Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

икономия на горивото с ШЕЛ ???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    икономия на горивото с ШЕЛ ???

    цък Лично според мен тея са хахо,особено с това да се гаси двигателят?:как се прави да не изкарва целия линк ами само някоя думичка примерно "цък"

    #2
    цък заглавие
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Абе мани....с тия смарт точки те карат да симислиш че си нещо напред
      Fiat Punto 1.7 TD

      Коментар


        #4
        интересно... от тия 10 стъпки има примерно да си "махнеш багажника на тавана", а няма "да караш по инерция"...
        FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

        Коментар


          #5
          Mitko написа:
          Mazgarev написа:
          интересно... от тия 10 стъпки има примерно да си "махнеш багажника на тавана", а няма "да караш по инерция"...
          Карането по инерция не сваля много от разхода. Един нормален двигател прави по 1.5л/час когато работи на празен ход. Икономичната инерция е спускането на включена предавка с отпуснат педал на газта. Тогава разход напрактика няма.
          то тогава няма разход ама и инерцията бързо бързо се убива... вика му се "реверсивен ход"... това се прави за да намалиш с двигател вместо със спирачки...иначе при висока скорост от 80-90-100км/ч и малък наклон когато изключиш от скорост при всички положения пестиш гориво, и то много!!!
          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

          Коментар


            #6
            Не съм съгласен с 2. А защо не казват там за "мъките" на мотора. Ще спестиш стотинки а за щетите,които ще нанесеш на двигателя?
            Alfa Romeo 166 2,4 JTD
            Lancia Y

            Коментар


              #7
              Да, де но като е наклон... и при тази скорост си все на спирачките.. тея накладки не са без пари
              FIAT Marea 1.9 JTD HLX

              Коментар


                #8
                Ами като не им върви горивото, гледат да си направят реклама... Аз не съм зареждал от "Шел" повече от две години. Преди с Форд-а като сложа Шелски бензин - колицата "се спъваше"...
                1997 Brava 1.6, 16V

                Коментар

                Working...
                X