Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

поредната глупост на депутатите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Malone написа:
    Интересно пък държавата какво я бърка имуществената страна на въпроса, че да се налага чак приемането на Закон.Не мисля, че е това причината.
    :D Предстоящите избори - явно депутатите добре са разучили настроенията на електората - малко предизборен морал няма да им навреди, с малко натиск от църквата, дето не и е работа да се меси в светските дела, като сложим и последните работни дни ....
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #47
      Малко изнасилено ми се вижда този "зов за морал".Неморално е минималната издръжка да е 1/4 от минималната РЗ, а не да живееш и да се грижиш за семейството си без формалност, която никъде в природата не съществува.Аз съм изпълнил тази формалност, но не я смятам за задължителна за никого.Смятам за задължително и за морално обаче, да не си вадиш пишката, като не можеш да понесеш отговорността после. Материалната и емоционалната.Мъж не се става като докажеш че можеш да правиш деца, а като докажеш, че имаш възможности и отговорност да се грижиш за тях.
      .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
      www.cyxap.com

      Коментар


        #48
        Държавата нехае за толкова по важни неща а седнали да ми гледат кой живеел без брак,при положение че се грижиш за това дете или деца не виждам какъв е проблема дали имаш брак или не.

        Коментар


          #49
          Аз съм за съжителството без брак. Не приемам за алтернатива на това, брак с предбраен договор.Това въобще не означава, че няма да се грижа за децата си или пък бих обичал по-малко жена си ( ако това е жената която го заслужава ).Смятам, че така си по-защитен от жени тип "кучки" . Необходимо е доста време съвместно съжителство и чак тогава евентуално да се мине на варианта брак.

          Коментар


            #50
            ele, не ми се ще да споря с теб, но този път се налага.Не става дума тук изобщо за предбрачните договори, които аз по принцип одобрявамНо както става ясно и от самата дума - предБРАЧЕН договор се сключва преди подписването на брак.Той няма нищо общо със съвместното съжителство БЕЗ брак.Искам да подчертая, че не съм против съвместното съжителство без брак. Всеки да си избира дали да подпише или не.Узаконяване на съвместното съжителство без брак означава, че за пред закона, ако живееш определен срок заедно с другия човек на един и същ адрес (доказано по адресна регистрация) (в проектозакона мисля че този срок беше 2 години), то при евентуална раздяла, дори и без подписан брак, всичко придобито по време на съвместния живот се приравнява на СИО, т.е. се дели както при развод. Ако има деца, те могат да се дадат на бащата, въпреки, че няма подписан брак.Сега, когато това предложение не се прие, бащата за да получи децата при евентуална раздяла, ще трябва да доказва хиляди неща... щото според закона, майката се води "самотна майка".Отделно подялбата на съвместно придобитите имущества - от жилище до вилици и лъжици - остава едно потенциално бойно поле.

            Коментар


              #51
              Безсмъртни, ти и аз сме се бракували мисля, така че съвета за нас не е приложим, но още Байрон е написал:"Мъжът и жената се събират заедно в брак, за да преодоляват заедно проблеми, които въобще не биха имали, ако бяха живели без да сключват брак"Умен мъж е бил, макар и известен пед’раст.
              .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
              www.cyxap.com

              Коментар


                #52
                Yellow_Flash_Colorz_PDT_01

                Коментар


                  #53
                  Само да вметна нещо - Байрон е бил бисексуален, а не хомо.Колкото до темата - "живеем спокойно, разумно и просто,не вярвате ли вие - елате ни на гости"...както се пее в една песен на Ритон. Вече 5 години, без брак, имаме 2 страхотни деца. Единствената "преференция", която ползвам, са смешните 70лв.детски на месец, които нямаше да ми се полагат, ако имах сключен граждански брак.
                  "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
                  Ванга

                  Коментар


                    #54
                    Irka_fihi написа:
                    Само да вметна нещо - Байрон е бил бисексуален, а не хомо.Колкото до темата - "живеем спокойно, разумно и просто,не вярвате ли вие - елате ни на гости"...както се пее в една песен на Ритон. Вече 5 години, без брак, имаме 2 страхотни деца. Единствената "преференция", която ползвам, са смешните 70лв.детски на месец, които нямаше да ми се полагат, ако имах сключен граждански брак.
                    Да си дойдем на приказката. Те точно това искат - да вземат и тези стотинки от децата и майките...
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      #55
                      Malone написа:
                      Безсмъртни, ти и аз сме се бракували мисля, така че съвета за нас не е приложим, но още Байрон е написал:"Мъжът и жената се събират заедно в брак, за да преодоляват заедно проблеми, които въобще не биха имали, ако бяха живели без да сключват брак"Умен мъж е бил, макар и известен пед’раст.
                      Malone. Този педераст явно е бил отворен не само откъм задни части. :D
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар

                      Working...
                      X