Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще се справи или ще се изложи Бойко Борисов и неговата ГЕРБ?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За криво колело прав път няма момчета . :D За едни сме били 45 години под комунистическо мракобесие за други 20 години под фалшива демокрация. И при едните и при другите е имало и хубави и лоши неща . Трябваше от двата режима да се вземат хубавите неща.Колкото до премиера щом две трети от нацията го харесват и одобряват действията му значи не е прос пожарникар както го изкарват враговете му .И доста хора няма да го обичат щом им спре хранилките .А такива хранилни на всяка крачка ги създадоха предишните управляващи.Да е жив и здрав и да продължава в тоя дух пък след 4 години ще се види равносметката .Продължи ли така то тогава може и 200 депутата да има в парламента за ужас на някой партийки. :D
    Фиат Панда 1.2 2006година
    Синджира си идва ,а козата я няма...

    Коментар


      Някой пита по-горе какво е "полицейска държава".Полицейска държава би трябвало да е държава, в която водеща роля в управлението и има полицията.А полицията има за основна цел спазването на законността.В този смисъл, ОК ... не вярвам да има някой в този форум, който най-малкото на думи да е "за" полицейска държава.Аз също.Ако полицията работи само и единствено по основната си задача, а именно "спазване на законността", аз ще съм първия застъпник за подобно управление, предполагам и Kuku също, а и Vadim.Само че тук отново си проличава късата памет на българина, както и очарователната наивност на хората с нисък интелект.Това без да обиждам никого. Поне на думи нямам никой предвид от пишещите по горе.В България 30% от редовите полицейски сили, 95% от оперативното ръководство и 100% от политическото работят за цели, нямащи нищо общо с принципите на законността.Всичко се върти около чисто финансови облаги, лични разбира се, както и върху добиване на политически инструменти даващи имунитет за извършените безобразия.И да не забравя.Останалите 70% от редовите и 5% от ръководството, вместо да се борят за по добри резултати [защита на законността] са заети непрекъснато да търсят начини как да се наместят на места, които да ги причислят към групата на "късметлиите".Има една съвсем малка група, ама съвсем малка, състояща се от новобранци и хора, чакащи пенсия.Първите [съвсем за кратко] са наивни и си вършат работата, а вторите нито искат от, нито дават нещо за работата си, те просто чакат шапката с пари при пенсия и някой да го повика за охрана на някой склад. С прилична заплата разбира се. която с пенсията ще е доста добър доход за това, че си чешеш макарите.Е ... подобна полицейска държава ... не, благодаря.За ББ определения не искам да давам. Знам само, че със стари курви, нов бардак не става.Колкото и да се е превърнала в клише тази фраза, би ми се искало да му я кажа.
      .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
      www.cyxap.com

      Коментар


        коцев написа:
        За криво колело прав път няма момчета . :D За едни сме били 45 години под комунистическо мракобесие за други 20 години под фалшива демокрация. И при едните и при другите е имало и хубави и лоши неща . Трябваше от двата режима да се вземат хубавите неща.Колкото до премиера щом две трети от нацията го харесват и одобряват действията му значи не е прос пожарникар както го изкарват враговете му .И доста хора няма да го обичат щом им спре хранилките .А такива хранилни на всяка крачка ги създадоха предишните управляващи.Да е жив и здрав и да продължава в тоя дух пък след 4 години ще се види равносметката .Продължи ли така то тогава може и 200 депутата да има в парламента за ужас на някой партийки. :D
        Колега Коцев,моля те изброй няколко хубави неща от този 45 г мракобесие/трудно ми е да измисля по точна дума/.Изглежда много жалиш за тез отминали години.А това че след тях нещата не тръгнаха в правилната посока са също виновни тези мракобесни години в които българина загуби морал и прилична ценностна система.

        Коментар


          Stefan Hadjov написа:
          Колега Коцев,моля те изброй няколко хубави неща от този 45 г мракобесие/трудно ми е да измисля по точна дума/.Изглежда много жалиш за тез отминали години.А това че след тях нещата не тръгнаха в правилната посока са също виновни тези мракобесни години в които българина загуби морал и прилична ценностна система.
          1. Истинско образование. От основното до висшето.2. Справедливо заплащане. Инженера получаваше повече пари от продавача във "Валентина". Учителя също.3. Парвенютата по улиците бяха в пъти по малко. Крадците и мошениците бяха или доносници или в затвора.4. Майка ми и баща ми не заключваха апартамента никога, освен когато отиваме на почивка.5. Всяка година ходихме на почивка. И на море, И на планина.6. В хладилника ни винаги имаше достатъчно видове и количество храна.7. Всяка събота семейството ми ходеше на ресторант.Забележки:1. В семейството ми никога не е имало членове на БКП;2. Семейството ми се е състояло от научен работник, преподавател [машинен инженер] и учителка [детска];3. Никой от семейството ми не е бил по никакъв начин свързан със службите за сигурност по това време.Времето върви напред, не назад, но това са ми детските спомени.За съжаление, младежките са ми други.И със сигурност бившите комунисти нямат кой знае каква вина за сегашното положение.Вина имат всички тези, които позволиха това да се случи, но ВСИЧКИ ЗАЕДНО.Тези, които не изтребиха хората, които живееха на гърба на народа преди 10-ти Ноември 1989 г., както и тези, които не изтребиха многото и политически разноцветни крадци през времето след 10-ти Ноември 1989.Та проблема е в самите нас, а не в политическата ни система.Ако ще и анархия да е в България, пак ще правим така, че анархията да е по голяма.
          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
          www.cyxap.com

          Коментар


            Malone написа:
            1. Истинско образование. От основното до висшето.2. Справедливо заплащане. Инженера получаваше повече пари от продавача във "Валентина". Учителя също.3. Парвенютата по улиците бяха в пъти по малко. Крадците и мошениците бяха или доносници или в затвора.4. Майка ми и баща ми не заключваха апартамента никога, освен когато отиваме на почивка.5. Всяка година ходихме на почивка. И на море, И на планина.6. В хладилника ни винаги имаше достатъчно видове и количество храна.7. Всяка събота семейството ми ходеше на ресторант.
            Много добре казано
            LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
            LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
            LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
            Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
            Grande Punto 1.2 LPG

            Коментар


              Malone, общо взето си прав по точките, сравнявайки тогавашната България със сегашната България. Но не и тогавашната България с тогавашната Франция (например) или сегашната Франция...Което иде да рече, че не сегашната форма на управление е виновна за положението.Липсата на законност и ред в България в момента няма нищо общо с демокрацията. Само не ми казвайте, колко хубаво е било през социализма, щото съм достатъчно възрастен да съм се изградил като човек през това време.Бях на 18 години, като смениха бай Тошо. От тогава до сега, с много малко изключения ни управляват ПАК свързани с бившите управници хора, или същите те - Лилов, Луканов, Виденов, Първанов, Овчаров... или техни синове - М.Велчев... или техни наследници по партия - Станишев...Тези хора направиха България такава, каквато е сега. ТЕ са преките виновници за сегашното положение - липсата на ред, липсата на справедливо заплащане и т.н.Не съм съгласен с Malone само по т.2 - че е имало справедливо заплащане през социализма. Един млад инженер в завод взимаше в пъти по-малко от един обикновен работник с 30 г. стаж в завода. Началната заплата в машиностроителен завод за инженер беше 140 лв, докато един работник си докарваше над 300 лв (и то без кражбите). За заплатите на учителите тогава не ми говорете, щото в къщи имам една бивша учителка - тъщата - и знам и колко е получавала, и знам и каква пенсия получава сега. Пенсия - подигравка.Баба ми през социализма получаваше 36 лв пенсия, а цял живот е работила на полето. И тогава пенсионерите не живееха охолно, дори беше по-зле.

              Коментар


                Malone написа:
                И със сигурност бившите комунисти нямат кой знае каква вина за сегашното положение.Вина имат всички тези, които позволиха това да се случи, но ВСИЧКИ ЗАЕДНО
                Няма да коментирам целия ти пост и изброените предимства.Очевидно твоя исторически кръгозор завършвя някъде в детските ти години и нямаш представа какво е било преди това.Попрочети повече исторически книжки,говори с по възрастни хора,въпреки че са малко вече и ще си промениш мнението.Изцяло вина имат бившите комунисти за всичко случващо се след 10 ноември.Та те до вчера ни управляваха,и колко са още в новата власт.Самия Бойко е бивш партиен член,а антоража му???>Самото СДС беше създадено от бившите комунисти.Спомни си само какви хора присъстваха в началото в него,а тези които не бяха комунисти,бяха сътрудници на ДС.Въобще не искам да навлизам в тази тема,че е бездънна.И не била виновна политическата система.Изключително е виновна за всичко станало от 70 години на сам.Ти правиш разлика между северна и южна Кореа или източна и западна Германия преди промените.

                Коментар


                  @ImmortalИзцяло подкрепям изказването ти.Мислех същото да напиша и аз в отговор,но разбрах че е безсмислено.Много е младо и зелено момчето и не ги лови тези неща.Много четене трябва за да се осмислят реално тези събития.

                  Коментар


                    @Malone,Колега, моля те пиши неща, за които си уверен, че са истина! Може детските ти спомени от тези времена да са такива, но явно нямаш реална представа в действителност какво беше. Във форума има момчета и момичета по на 20-тина години, ами ако вземат писанията ти за чиста монета???
                    FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
                    FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

                    Коментар


                      Ми я тогава по-възрастните да напишат нещата, за които са уверени?!Щото аз съм уверен, че Бойко Борисов не е правилния избор за България, ама вие не приемате фактите, а бръщолевите някакви ваши си съчинения по картинка... картинката от телевизора, от вестника, от радиото

                      Коментар


                        Kuku написа:
                        Са това, че вие в пристъп на безсилие, отчаяние и/или чиста проба манипулация сте щасливи, че някаква полуграмотна и необразована мъжка горила, възпитаник на червените строеве и по настоящем марионетка на същите, която наричате на галено "мъжкар", ще ви бичува за да вървите напред, говори само лошо за вас и самоуважението ви, защото уж сте ЕнтЕлЕгЕнтни хора, пък се приравнявате към стадо УФсе, за водач на каквото единствено е подходящ въпросния оператор на биологични единици, на галено "овчар"
                        Добре, да приемем, че позицията ти е правилна. Кое или кой тогава би бил по-малкото зло за нас? Т.е. приемаме, Борисов е зло, но Станишев, Доган, Царя или някой друг, би бил по-добрият вариант? Кой? Когато човек критикува, правилно би било да посочи освен грешките и неправдата, то какъв е пътят към светлинката в тунела, която вижда и предлага като перспектива от своя страна. Иначе човек пада до нивото на обикновен критикар, който ненавижда всички управляващи, ей така, принципно и определя всичките като маскари, без по никакъв начин да предлага нещо друго. Това е типична черта за българина, като че ли.

                        Коментар


                          Темата е 14 страници - не ми се започва отначало!Написах доста неща, включително и това, че Костов е по-добре от Борисов....

                          Коментар


                            Kuku написа:
                            Темата е 14 страници - не ми се започва отначало!Написах доста неща, включително и това, че Костов е по-добре от Борисов....
                            Ех, та на фен на Костов си попаднал...в мое лице. Без да се бъзикам.Аз още от 1992 г. го харесвам, изключително умен и обигран политик. Но и Доган, примерно, е пак такъв. Умен и обигран. Да не кажа, че си ги слага в джоба кажи речи всички. Костов щеше да е по-добре от Царя, ОПРЕДЕЛЕНО, но през 2001 година. Но тогава БСП добра водичка подляха на СДС и Костов с докарването на Царя. Но Костов от Борисов в момента? При това унищожено СДС, опаа, поправка, ДСБ? СДС вкара два пъти повече депутати от Костов, но пак са толкова малко, че какво да се прави. Костов е страхотен политик и ум, но една птичка не прави пролет, а Борисов точно това съумя да направи. Колкото и да е учудващо. И знаеш ли защо я направи той сама лястовица пролет? Щото говори на езика на народа. Това не може да му се отрече. И пак казвам, много е рано да се правят изводи на принципа "и тоя е гадняр".

                            Коментар


                              Да, Бойко Борисов говори на езика на народа.... като откровен простак!Нормално е простия народ да избере простака, с който се разбира толкова добре

                              Коментар


                                Kuku написа:
                                Да, Бойко Борисов говори на езика на народа.... като откровен простак!Нормално е простия народ да избере простака, с който се разбира толкова добре
                                Учудвам се, доста съм чел от теб, мненията ти са на човек, който определено знае какво говори...Но в случая откъде я вадиш тази апатична омраза. Да ти се чуди човек?!?Откъде, бре? Кажи?! ОК, аз съм простак, идиот, но НЕ ИСКАМ ШАЙКАТА НА СТАНИШЕВ ДА МЕ КРАДЕ!!! НЕ ИСКАМ! НЕ ИСКАМ В МИНИСТЕРСТВОТО НА ЗЕМЕДЕЛИЕТО ДА СЕ ГОВОРИ НА ТУРСКИ! Явно си идеалист, но идеалният политик едва ли някога ще го видим!!!Проумей! Борисов ЕВРОПА го харесва! Не Станишев, не останалите! Майната им на другите, да не си мислиш, че в Европа няма боклуци, няма далавераджии?>!?ИМА! Но хората ЖИВЕЯТ по-добре! Изобщо мен не ме касае дали е мутра, селянин, гражданин, ВАЖНОТО за мен е, Европа да ни даде парите, които НЕ ДАДЕ на Станишев и шайката около него! Бойко бил откровен простак! ОК! НО колко бяха простаците досега, които казаха, АЗ ПОЕМАМ ЦЯЛАТА ОТГОВОРНОСТ! АЗ, НЕ П?ТКИТЕ ОКОЛО МЕН! КОЛКО!? Ама ако ще и в името на рейтинга да е? Кой? ЕДИТ: Моята заплата е с максимални осигуровки, няма скрито покрито. Данъците си ги плащам на 100%. И ме е срам от държавата, да се наричам българин, защото баба ми получава 138 лв. пенсия. И затова не е виновен Борисов, а цялата клика от Станишев до Луканов. И един нов въпрос, ако досега, който и да беше от шайката на БСП, НДСВ, ДПС, можеше да извади и един компромат срещу Борисов директно, защо не го направиха? Ами нямат такъв. Това е големият му плюс. И повярвай ми, колега, ако Бойко се издъни, лично ще си посипя главата с пепел пред форума и пред теб. Но да се говори в аванс е изключително преднамерено.

                                Коментар

                                Working...
                                X