Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

за Bravo i Brava

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    за Bravo i Brava

    Привет на всички Фиат манияци!Аз все още не съм такъв и разчитам точно вие да ме убедите да стана един от Вас. .Имам някой друг лев(около 3хил.)и искам да си купя кола.За толкова пари има чудесни Brava i Bravo, които да са с всички екстри, сносна година(96-98г.) 4е някои даже с газ или метан.Колата ми трябва предимно за работа(т.е. 3-4 часа на ден из софийските задръствания)и 3-4 пъти месечно по магистрала Тракия.Не я търся за гонки.Искам да попитам дали избора ми е добър за тези ми нужди?Защо примерно Астра или Голф с тези параметри струва два и повече пъти от Фиата?За какви недостатъци да гледам като си избирам Фиат.(Примерно на Шкода пластмасовото рамо ма машинката на ел.прозорците се изтърква за около 3г., голфчетат имат проблем с първа и задна или пък им падат оборотите като загрее и т.н)И другото ми питане е за двигателите и конете им.Като за начало разбрах че не е добре да си взимам 1.4 12V,обаче в мобилето за една и съща кубатура ги пишат с различни коне:Примерно:1.6-103к.с.1.6 16V-105к.с./90к.с.1.6i-98к.с./или 100 и дори 115к.с.1.2 16V-конете варират от 80 до 85к.с.1.8i16V-от 115 до 130 к.с.П.П.Благодаря предварително на всички, които ще ми обърнат внимание и ще ми помогнат!

    #2
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=12894

    Коментар


      #3
      Humppa, много ти благодаря човече.Отговори ми на доста въпроси.Сага очаквам лични впечатления!

      Коментар


        #4
        Колега, зависи колко човека ще патувате най - често. Аз имам Браво, защото повече ми допада на външен вин, но ние сме само двама с моето момиче и ни устройва доста добре. Според мен трябва единствено да прецениш коя ти допада повече на външен вид - техникат аим е идентична. Аз карам 1,6 и като динамика съм доволен, но много трябва да внимаваш да не си купиш някое с много зле гледан двг, както беше моето, защото тогава след някой и друг месец ще искаш да го запалиш.
        Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

        Коментар


          #5
          Дори и оплюваният от всички 1.4 12V въобще не е зле стига да уцелиш читав екземпляр, гледан добре от предният собственик.
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            #6
            batproho написа:
            Дори и оплюваният от всички 1.4 12V въобще не е зле стига да уцелиш читав екземпляр, гледан добре от предният собственик.
            Мдааа аз вече 35000 км нямам никакви проблеми с двигателчето.
            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

            Коментар


              #7
              Колега, бюджетът си е бюджет, но напоследък доста паднаха и 1.9 JTD. Може да се намери под 4 хиляди. Можеш да се замислиш за нещо такова ако ти харесва по-добро ускорение и динамика от от 1.6 103 к.с. - в смисъл такъв, че постига същото, че и повече, но на по-ниски обороти. Освен това - доста по нисък разход - при каране със 100 извън града - под 5; Градско Русе (баща ми) на къси разстояния, т.е. почти през цялото време се кара студена - 6.5-7. Само дето трябва да си отваряш очите на четири да вземеш читава кола. По-добре е да си я заведеш и да си платиш една диагностика преди да я вземеш.Инче, 1.6 103 също е добър избор - ще я вземеш малко по-евтино, но ще гори повече. Но и те са хубави двигатели. Аз не бих си взел 1.2 82 - тази мощност, сама по себе си нелоша, се постига на 5500 оборота - тоест, колата доказано й липсва динамика ако не я държиш във високи обороти. Тогава пък гори много :D Брава или Браво - те са еднакви автомобили - никакво значение.
              She was only a whisky maker but he loved her still.

              Коментар


                #8
                Определено виж и варианта с JTD, както ти писа колегата по-горе.....добра динамика и нисък разход....От бензиновите май най ми допада 1,8....но преки наблюдения нямамВ 1,6 съм се возил в два екземпляра и доста ми харесаха как вървят...така че избора си е твой, но определено аз бих взел JTD-тоИначе гледам, че си студент....веднага като го вземеш да се похвалиш и да го покажеш...
                Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                Коментар


                  #9
                  Re: за Bravo i Brava

                  Pahata написа:
                  Привет на всички Фиат манияци!Аз все още не съм такъв и разчитам точно вие да ме убедите да стана един от Вас. .Имам някой друг лев(около 3хил.)и искам да си купя кола.За толкова пари има чудесни Brava i Bravo, които да са с всички екстри, сносна година(96-98г.) 4е някои даже с газ или метан.Колата ми трябва предимно за работа(т.е. 3-4 часа на ден из софийските задръствания)и 3-4 пъти месечно по магистрала Тракия.Не я търся за гонки.Искам да попитам дали избора ми е добър за тези ми нужди?Защо примерно Астра или Голф с тези параметри струва два и повече пъти от Фиата?За какви недостатъци да гледам като си избирам Фиат.(Примерно на Шкода пластмасовото рамо ма машинката на ел.прозорците се изтърква за около 3г., голфчетат имат проблем с първа и задна или пък им падат оборотите като загрее и т.н)И другото ми питане е за двигателите и конете им.Като за начало разбрах че не е добре да си взимам 1.4 12V,обаче в мобилето за една и съща кубатура ги пишат с различни коне:Примерно:1.6-103к.с.
                  И аз за горните цели използвам колата, само че по другата магистрала.Ако не я ползваш за гонки и за други мизерии от сорта, ще ти се отплати добре колата.Не е чудо, но за тези пари ще получиш климатик, добър и надежден двигател (не че имам база за сравнение, но 1,6 ми е ок като за първа кола, даже в началото му се чудех че скача много на тръгване) удобно купе, просторен багажник, идеално като за първа кола, която да те изкара 5-6 години, примерно.Някой път може да те ядоса с яд около токовете или жиците, но проблемите се отстраняват и колата пак върви.Един съвет, щом си събрал 3000, събери още 1000, за да имаш резева след като я купиш.Голф не си купувай, много неща липсват там от екстрите, по тесни са вътре (лично съм сравнявал с фиата).Освен това на по-големи двигатели отговарят по-малки коне.Това се отразява и върху данъка и застраховката нагоре.Астра за тези пари не знам каква може да намериш... не си струва, учебната ми беше такава, фиата е доста по-приятен като устройство на купето, позициониране и функционалност на лостовете за управление.За външния вид на фиата и на голф/астра е ясно, че фиат е проектиран с повече усет от страна на дизайнерите.

                  Коментар


                    #10
                    Помисли си за ЖТД. Аз преди година встъпих в този форум с подобен на твоя въпрос. За дизел не бях мислил. Сега го имам и съм много доволен, но внимавай като избираш - не всичко е читаво.
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      #11
                      Според мен какъвто и мотор да избереш от гамата на Браво/Брава, няма да сбъркаш, просто е въпрос на късмет да случиш на кола .
                      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                      Коментар


                        #12
                        И си помисли дали ти трябва кола с 3 врати

                        Коментар


                          #13
                          batproho написа:
                          Според мен какъвто и мотор да избереш от гамата на Браво/Брава, няма да сбъркаш, просто е въпрос на късмет да случиш на кола .
                          подкрепям колегата напълно.А в тоя ред на мисли,си спомням когато си блъсках главта дали да си купя бравата тъй като бях повлиян от прочутият израз "купи си фиат да те е яд" след като я купих определено приятелите малко ги изнервяше факта ,че тази кола е перфектна във всяко нещо.Горене,поддръжка и екстри (взех да се надувам )Мога да кажа с ръка на сърцето ,че не съжалявам нито за секунда че си купих брава. Жалко че си утиде

                          Коментар

                          Working...
                          X