Аз съм с проточен бойлер - къде да му сипвам калгона? )
Реклама
Collapse
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
"Пералнята живее по-дълго с... "
Collapse
X
-
Тurbodieselcomby написа:Аз съм с проточен бойлер - къде да му сипвам калгона? )A17DTС/S
Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !
Коментар
-
такива реклами, които изтъкват неща които, ги има включително във всички други продукти е противозаконно(аз ако го прочета това нищо няма да разбера ама карай.. ) за пример антибактериалкия сапун и "зехтин коста доро" дето нямал незнам си каква съставка, а всъщност нито един зехтин я няма. Сестрами е завършила за маркетингов мениджър и ми ги обясняваше веднъжFiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.
Коментар
-
ntodorov написа:Тurbodieselcomby написа:Аз съм с проточен бойлер - къде да му сипвам калгона? )Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.
Коментар
-
Старата ни пералня AEG баща ми я е купил преди да се родя (аз съм на 28г.) и никога не сме и слагали каквито и да е препарати против котлен камък.Преди около 2-3 години баща ми купи нова,но не защото старата се счупи а защото им омръзна до безкрай!Старата все още работи перфектно на вилата,като за целия и "пробег" сме и сменявали само маншона два пъти.Като се замисля ако за тези и 28г. сме купували постоянно разни препарати,може би щяхме да сме дали пари за поне 3-4 нови перални на вятъра.P.S. Препаратите против котлен камък обаче вършат перфектна работа в Германия защото тука от чешмата тече течен варовик а не вода :D ...но това е друга тема,все пак говорим за Бг.Поздрави,ЖороFiat Coupe 20V Turbo & Audi A4 2.5TDI Quattro & Fiat Punto Evo
Сутрин вечер моторизъм,здрав и бодър организъм!
Коментар
-
..
В къщи използваме индезит от тия с отделен терморегулатор вече 16 години и съм и сменил досега само бубината на входящата вода,но това се е случило една нощ, когато спира водата преди да успее да напълни колкото и е нужно.Останала е под напрежение и просто е прегряла.Относно варовика-интензивно отделяне на варовика от водата се получава при температура над 56-57 градуса.Единствения начин на защита е съобразяването с тази температура.Терморегулатора на бойлера ми е електронен и е настроен на 55 градуса.Миналата година го отварях установих ,че за 7години на дъното му има няколко милиметра тиня.
Коментар
-
gamma написа:Ichkin написа:Или олио "Без Холестерол"_жоро_ написа:Старата ни пералня AEG баща ми я е купил преди да се родя (аз съм на 28г.) и никога не сме и слагали каквито и да е препарати против котлен камък.Преди около 2-3 години баща ми купи нова,но не защото старата се счупи а защото им омръзна до безкрай!Старата все още работи перфектно на вилата,като за целия и "пробег" сме и сменявали само маншона два пъти.Като се замисля ако за тези и 28г. сме купували постоянно разни препарати,може би щяхме да сме дали пари за поне 3-4 нови перални на вятъра.P.S. Препаратите против котлен камък обаче вършат перфектна работа в Германия защото тука от чешмата тече течен варовик а не вода Very Happy ...но това е друга тема,все пак говорим за Бг.Поздрави,ЖороFiat Forum Bulgaria
Прекаленият светец и богу не е драг !
Коментар
-
Въпреки съмненията на Ели твърдя, че котления камък се отделя като наклеп при по-високи температури в "спокойна" вода. Както и един колега писа по-горе същото е и положението с бойлерите. Терморегулатора ми е на 60 градуса и когато съм го отварял е потичало всичко друго, но не и варовик, а аз съм от Бургас и имаме една от най-твърдите води.A17DTС/S
Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !
Коментар
-
Котления камък не поврежда нагревателя - предпазва го от корозиране даже ... и сигурно трабват 50 години за да стане толкова много, че чак да опре и да спира барабана ...Кайма - съдържание: соев протеин, сланина, сол ...(а едно време съдържаше и месо)Кренвирша е пълен с косми, нокти, кожи, копита, и всичко от животното, което са успели да смелят.В една хартиена фабрика имат основно клиент месокомбинатите - размекват салфетки с вода и ги мелят за да използват целулозата за пълнеж.
Коментар
-
Моята пералня е купена през 1996та година. Работи само във враждебното обкръжение на Варненската твърда и силно варовита вода (колко мека е меката вода?). Текущо пералнята ми е на 13 години, работи си все още, а Калгона го "измислиха" преди 4 или 5 години, но не е поставян вътре. От влажният варненски въздух, а и от влагата в помещението, където е ситурирана е вече поизгнила тук-таме, но е от любима италианска марка и все още се справя успешно с прането. Варовик обаче в такива количества като в рекламата няма. Да твърдя, че въобще няма, ще си е лъжа, но ... все ОЩЕ е ефективна и си свършва програмите за фабричното време!Steliyan's Life!
FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000
Коментар
-
Не знам аз... но за нещастие наскоро на майка ми пералнята Индезит от 1994 година (значи вече 15 год.) направи точно това, което онзи пещерски техник казваше - скъса й се гуменото сОединение и напълни къщата с вода. Водата ни е изключително твърда, а никога не се е използвал калгон.Между другото си мисля, че повечето маркови прахове за пране си съдържат в тях определено количество от активната съставка на калгона... не съм сигурен за което, само си го мисля.А водите в чешмите, поне ямболските, не са подложени на почти никаква химия. Запознат съм отблизо с технологията на добиване на водата - от кладенци се изпомпва водата, поема се от тласкателни помпи, които по тласкателен водопровод я качват в един огромен резервоар нависоко, и от там гравитачно се подава към консуматорите в града. Единствената обработка на водата е хлорирането с течен хлор. Нищо друго.Не знам за другите градове.
Коментар
Реклама
Collapse
Коментар