Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

няколко въпроса за плащания

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    няколко въпроса за плащания

    Значи трябва да плащам доста неща - гражданска, винетка и данък. Имам няколко въпроса. 1. Какво стана с гражданската отговорност - може ли да се плаща като преди за 3 месеца или трябва да плата за цяла година?2. До колкото знам годишната винетка важи до 31 януари - това означава ли че ако взема такава винетка март месеч (защото сега не ми трябва) ще ми важи до 31 януари 2007г, защото по този начин губя 2 месеца.3. Миналата година като купих колата платих данък 23 или 25 лева, не помня точно. Значи платих го август месец мисля, сигурно ми важи до края на миналата година. Сега трябва да платя наново за тази година??? Поправете ме ако греша.От скоро имам кола и не съм запознат, затова питам.

    #2
    1.гражданската е само годишна ,но може да я платиш на разсрочено плащане .тия на разсрочено плащане им се лепят червени стикерчета на стъклото .2.винетката ще ти важи до 31.01.2007 (годишната) без значение дали март или август си си я купил !!!3.за данъците не знам щото не плащам
    фиатче Браво 2.0

    Коментар


      #3
      данъка го плащаш когато си искаш но когато идеш на тех преглед ти искат квитанция за платен данък така че плащаш го преди прегледа най късно
      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
      UNO 1.0 FIRE

      Коментар


        #4
        ОК, мерси много, ама това за винетката е много гадно.

        Коментар


          #5
          Както виждам от подписа си с 1,6 мотор...Значи си под 100 коня и имаш катализатор, нали? Аз платих данък 10,50лв., понеже ми свалиха 50% заради катализатора. Поинтересувай се като идеш да плащаш, да не са ти "спестили" отстъпката.
          FIAT Tipo 1,4mi - EX
          Alfa Romeo 146ti - EX
          Alfa Romeo 156 2,4JTD

          Коментар


            #6
            tonov написа:
            Както виждам от подписа си с 1,6 мотор...Значи си под 100 коня и имаш катализатор, нали? Аз платих данък 10,50лв., понеже ми свалиха 50% заради катализатора. Поинтересувай се като идеш да плащаш, да не са ти "спестили" отстъпката.
            75 коня е и наистина имах катализатор, но тогава не знаех че има отстъпка. Работата е там че сега вече съм без катализатор.

            Коментар


              #7
              Това да не те бърка! Данъчните няма да дойдат да ти гледат под колата!
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
              http://forum.fiat-bg.org

              Коментар


                #8
                mvmrik написа:
                tonov написа:
                Както виждам от подписа си с 1,6 мотор...Значи си под 100 коня и имаш катализатор, нали? Аз платих данък 10,50лв., понеже ми свалиха 50% заради катализатора. Поинтересувай се като идеш да плащаш, да не са ти "спестили" отстъпката.
                75 коня е и наистина имах катализатор, но тогава не знаех че има отстъпка. Работата е там че сега вече съм без катализатор.
                И аз нямам в момента, но в случая важното е как е регистрирана. Казвай че имаш.
                FIAT Tipo 1,4mi - EX
                Alfa Romeo 146ti - EX
                Alfa Romeo 156 2,4JTD

                Коментар


                  #9
                  Re: няколко въпроса за плащания

                  mvmrik написа:
                  Значи трябва да плащам доста неща - гражданска, винетка и данък. Имам няколко въпроса. 1. Какво стана с гражданската отговорност - може ли да се плаща като преди за 3 месеца или трябва да плата за цяла година?2. До колкото знам годишната винетка важи до 31 януари - това означава ли че ако взема такава винетка март месеч (защото сега не ми трябва) ще ми важи до 31 януари 2007г, защото по този начин губя 2 месеца.3. Миналата година като купих колата платих данък 23 или 25 лева, не помня точно. Значи платих го август месец мисля, сигурно ми важи до края на миналата година. Сега трябва да платя наново за тази година??? Поправете ме ако греша.От скоро имам кола и не съм запознат, затова питам.
                  1. можеш да си платиш за 3 месеца, но както каза колегата - вместо зелен стикер ти слагат червен... (мисля - се тая) но излиза по-скъпо накрая като го събереш2. за винетката може и гадно да е че си изпуснал 2 месеца, но каквото и да правиш, ако сега си вземеш целогодишна ще ти излезе най-евтино, тъй като месечните са по 10лв. а седмичните по 4лв.3. данъка който си платил е до края на миналата година... сега март април трябва да си платиш данъка за тази година...УСПЕХ!
                  FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                  Коментар


                    #10
                    А аз като съм взел колата август 2005 и не съм плащал данък до сега ще има ли проблем ако го платя чак преди техническия
                    Fiat Punto 1.7 TD

                    Коментар


                      #11
                      Проблем нямаш стига да си я регистрирал в данъчното навреме. Ако си пропуснал срока те чака глоба...
                      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                      http://forum.fiat-bg.org

                      Коментар


                        #12
                        tzetzo_slavista написа:
                        А аз като съм взел колата август 2005 и не съм плащал данък до сега ще има ли проблем ако го платя чак преди техническия
                        отиди и поне запиши колата в общинатазащото има срок от 2 месецаиначе квитанцията за данъка понякога и полицаите я искат при проверка
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #13
                          sev написа:
                          tzetzo_slavista написа:
                          А аз като съм взел колата август 2005 и не съм плащал данък до сега ще има ли проблем ако го платя чак преди техническия
                          отиди и поне запиши колата в общинатазащото има срок от 2 месецаиначе квитанцията за данъка понякога и полицаите я искат при проверка
                          аха ... аз вече олекнах с 20 кинта заради нея ...
                          Novitec Rosso Passionale 1.9 MultiJet
                          Alfa Romeo 156 JTS Selespeed Ti

                          Коментар


                            #14
                            Хм кофти значи....добре че се отвори такава тема че иначе не се знае кога щях да разбера.Мерси колеги!
                            Fiat Punto 1.7 TD

                            Коментар


                              #15
                              Бе това с цветовете на стикерите не е баш така. В смисъл така е уж, но не се спазва. Миналата година карах с тримесечни застраховки (тогава можеше), но като излязоха стикерите ми дадоха зелен. А тази година си платих кеш цялата застраховка, а ми дадоха червен. Важно е къде ще е перфорацията.

                              Коментар

                              Working...
                              X