Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

за спазване на законите.........

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    tomazo написа:
    Същият тоя Ники Лауда се беше обърнал с трактора си на ранчото и за малко да му спре пресрочно състезателната кариера p.s. тия дето карат бавно са най-големите виновници и за задръстванията и за тапите и за всичко ,не казвам че карат така защото са смотани ,но си го мисля тия дето карат едва едва и даже и тировете и камионите се налага да ги изпреварват да си късат книжките направо !!!
    Всъщност виновниците за задръстванията и тапите не са тия дето карат бавно, а тия дето не могат да преценят ИЗОБЩО какво става край тях. Днес един с Разградска регистрация мина на червен светофар най-спокойно, все едно светеше зелено. И после взе да умува къде да кара - в дясно или в ляво... Тая тема и тя е като оная тема за яйцето и кокошката...
    peho написа:
    Да обаче аз рязко ускорявам и нарушавам закона, превишавайки скоростта, но давам възможността на този, който ме изпреварва, да се прибере бързо зад мен. Така нарушавам закона за известно време, но му спасявам живота на този в другата кола. Да, не е трябвало да ме изпреварва, сгрешил е, нарушил е закона. Смъртна присъда ли заслужава за това?! Може тази случка, след която е останал жив, разминавайки се на косъм, да е достатъчно силно преживяване за него, че да се замисли и повече да не кара така.
    Peho, това е МНОГО грешна разтановка - защото тоя дето те изпреварва може и да не разбере защо ТИ ускоряваш и също да настъпи в паниката си газта. ... и ще стане мармалад.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      Това с пешеходната пътека на магистралата е много опасно, но е факт. Единствения начин е Варналии да звънят където трябва и да настояват за построяването на пешеходен надлез. Така преди време(не много одавна), на спирка ХМС по бул. Александър Малинов в Младост, направиха такъв и махнаха прясно поставения сфетофар. Познайте защо? Само аз звънях на министъра по транспорта ~ 5 пъти, и сме разговаряли лично! Накрая ме свързаха с човека който отговаря за сфетофарите в София. Та той ми отговори, че по добра синхронизация на новия сфетофар не може да се направи, освен да се махне - ставаха адски задръствания. Който живее в Младост сигурно помни. Взеха да стават и катастрофи, на места където никога не е имало проблеми. Та той ми отговори, че и доста други хора са се обаждали и в момента се обсъжда поставянето на пешеходен надлез. След което го поставиха.Искам да кажа, че всеки трябва да поеме поне малко отговорност и с общи усилия да искаме от държавата това което ни се полага. Ако чакаме само на тях няма да стане. А и няма как, като се замислите ще разберете. Лошото е че ние си мрънкаме и до там приключва всичко.Ето това е удобен момент колегите от Варна да се съберат, да отидат където трябва и да говорят. Голяма е вероятността този проблем да се реши.
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        Пешеходни пътеки по магистрали са безумие, но аз на пешеходна винаги се старая да спирам. Така е правилно! Какво обаче правим с неправилно пресичащите пешеходци? Ей такива са такива опасни камикадзета, че много ме плашат. Ама кво ли се ядосвам, то пешеходците са и шофьорите....и при двата екземпляра си е сбъркана работата. Къв прост народ сме нямам думи!!!!

        Коментар


          jenshen73 написа:
          peho написа:
          ..........
          Peho, това е МНОГО грешна разтановка - защото тоя дето те изпреварва може и да не разбере защо ТИ ускоряваш и също да настъпи в паниката си газта. ... и ще стане мармалад.
          Знам го и този момент и мога да го преценя. Това за което говоря е в момент когато няма никакво място за изпреварване и изпреварващия натисне спирачка за да се прибере зад мен.

          Коментар


            Хора, аз посочих че наричам пътя със сарказъм ’магистрала’. Всъщност е път с по два платна във всяка посока и градинка между тях. Абсолютно си е в рамките на града и ограничението е 50км/ч, НО някои като видят две платна - хоп, туй явно е магистрала, газ до дупка. Пресичането на този път е единствения начин да отидеш в парка. Светофари няма. Има един ред конусчета, които никой не зачита. Има три пешеходни пътеки, на които никой не спира.

            Коментар


              ls1 написа:
              Хора, аз посочих че наричам пътя със сарказъм ’магистрала’. Всъщност е път с по два платна във всяка посока и градинка между тях. Абсолютно си е в рамките на града и ограничението е 50км/ч, НО някои като видят две платна - хоп, туй явно е магистрала, газ до дупка. Пресичането на този път е единствения начин да отидеш в парка. Светофари няма. Има един ред конусчета, които никой не зачита. Има три пешеходни пътеки, на които никой не спира.
              Е ми борете се за това. Най-малкото в полицията сигнализирайте и да има често патрулки там. То иначе оправия няма. Да боцнат по един полегнал полицай преди пътеките пък да видим дали няма да се спира. Просто ако не си търсите правата няма да стане. Ние тук си говорим ама трябват действия и непрекъснато да се опитваме да направим нещо полезно. Но най-безопасното си остава пешеходен надлез.
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                Пешеходен надлез там не е удобно, защото както казах 80% са майки с колички по цял ден. За ръчкането на общината....виж сега...ние не живеем във Варна, живеем в Тимград. По плажа нямаме дискотеки - имаме тимотеки. Преди година кмета се изказа за един квартал че хората там били особена закваска и да ходят като щат да си избират друга община. Според нашия кмет Варна е един много удобен за шофиране град, а варненци са разглезени и затова се оплакват. Списъка мога много да го продължа. Колкото и тихичко да става всичко - Варна е собственост на ТИМ. Кмета е собственост на ТИМ и общинския съвет е собственост на ТИМ. А тях ги интересуват техните си интереси - Девня, пристанището, летището, плажовете, сега дори се канят да изселят цял квартал цигани (е не че се оплаквам). От София зависи следващата власт и затова Бойко чат пат надава ухо какво искате. Тук от нас нищо не зависи, съответно можеш да си ревеш до небето за светофар или някакво решение - никой няма да те чуе.

                Коментар


                  ls1 написа:
                  Пешеходен надлез там не е удобно, защото както казах 80% са майки с колички по цял ден. За ръчкането на общината....виж сега...ние не живеем във Варна, живеем в Тимград. По плажа нямаме дискотеки - имаме тимотеки. Преди година кмета се изказа за един квартал че хората там били особена закваска и да ходят като щат да си избират друга община. Според нашия кмет Варна е един много удобен за шофиране град, а варненци са разглезени и затова се оплакват. Списъка мога много да го продължа. Колкото и тихичко да става всичко - Варна е собственост на ТИМ. Кмета е собственост на ТИМ и общинския съвет е собственост на ТИМ. А тях ги интересуват техните си интереси - Девня, пристанището, летището, плажовете, сега дори се канят да изселят цял квартал цигани (е не че се оплаквам). От София зависи следващата власт и затова Бойко чат пат надава ухо какво искате. Тук от нас нищо не зависи, съответно можеш да си ревеш до небето за светофар или някакво решение - никой няма да те чуе.
                  Надлеза се обурудва задължително с асансьор.За общината знам че е трудно, но ако не упорствате и си стоите съвсем нищо няма да стане. Ми следващия път не избирайте този кмет. За съжаление трудна работа, когато са намесени много интереси.
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    @Danchojn: Градският и натърти, че си имаме ТИМотеки, ТИМбарове, ТИМплажове, ТИМкмет, ТИМобщина, а ти продължаваш да упорстваш. Във Варна за да има кмет дето върши работа то той трябва да е независим от ТИМ, а то няма как да стане. Щото няма кой да кихне кинти да го изберат... Е, вярно - направиха се много неща, като примерно да се наемат едни палми за 10 години по милион на година (ненужни никому), построиха се най-високите пилони в европа (ненужни никому), но има и наченки на "полезности" - примерно направиха път, а след това ТИМбар в края на пътя... и го кръстиха със тъпото име Рапонги...
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      Колеги,копирам ви една наистина добра статия на Росен Димов.Публикувана е днес във вестник "24ЧАСА’’.Прочетете я, и сами си направете изводите от нея.На мен лично ми харесва че има хора които наистина се борят както с безразсъдните водачи,така и с безобразията на пътноподържащите фирми.[quote:56dfdf4526]Месец! Толкова стига да се спрат убийците на пътяПубликувана: Петък, 26-и Юни 2009, автор: 24 Часа; прочитания: 112; коментари: 0Месец! Толкова стига да се спрат убийците на пътяКОЛАЖ:
                      FIAT FORUM BULGARIA
                      Ракията е над политиката

                      Видео от Италфест 2011

                      Коментар


                        ..

                        Предлагам да не се говори излишно наливайки вода във воденицата на некадърните ,,органи ,,и управници.Слаба е връзката между броя на часовете по кормуване и какъв шофьор ще си после.От всяко дърво свирка не става нали?Аз и моите съученици навремето карахме с 36 кормилни часа.От тях лично аз съм кормувал не повече от 20-22.Другите инструктора ги даваше на по-слабите.Нямаме човек с катастрофа от курса все още.За себе си мога да допълня ,че до сега по моя вина няма изплатена застраховка.Само да не излезе,че вкурса сме били подбрани или някакви изключително надарени.Няма такова нещо.Но е важно мисля да допълня,че не съм чул от баща ми приказки от рода на ,,аз на тоя п....л полицай .........Когато го чува малкото момче, че всички освен неговия татко-отворко са скапаняци и т.н. какво ще стане като порасне и хване,,геврека,,.

                        Коментар

                        Working...
                        X