Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Внос от Щатите - мито?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Внос от Щатите - мито?

    Колеги, предстои ми покупка на една стока от САЩ. Понеже ми се ще да знам предварително какви такси ще платя тук на митницата ще съм благодарен ако някой в час ми помогне. Влязох в контакт с производителя и това с което могат да ми помогнат е :Our harmonization code is 8471609050. Това някакъв митнически код ли е или...?

    #2
    http://www.pariteni.bg/Calcs/13/3769...049e417.htmlи още 1000 лева за Технотест
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Изобщо не става дума за автомобил. Става дума за вид лазерен скенер, ако това има значение. Моя е грешката че не го уточних в първия пост.

      Коментар


        #4
        Ами спорна работа, до 22Евро от фирма не се обмитява.От частно лице беше бещо от сорта 100евро.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Re: Внос от Щатите - мито?

          ls1 написа:
          Колеги, предстои ми покупка на една стока от САЩ. Понеже ми се ще да знам предварително какви такси ще платя тук на митницата ще съм благодарен ако някой в час ми помогне. Влязох в контакт с производителя и това с което могат да ми помогнат е :Our harmonization code is 8471609050. Това някакъв митнически код ли е или...?
          Да, това е митническия код.http://ec.europa.eu/taxation_customs...Избираш Трсене Код по Тарик, задаваш държава на произход и излиза, че посочениет код не съществува.Кажи им да си оправят кода или използвай близък, но им кажи този да не го пишат никъде. Опитай с този 8471600000 и търси надолу по разбивката.
          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

          Коментар


            #6
            Добре, с кода който предлагаш излиза това:http://ec.europa.eu/taxation_customs...ear=2009Как да го тълкувам това, че не дължа такси? Едва ли...Много ми е объркващо .

            Коментар


              #7
              Каквото и да пишат хамериканците, нашите митничари си имат собствен поглед върху нещата Ние в старата фирма, където работех преди внасяхме от САЩ инфрачервени газови нагреватели. Там хората си пишат съответния митнически код, който съвсем точно съответства на стоката. Нашите митничари казаха...аааа, не е тоя кода, пишете еди-кой си... който съответства на камини и печки. Само дето митото беше почти 2 пъти по-голямо.Иначе като гледам какво излиза по Тарик-а - може и да е без мито. Доста неща са освободени от мита, не се учудвай.П.П. Дали "тарикат" идва от "тарик"

              Коментар


                #8
                Малко се съмнявам да пропуснат нашите митничари да се изтарикатят. Ще го драснат ’компютърен скенер’ и хоп - по тарифата на компютърната техника вероятно (не че знам тя колко е).А какво друго ще дължа? ДДС? Някакви други такси?

                Коментар


                  #9
                  ДДС със сигурност.Такса освобождаване от митница ще имаш някаква сигурно. Не знам, ние сме освобождавали цели контейнери, за единична стока не знам. За целта сме наемали митнически агенти и накрая само плащаме (шефа де) като попове.

                  Коментар


                    #10
                    Цената на стоката, плюс транспортните разходи.Мито върху двете, според тарифната таблица.ДДС на сбора от цялата сума (цена + доставка + мито).В цифри, като пример:1000лв. + 100лв. = 1100лв.1100лв. х 6% = 66лв.1100лв. + 66лв. = 1166лв.1166лв. х 20% = 233лв.1166лв. + 233лв. = 1399лв.Извода е, че от 1100лв. ще стане 1400лв., а има и такси за обработка на документите....

                    Коментар


                      #11
                      ls1 написа:
                      Малко се съмнявам да пропуснат нашите митничари да се изтарикатят. Ще го драснат ’компютърен скенер’ и хоп - по тарифата на компютърната техника вероятно (не че знам тя колко е).
                      Освободена от мита. От ДДС не.
                      Immortal написа:
                      Такса освобождаване от митница ще имаш някаква сигурно.
                      Не съществува такава такса. За каквато и да е стока.Ако плащате нещо такова на агентите, и не ви харесва, сменете агентите.
                      Kuku написа:
                      а има и такси за обработка на документите....
                      Няма такива такси Kuku, ако си подготвиш документите сам, не дължиш никаква такса на митницата за обработка.Електронната декларация можеш да си подадеш и онлайн, сам.Ключова дума, БСУТ.Въпреки, че тук става дума вероятно за инцидентен внос от физическо лице.
                      .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                      www.cyxap.com

                      Коментар


                        #12
                        Аз го казвам да се знае, че я може, я не може!

                        Коментар


                          #13
                          ls1 написа:
                          Малко се съмнявам да пропуснат нашите митничари да се изтарикатят. Ще го драснат ’компютърен скенер’ и хоп - по тарифата на компютърната техника вероятно (не че знам тя колко е).А какво друго ще дължа? ДДС? Някакви други такси?
                          Митничарите не могат да си измислят мита. Могже да те накарат да промениш митническия код ако не са съгласни с него, но се случва рядко. В момента нашите митници работят с митническа тарифа валидна за целия ЕС. Не се учудвай, че няма мито, не е толкова странно.Схемата на обмитяване ти е описана много добре от колегата, опитай се да минеш на код с нулева ставка и си щракай с пръсти
                          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                          Коментар


                            #14
                            Не се очудвайте че американския код не съвпада с европейския - за над 50% от кодовете е така.Погледни в американската тарифа как е формулирано и търси по текст на английски в ТАРИК. Ако и така нещо не намираш - ровене в тарифата му е майката.Но както колегите казаха - всичко зависи все пак от митничаря - я ти приеме кода, я не.Най-добрия вариант ( и го казвам като човек който внася редовно хиляди простотии - служебно или не) на митницата където попадне да си вземеш да те обслужва агент който работи там - познават се с митничарите и нещата стават лесно и бързо. Конкретната стока не съм я гледал, но това няма значение. Последния път за стока за няколкостотин долара, за коят очаквах че ще платя доста мито и ДДС - просто ми си я дадоха - била на частно лице, еднократно и др... Всичко е в това да се познаваш с хората. Приготви си поне 40-50кинта за агент и бъди готов да платиш поне ДДС върху обявената стойност.Другия момент е ако можеш да накараш хамериканците да ти я пратят с ниска стойност - да кажем 50 долара, но не и като подарък, че е прекалено съмнително. Тогава може и даже да не иде на митница, но не е сигурно.Дори и да иде - ще плащаш на тия 50долара евентуално мито (ако има по тарифата) и ДДС.Ако ще правиш вноса във Варна - драсни едно ЛС - мога да ти препоръчам много добри митнически агенти. Само дето те работят на Варна Запад и Варна Изток - зависи къде ще ти дойде стоката. Ако дойде на летището - това е друга бира.
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар


                              #15
                              Благодаря на всички за помощта, вече съм ориентиран даже имам вариант в главата как да се справя.Абе...тя тъщата е такъв агент ама... Yellow_Flash_Colorz_PDT_21

                              Коментар

                              Working...
                              X