Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще се справи или ще се изложи Бойко Борисов и неговата ГЕРБ?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ще се справи или ще се изложи Бойко Борисов и неговата ГЕРБ?

    Пак нова партия спечели парламентарните избори и народа потъна в надежди и очакване?Дали не е отворена поредната фабрика за илюзии обаче!? ББ не беше щедър на обещания преди изборите, още по-малко пък сега. Обещанията които аз съм чул са само две 1. Да пребори корупцията и 2. Да върне доверието на европейските институции, а оттам и еврофондовете. Народа обаче очаква много повече от него и тежко му и на ББ и екипа му, ако не осъществи тези очаквания. ББ не е слънце да огрее навсякъде (въпреки някои вицове) и дано екипът му да не го провали, защото България не може да си позволи поредното провалило се управление. Аз съм умерен песимист относно зададения въпрос в заглавието на темата, но ще стискам палци да не съм прав. В този ред на мисли дали глупостите вече не започнаха, още преди да са заели постовете си някои хора? http://dnes.dir.bg/2009/07/09/news47...html#sepulturaНа мен идеята ми се струва безумна!По идея на колегата Sev (по-долу) редактирам първоначалния пост и ще го допълвам своевременно, като разчитам и на Вашата активност и бдителност.[b:338b6a660c]ОБЕЩАНО:1. Да пребори корупцията.2. Да върне доверието на европейските институции, а оттам и еврофондовете3. Запазване на валутния борд, до приемането на България в Еврозоната - Бойко Борисов 17.06.2009г.4. Завършване на магистралите "Тракия", "Люлин" и "Марица" до края на мандата на ГЕРБ - Росен Плевнелиев 08.07.2009г.5. Пълна забрана на заменките - Мирослав Найденов 07.07.2009г.6. 50% от ДОД на живеещите в София да си останат в София. 7. Нов кабинет най-късно до 27.07.2009г. - Бойко Борисов 09.07.2009г. 8. Отмяна на днешните назначенията за посланици и генерални консули - Бойко Борисов 09.07.2009г.9. Ако отсъстват от 3 поредни заседания на парламента, депутатите на ГЕРБ са длъжни да напуснат Народното събрание. Няма ли ги общо пет пъти в годината, също ще си тръгват - Цветан Цветанов 14.07.2009 г. 10. Магистрала "Тракия
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    #2
    Ами новите управляващи са нахъсани, бързат с идеи и предложения. Може би не всичко обмислят правилно. Не знам дали ББ ще се провали, но аз НЕ ИСКАМ той да се провали. Искам да направи нещо позитивно! Но не ме разбирайте погрешно, не съм му фен, не съм гласувал за него! Изкам да не се проваля заради мен, заради теб, заради България!П.П. И първата му работа трябва да е Законът за Изборите! Да отреже крилата на Сокола.П.П.2. В Италия 7-годишните деца в 1-ви клас само оцветяват книжки, а нашите се учат на четмо и писмо...

    Коментар


      #3
      Ще поживеем, ще видим.Лично на мен тази промяна не е негативна. Проблемът е, че децата в тази възраст активно се учат как да общуват с връстници, да се концентрират, да бъдат внимателни и да слушат. Мисля, че синдромът "изпуснати деца" е изключително на мода в момента и това би намалило броя на децата, които след няколко години вече ще бъдат неуправляеми. От друга страна би дало повече свободно време на родителите и от трета страна - би развило у детето чувство за самостоятелност и увереност при вземане на решения. Виждали ли сте дете 2-ри клас, което се тръшка и реве, защото мама я няма до него в час - грозно е. Жал ми беше за детето (на моя позната), защото беше се панирало от всякъде, а за това му поведение са виновни единствено и само родителите, които не го пускаха на детска градина, а с децата пред блока играеше под строг контрол на бабата да не би да се удари. Това дете (което вече е 5-ти клас) нямаше ни най-малка представа как само да се справя. Не мисля, че родителите му взеха някакви особени мерки - последният път като го видях - почти не отговори на въпросите ми, криеше се зад майка си и нито веднъж не ме погледна в очите. Все пак, да си в предучилищна не значи, че цял ден ще кибичиш над тетрадка и учебник, сричайки буквите.
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #4
        Humppa написа:
        Ами новите управляващи са нахъсани, бързат с идеи и предложения. Може би не всичко обмислят правилно. Не знам дали ББ ще се провали, но аз НЕ ИСКАМ той да се провали. Искам да направи нещо позитивно! Но не ме разбирайте погрешно, не съм му фен, не съм гласувал за него! Изкам да не се проваля заради мен, заради теб, заради България!П.П. И първата му работа трябва да е Законът за Изборите! Да отреже крилата на Сокола.П.П.2. В Италия 7-годишните деца в 1-ви клас само оцветяват книжки, а нашите се учат на четмо и писмо...
        Законът за изборите трябва да е приоритет. За оцветяването на кницките - не мисля, че ученето на 5-годишна възраст има някакви отрицателни последствия. Децата са много любопитни и не виждам защо това да не бъде въведено като част от играта. Не да бъдат поставени пред дъска и да се задължат да правят нещо, което не им е интересно - не мисля, че педагозите ги учат точно на това в университетите. Давам пример с детето на съседката. Миналата година беше на 5 и ми чете приказки. Питах майка му защо толкова рано го е научила да чете - тя каза, че сам се е научил - ходил да я пита коя буква как се чете и един ден и прочел заглавието във вестника. Мисля, че детето изглеждаше много щастливо от факта, че чете книжки. На въпроса "Харесва ли ти да четеш" отговорът беще "Мнооооого" Много му харесаваше приказката за мечето (от една книжка с кратки приказки).Затова - защо не, ако искат да се учат. Децата стават такива, каквито го направим - любознателни, ако събудим това в тях, и мързеливи, ако ги кътаме до 7 и ги научим само да оцветяват книжки
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #5
          аз имам една идеяда записваме в тази тема конкретните обещаниятези дадени преди, както и тези след изборитеще ги качваме в първия пост и ще следим дали се изпълняват :D 1. Запазване на валутния борд, до приемането на България в Еврозоната - Бойко Борисов 17.06.2009г.2. Завършване на магистралите "Тракия", "Люлин" и "Марица" до края на мандата на ГЕРБ - Росен Плевнелиев 08.07.2009г.
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Вече дадох отговор на въпроса какво очаквам от новото правителство в един друг форум, но поради историческото значение на поста ми, ще го копирам и тук .Не очаквам нищо особено да се случи. Пак ще продължим бавно да мърдаме нагоре, както с всички правителства от служебното на Стефан Софиянски (включително) досега. Естествено Бойко Борисов е по-харизматичен от предишните премиери и самата му поява ( а той ще се появява често и навсякъде ) ще действа като плацебо на недотам здравото ни общество, демек много хора ще се почувстват по-добре от самовнушение :D .
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              Ще видим... аз специално съм леко скептичен виждайки, какво Бойко направи за София, като кмет. Подозорам, че поредните обещания са изстреляни в ефир под изборният адреналин и по-точно крайният резултат от изборите. Но, ако не се окажа прав съм готов да се извиня за изразените съмнения!
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Според мен максимума на това което ще се случи е1. Изгърмяване на бушони и демонстрация пред Европа което да доведе до2. Отпушване на разните му там еврофондове и свършване на работа.Общо взето едни хора са разбрали, че няма да стане хем да не свършат работа, хем да крадат. Затова сега ще свършват работа, което ще им позволи да крадат. Даже и да се сменят политиците в някаква степен това не сменя бизнеса, който обслужват.

                Коментар


                  #9
                  ls1 написа:
                  Според мен максимума на това което ще се случи е1. Изгърмяване на бушони и демонстрация пред Европа което да доведе до2. Отпушване на разните му там еврофондове и свършване на работа.Общо взето едни хора са разбрали, че няма да стане хем да не свършат работа, хем да крадат. Затова сега ще свършват работа, което ще им позволи да крадат. Даже и да се сменят политиците в някаква степен това не сменя бизнеса, който обслужват.
                  Толкова много неща, казани с толкова малко думи скоро не бях чел!
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #10
                    До вчера викахте за Бойко и само е него виждахте надежда. Днес викате против Бойко. Може би искате Доган или Станишев (за Костов беше ясно, че няма да вземе кой знае колко много гласове)? Дали ще направи нещо или не можем само да гадаем. Всички се оплаквате как нищо не е направил за София - погледнете реално - дали предишните кметове направиха повече? Погледнете и през очите на тези, който не живеят в София - аз лично бих искала кмет като Бойко във Варна. Ако не знаете, тук се грижат за нашата безопасност - запълнените дупки стават легнали полицаи. Бях споменала за железата по мостовете преди Аспаруховия мост - нищо не е поправено, но някой предвидливо ги е изрязал, сега там има дупки. Ако падне мост - тогава ще се сетят, ама ще е късно (говоря за абсолютно очебийни неща, които, дори само да минавате, няма как да ги пропуснете) Вместо това Варна е окичена с палми, които тук там са с умрели листа, които никой май не чисти. Окастриха дърветата в градинките - наистина не знам как хората си мислят, че е станал толкова красив град - когато дойдох преди 5 години - беше много по-красив. Да кажа и за Ямбол - направиха 1-2 основни улици, а преди няколко месеца в изкопана дупка (ВИК, телефони - нямам идея какво правеха) имаше паднал автомобил (само предните гуми, но и това е достатъчно, вероятно от добро обозначаване на ремонтни дейности), после я запълниха, а някой беше досипал пясък за пълнеж. Центъра - не помня някой нещо да е правил по разкрасяването му за последните години, откакто по времето на Калинка се направиха зелените площи - нека някой да ме поправи, ако бъркам. За мен, дори само да отпуши фондовете и да се пребори отчасти с корупцията е постижение. Не може да искате нормална държава, без преди това някой да се е справил с корупцията, но ако се справи с корупцията и пусне фондовете - нещата ще са много по-добре, защото бизнесът ще живне, а от там и почти всичко останало.
                    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                    Коментар


                      #11
                      Корупция, корупция ... Това е явление, което е съпътствало човечеството от древността до наши дни и никога няма да бъде изкоренено. Това е все едно да искате в края на мандата на дадено управление всички хора да станат добри. Ами няма да станат, престъпност и корупция е имало и ще има винаги.
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #12
                        Дали ще се изложи Бойко или не, разбира се, само и единствено времето ще покаже. Нали го избрахме с надеждата за промяна към по-добро? Това, което според някои най-много може да стане - да пуснат еврофондовете, е това, питам, малко ли е? До вчера мрънкахме, че са спрени, днес ако някой ги пусне, ще кажем "Е кво, пусна едни евро милиарди, голяма работа"?! Еми странен народ сме. Ако нищо не правиш - лошо, ако направиш нещо - ама можеше и повече. А това с безогледното крадене от евро парите, видяхме, че не минава пред Европа. Спират ти кранчето и толкова. Далеч не си мисля, че Бойко и Ко ще работят единствено за каузата, но ако крадат нагло като предишните пак ще ни спрат субсидиите, защото Европа не я интересува кой, а дали се краде.
                        The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                        Коментар


                          #13
                          фащам 100 лева бас ,че Бойко няма да стане по-беден
                          фиатче Браво 2.0

                          Коментар


                            #14
                            5. Пълна забрана на заменките - Мирослав Найденов 07.07.2009г.
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              #15
                              ele написа:
                              До вчера викахте за Бойко и само е него виждахте надежда.
                              За Бойко викаха и гласуваха преобладаващо тези хора, които повярваха и на обещанията на Симеон, че ще се оправим за 800 дни. Бойко е загадка като управленец на такова високо ниво, никой не може отсега да прогнозира какво ще се случи. Това, че се държи като пич и накара дори съвсем млади хора да отидат да гласуват, не означава абсолютно нищо.
                              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                              Коментар

                              Working...
                              X