Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да обичам катаджиите?!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да обичам катаджиите?!?

    Колеги, ето какво се случи:На рожденния ден на брат ми вечерта се прибираме след почерпка. Брат ми си включи халогените, защото минаваше по една уличка с много дупки. След това е забравил да ги изгаси (подчертавам, че никога не кара на халогенни от "гъзарлък"). Спряха ни и му написаха акт " за използване на допълнителни фарове за мъгла, без наличие на условия за използването им". (точно така беше формулирано нарушението в акта.)След това и след консултация с адвокат, изпратихме следното допълнително обяснение и опровержение (виж прикачения файл).След месец, т.е. днес, брат ми получи наказателно постановление за 20 лв (необжалваемо), в което за основание за съставянето му е посочено нарушение, не фигуриращо в акта - "използване на допълнителни светлини самостоятелно".Гадовете са видяли от жалбата, че нямат основание да наложат никаква глоба, и са написали измислено нарушение. То в Закона е записано в същия член, и след среща с дежурния в РПУ (там издават нак.постановления в Ямбол), той се опита да ми обясни, че щом члена бил същия, всичко било наред. Да, ама не. Чудя се, дали си струва за 20 лв глоба да тръгваме да обжалваме наказателното постановление по общия ред... Ще се проточи с години...Какво ще кажете?
    Прикачени файлове

    #2
    Често карам на халогенни точно заради дупките, а не от газърлък както ти се изрази. За момента са ме спирали веднъж за това и ме питаха защо съм ги включил като няма намалена видимост и аз им отговорих, че изправяне на джанта е също толкова скъпо колкото да ми пишат акт и предпочитам да не си кривя джантите в хубавите български пътища. След дълго пазарене ме пуснаха, но бяха печени момчетата и разбраха за какво говоря. Тези фарове (допълнителните) някои казват, че ги заслепяват на мен лично не ми пречи. Повече ме заслепяват тези които са с ксенон, направо ми се е случвало да отбивам че да ме заднимат за да мога да карам нормално и адекватно. Иначе смисъл да се занимаваш с полицията няма смисъл и то за 20лв.... да се надяваме някой ден в наща държавица да нямаме дупки и да не ни се налага да си включваме тези фарове . А да спомням си, че като ме спряха аз им обясних, че има коли които халогените са вградени във фара, пак се включват допълнитено, но са вградени, попитах с тях какво правят и те ми отговориха, че на някои коли (с кристални фарове) се забелязва, но на повечето НЕ

    Коментар


      #3
      Re: Как да обичам катаджиите?!?

      Immortal написа:
      Колеги, ето какво се случи:На рожденния ден на брат ми вечерта се прибираме след почерпка. Брат ми си включи халогените, защото минаваше по една уличка с много дупки. След това е забравил да ги изгаси (подчертавам, че никога не кара на халогенни от "гъзарлък"). Спряха ни и му написаха акт " за използване на допълнителни фарове за мъгла, без наличие на условия за използването им". (точно така беше формулирано нарушението в акта.)След това и след консултация с адвокат, изпратихме следното допълнително обяснение и опровержение (виж прикачения файл).След месец, т.е. днес, брат ми получи наказателно постановление за 20 лв (необжалваемо), в което за основание за съставянето му е посочено нарушение, не фигуриращо в акта - "използване на допълнителни светлини самостоятелно".Гадовете са видяли от жалбата, че нямат основание да наложат никаква глоба, и са написали измислено нарушение. То в Закона е записано в същия член, и след среща с дежурния в РПУ (там издават нак.постановления в Ямбол), той се опита да ми обясни, че щом члена бил същия, всичко било наред. Да, ама не. Чудя се, дали си струва за 20 лв глоба да тръгваме да обжалваме наказателното постановление по общия ред... Ще се проточи с години...Какво ще кажете?
      Ако ви се занимава, направете го. Но разходите по обжалването няма ли да са повече от 20 лева? Ясно е, че сте в правото си. Аз така виждам нещата от всичко изчетено. Но въпросът е какво ще спечелите от цялата тази работа освен, че няма да платите 20 лева глоба, която фактически погледнато не е реална? Пък и по-добре 20, отколкото максимална или средна, заради която вече човек е длъжен да реагира.
      NOW: ???
      Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
      Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

      Коментар


        #4
        Аз така както го гледам си е бил във фактическо нарушение, вече е въпрос на мислене какво да предприеме.Поздрави.

        Коментар


          #5
          Airfan написа:
          Аз така както го гледам си е бил във фактическо нарушение, вече е въпрос на мислене какво да предприеме.Поздрави.
          Що мислиш така?Прочете ли жалбата?Строго юридически погледнато (а точно така трябва да се гледа), няма основание да се налага глоба. Както сме написали и в жалбата, и както пише в закона, такава се налага САМО ако е създадена непосредствена опасност за движението. Полицаите, съставили акта, не са констатирали такава опасност. Тогава защо има глоба?!?В наказателното постановление пише, че глобата се налага за "използване на допълнителните светлини самостоятелно". Нещо, което нито е вярно, нито го има записано в акта.Утре могат да напишат, че съм убил човек по същия начин...Не съм против закона и против спазването му, напротив. Обаче съм против полицейските своеволия само и само да се напълни хазната и да се вземат премии.Да бяха глобили брат ми за неминат в срок технически преглед - нямаше да имаме нищо против, защото знаем, че си е виновен. НО те дори не погледнаха талончето за преглед.... смешници тъпи!

          Коментар


            #6
            Има глоба, защото могат да ти напишат. КАТ-аджийте са на норма. За меце трябва да имат съставени определен брой актове. Ако не ги съставят - началниците им се карат. Това е. И на мен са ми писали акт за "халогенки", които също включвам при наличие на много дупки. Уви.

            Коментар


              #7
              Immortal написа:
              Airfan написа:
              Аз така както го гледам си е бил във фактическо нарушение, вече е въпрос на мислене какво да предприеме.Поздрави.
              Що мислиш така?Прочете ли жалбата?Строго юридически погледнато (а точно така трябва да се гледа), няма основание да се налага глоба. Както сме написали и в жалбата, и както пише в закона, такава се налага САМО ако е създадена непосредствена опасност за движението. Полицаите, съставили акта, не са констатирали такава опасност. Тогава защо има глоба?!?
              Защото в България ако си знаеш правата и си ги отстояваш - контролния орган почва да гледа на теб като на отворко, и почва да го гложди, съответно не може да те остави ненаказан за тази ти "отвореност"! За такива ситуации съм решил да си купя записващо устройство - не само за полицаите... Защото като знам аз как се отнасям с граждани, клиенти и т.н. от позицията ми на служебно лице, и като видя с каква простотия, некомпетентност и отношение се сблъсквам като тръгна по други институции като гражданин - направо ми е идвало да ги хващам за реверите и да бия докато мърдат!
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #8
                Въпроса е че 99% от хората не са си направили труда даже да помислят за ей така минимален реглаж, на око на халогените. Правилно регулирани - пука ми че си ги светнал. Обаче иначе е адски неприятно. Във Варна като се сдрачи и по булевардите, които са прекрасно осветени като се светнат едни прожектори - ум да ти зайде. Има хора дето карат едновременно с дълги, халогени, и пръскалки. Нищо от изброените не осветява пътя, щото във Варна и да искаш няма де да ти направят професионален реглаж на фаровете май, не че някой ще даде грешни пари за това, вместо да си вземе, например, лепенка за капачката на резервоара. За ксеноните да не отварям дума.

                Коментар


                  #9
                  Re: Как да обичам катаджиите?!?

                  svetkos_ написа:
                  Но разходите по обжалването няма ли да са повече от 20 лева?
                  Предполагам и те на това разчитат. Че никой няма да тръгне да се занимава за 20 лв. Само че ако тръгнем и спечелим, разноските по делото, включително и нашите адвокатски такси, ще се платят от държавния бюджет, т.е. от всички нас. Докато не започнат всички тези разноски да ги удържат от конкретния служител, издал неправомерно акт или НП, така ще е.Ако за всеки акт, който съдът е отменил поради некадърно съставяне, всички разходи по делата се удържат от прекия актосъставител, дали няма да четат 10 пъти закона, преди да напишат нещо в акта?!?

                  Коментар


                    #10
                    Добре де, аз не гледам строго юридически, а морално. Един човек някъде е спрян, тъй като кара с халогени + фарове. Строго морално погледнато той е в нарушение, строго юридически погледнато са му писали акт за нещо, което не е извършил (използване на халогени самостоятелно), точно за това написах, че е въпрос на мислене и самосъзнание как да реагираш.Поздрави.

                    Коментар


                      #11
                      Re: Как да обичам катаджиите?!?

                      Immortal написа:
                      Чудя се, дали си струва за 20 лв глоба да тръгваме да обжалваме наказателното постановление по общия ред... Ще се проточи с години...Какво ще кажете?
                      Струва си. Колкото повече хора си търсят правата, толкова по-малко своеволия ще има.
                      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                      Коментар


                        #12
                        Лоша работа. Решът ли да се правят на маймуни нямат равни.На последното ми възражение по съставен акт(по същата причина) ми се случи егати случката.Пиша си обясненията и отивам в КАТ Бургас да ги занеса.Отивам на гишето,служителката ги прочита и ми казва-"Готово". Кое е готово?Питам аз.Ми жалбата ви е приета-Отговаря ми тя.А входящ номер на жалбата?Кой ще ми даде?И като се разкудкудяка.Кой ми бил казал че трябва да има входящ номер и тн..Аз и отговорих че щом е жалба е длъжна да ми издаде входящ номер,откъде да съм сигурен че жалбата ми ще отиде до началника, а не в коша за боклук.И като и заявих че искам да се срещна с началника и да обсъдим нейното поведение с мен,взе да омеква веднага и лично си вдигна задника и ме заведе до деловодството за да ми входират жалбата.След месец ми излезе акта,70 лева и 10 точки.Никъде не беше опоменто дали жалбата ми е взета под внимание.От тогава като ме спре без причина полицай и се чуди за какво да се заяде,най спокойно му заявявам че имам съмнения че е употребил алкохол или друго упойващо вещество.Ако ти напише акт и имаш такива съмнения написани във възраженията е длъжен да даде кръвна проба за анализ.И го свалят от дежурство докато не излязат резултатите от пробата.Веднага омекват гадовете.Като знае колко парички ще изтърве заради пререканията си с мен.Досега два пъти се отървам така.Единият път на разклона за Миролюбово и един път в Средец.В крайна сметка имаш ли такива съмнения, нямат друг избор или те пускат или се разкарват по болници с теб.
                        FIAT FORUM BULGARIA
                        Ракията е над политиката

                        Видео от Италфест 2011

                        Коментар


                          #13
                          Airfan написа:
                          Добре де, аз не гледам строго юридически, а морално. Един човек някъде е спрян, тъй като кара с халогени + фарове. Строго морално погледнато той е в нарушение, строго юридически погледнато са му писали акт за нещо, което не е извършил (използване на халогени самостоятелно), точно за това написах, че е въпрос на мислене и самосъзнание как да реагираш.Поздрави.
                          Така е, води се, че е в нарушение. Но тук вече изниква друг въпрос. Ако не си е пуснал допълнителните светлини и вземе, че се натресе в някоя дупка и излезе, че разходите са големи, тогава какво се прави? Логически погледнато трябва да се съдят хората, отговарящи за състоянието на пътищата. Но са малко тези хора, които си търсят правата. За пример ще дам една германка, която заради дупка, причинила й щета на автомобила, получи обезщетение от компанията, ремонтирала съответното място, за да не се ходи по съдилища. И този ход е направен, защото са наясно, че ще загубят делото и ще трябва да платят по-голяма сума. И наитсина е многоо неприятно да си караш и някой да ти блесне с вдигнати фарове + ксенон. А маркировката е под всякаква критика...
                          NOW: ???
                          Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
                          Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

                          Коментар


                            #14
                            К’ви глупости говорите?!?Какви са тези "морални нарушения" ?!?Морално нарушение е да изплющя нечия 15 годишна щерка. Нарушенията на закона са юридически, и трябва да бъдат недвусмислено доказани. Тук моралът няма нищо общо.

                            Коментар


                              #15
                              Immortal написа:
                              К’ви глупости говорите?!?Какви са тези "морални нарушения" ?!?Морално нарушение е да изплющя нечия 15 годишна щерка. Нарушенията на закона са юридически, и трябва да бъдат недвусмислено доказани. Тук моралът няма нищо общо.
                              Дидо не се ядосвай за глупости, ами го почвай тези и съд до дупка - трябва да ги побъркаш! Да ходят по дела, докато не им стане странно, когато не са в съдебна зала ! Успех!
                              Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                              Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                              Коментар

                              Working...
                              X