Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Резервно захранване за GPS или телефон

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Резервно захранване за GPS или телефон

    Понеже в темата на колегата за N95 имаше въпрос колко време издържа GPS-а докато му падне батерията тук показвам един начин който аз използвам.Вземах от Световния търговски център - Илиенци една джаджа която се явява допълнително захранване като падне батерията на телефона. Представлява акумулатор със два жака - вход и изход. Освен това има слънчева клетка и се зарежда от слънцето.Както всичко китайско - много добра идея и посредствена реализация.Представям си марсохода на китайците Преди тръгване го зареждаме от обикновено зарядно устройство през жака "вход"Ако телефонът работи на GPS се изтощава обаче това нещо стои в джоба. Като падне телефона го включваме вместо зарядно и това нещо зарежда телефона. Зарежда го със около 300-400 милиампера. За малко повече от час излива тока от собствения си акумулатор във телефона.Има капацитет предполагам около 500 мА/ч въпреки че го дават за 800 мА/ч.Може да зареди телефона да работи още 1-2 часа.На слънчевата клетка не разчитайте. Генерира около 50 милиампера ток като се изложи на слънце.Ако искате в телефона да получите например 100 мА/ч капацитет от трябва да държите джаджата 2 часа по 50 мА = 100 мА/ч. Това е ако сте в планината и толкова сте се омотали че не виждате от къде грее слънцето и GPS-а ви е единствения шанс да оцелеете.Аз го вземах понеже телефонът два пъти много сериозно ме проваля. Например, бях в Пловдив, не познавам добре града, спирам колата в някаква крива уличка (нищо лично към колегите от Пловдив) и запомням позицията на GPS-а. Викам си - няма страшно всевишния гледа и ще ме води.Да обаче след половин час батерията пада и няма телефон, няма GPS. Говорим за Нокия N95. Добре че за всеки случай запомних в главата си улицата и номера. Намерих все пак колата обаче имаше момент в който бях готов да викам полицаите да ми търсят колата. Имах и втори подобен случай и вземах че се възмутих от мене си. В крайна сметка попаднах на тая джаджа да ме спасява. Щото имам много "умен" телефон (гледам вече паднали на 350 лева).Понеже всичко което ми попадне задължително подлежи на разглобяване да се разбере защо все пак работи, вземах и разглобих джаджата и направих няколко снимки. Слагам ги тук, ако някой си купува подобно нещо да знае какво има вътре и какво точно купува.
    Прикачени файлове
    Bravo 1.6 / 16

    #2
    В крак с темата на колегата, да ви подскажа друг начин за захранване на устройства, в моя случай - GPS, в случай че сте си забравили зарядното за автомобил.Ако CD-плеъра ви има USB вход, то той успешно може да бъде ползван и за захранване на всякакви устройства, които ползват USB за захранване или зареждане.Моят случай беше следния - тръгваме с кръстника, с неговата кола към Пловдив (ех, този Пловдив). Взех си моя GPS заедно със зарядното му за кола, но се оказа, че зарядното ми и запалката на Тойотата нещо не се харесват. Поогледах се, и реших да пробвам дали няма да ми "пусне ток" USB входа на CD-то му, СОНИ. В чантата си нося един кабел за връзка по USB (за лаптопа), свързах ги и стана.CD-то изписваше "неразпознато устройство", но все пак подаваше ток към GPS-а и той си работеше нормално, че дори и се зареди

    Коментар


      #3
      Immortal написа:
      В крак с темата на колегата, да ви подскажа друг начин за захранване на устройства, в моя случай - GPS, в случай че сте си забравили зарядното за автомобил.Ако CD-плеъра ви има USB вход, то той успешно може да бъде ползван и за захранване на всякакви устройства, които ползват USB за захранване или зареждане.Моят случай беше следния - тръгваме с кръстника, с неговата кола към Пловдив (ех, този Пловдив). Взех си моя GPS заедно със зарядното му за кола, но се оказа, че зарядното ми и запалката на Тойотата нещо не се харесват. Поогледах се, и реших да пробвам дали няма да ми "пусне ток" USB входа на CD-то му, СОНИ. В чантата си нося един кабел за връзка по USB (за лаптопа), свързах ги и стана.CD-то изписваше "неразпознато устройство", но все пак подаваше ток към GPS-а и той си работеше нормално, че дори и се зареди
      Нормално е - всеки USB вход е захранен на 5 волта - как иначе ще дигне флашката Аз заради Айфона (той се рарежда от USB) си имам едно за запалката което е с USB жак от другия край - можеш да свъжеш всякакво устройство да се зарежда.Дава около 400-500 милиампера.
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар

      Working...
      X