ясно е че като си с такива номера те скъсват да те спират за проверка. Ще съм Ви благодарен ако ми кажете какво още ще проверяват от КАТ, за да не изпусна нещо и да си нямам проблеми с тях

    #2
    Без транзитни номера не можеш да караш колата. Струват 80 лева в КАТ. Но, след като ги изкараш, трябва да си направиш и ГО, иначе... А иначе транзитните номера важат за две седмици, мисля, че така беше. По-добре не си прави експерименти. Цялата процедура в КАТ е точно за 2 часа - максимум, ако отидеш към 7 часа. (говоря за София)
    NOW: ???
    Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
    Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

    Коментар


      #3
      Въобще неискам да си правя експерименти. Искам всичко да си ми е ОК.

      Коментар


        #4
        mitakkk написа:
        Въобще неискам да си правя експерименти. Искам всичко да си ми е ОК.
        В такъв случай, се пускай към КАТ.
        NOW: ???
        Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
        Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

        Коментар


          #5
          И все пак кога се извършва първоначалния технически преглед- след получаване на транзитните номера ли??

          Коментар


            #6
            Прегледът се извършва, след като си регистрираш колата. А в КАТ веднага, за което си и плащаш, нали. Иначе за транзитни номера не съм чувал да изискват преглед. Вече за ГО е задължително да имаш.
            NOW: ???
            Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
            Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

            Коментар


              #7
              за да караш с транзитни номера не ти трябва преглед само си направи ГО и нямаш проблем

              Коментар


                #8
                mitakkk написа:
                И все пак кога се извършва първоначалния технически преглед- след получаване на транзитните номера ли??
                Прегледът ли те притеснява?извършва се при регистрация на автомобила. Транзитните номера се вземат само с документите на автомобила, без него самия.
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #9
                  Re: транзитни ( временни) номера

                  mitakkk написа:
                  Колеги,След като имам такива номера, и гражданска отговорност, мога ли да карам колата без да имам проблеми с КАТ? Трябва ли да я мина на технически преглед или това трябва да стане едва след получаването на постоянните табели?Принципно колата е с табели които са изтекли юни месец, мисля да ги удължа ( или сложа нови - което е разрешено от закона до края на август) Ясно е че като си с такива номера те скъсват да те спират за проверка. Ще съм Ви благодарен ако ми кажете какво още ще проверяват от КАТ, за да не изпусна нещо и да си нямам проблеми с тях
                  Най-лесно се краде кола с транзитни номера Повярвай ми, познат именно в София изгоря преди 1 година със старо BMW E36
                  MB 280 S W108 67' - pickUp
                  MB 450 SEL 6.9 W116 75' - RESTORATION
                  ex.VWPOLO6N1 95'; Fiat Bravo 1.8 GT 95'
                  Now : private - MB 230 CE Sportline W124 89' - Black Dream
                  office - Skoda Fabia HTP 1.2 04' - Blue Kid

                  Коментар


                    #10
                    това е ясно правиш каско на разсрочено и пак караш с транзитни ако ти е за продаване а се налага да я ползваш за кратко

                    Коментар


                      #11
                      Като регистрирах Мареата, имах право да карам с транзитните номера 1 месец(това е посочено и талона-временния).Ако нещо се забавиш имаш право на удължаване(да караш с транзитните-не помня обаче колко).Преглед минаваш като я регистрираш в КАТ!
                      now. BMW E39 523i '98 170hp
                      ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                      ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря Ви. Мен най ме притесняваше въпроса с прегледа.

                        Коментар


                          #13
                          И аз имам един въпрос . Може ли предварително да вземем транзитни номера и с тях да обикаляме по автокъщите . Като харесаш нещо , слагаш номера , правиш застраховка и готово
                          Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                          Коментар


                            #14
                            RoMeO_156_GTA написа:
                            И аз имам един въпрос . Може ли предварително да вземем транзитни номера и с тях да обикаляме по автокъщите . Като харесаш нещо , слагаш номера , правиш застраховка и готово
                            Както по-горе колега уточни, номерата се дават, след като бъдат представени документите на автомобила. По твоята логика, ще открадна някоя кола и ще си я карам с транзитните номера.
                            NOW: ???
                            Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
                            Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

                            Коментар


                              #15
                              С документите на автомобила, гражданската и документ за платена екотакса-получаваш транзитни номера!
                              now. BMW E39 523i '98 170hp
                              ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                              ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                              Коментар

                              Working...
                              X