Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПРОКЛЕТИЯ: Изгоряха ми и двете крушки на късите.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ПРОКЛЕТИЯ: Изгоряха ми и двете крушки на късите.

    И то вчера вечерта. Свалих лявата, гледам здрава. Тогава реших че проблема не е в крушките. Прегледах бушоните. Всичките бушони за фаровете бяха здрави.Прегледах релето, не е от него.И накрая си викам, я да видя дали друга крушка ще светне. Светна.Свалих крушката и на другия фар. Видимо си личи, че е изгоряла.Въпроса ми е как може и двете да изгорят ???
    04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

    #2
    Re: ПРОКЛЕТИЯ: Изгоряха ми и двете крушки на късите.

    vgeorgiev написа:
    И то вчера вечерта. Свалих лявата, гледам здрава. Тогава реших че проблема не е в крушките. Прегледах бушоните. Всичките бушони за фаровете бяха здрави.Прегледах релето, не е от него.И накрая си викам, я да видя дали друга крушка ще светне. Светна.Свалих крушката и на другия фар. Видимо си личи, че е изгоряла.Въпроса ми е как може и двете да изгорят ???
    Каква марка са? Питам, защото аз така веднъж извадих две Осрам Найтбрейкър и гледам заминали. А секунди преди това светеха. Оказа се, че са много чувствителни, защото след това при изваждане ми се случи пак същото. Та питам за марката, понеже може да съм ти отговорил на въпроса с конкретния пример, който съм дал.
    NOW: ???
    Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
    Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

    Коментар


      #3
      Едната беше, тази с която купих колата. Другата я бях сменял, немога да ти кажа марката, но струваше 3.50.Сега сложих една от комплекта за пред катаджиите - тоест пълен боклук, който ще изгори скоро. Другата е Рено.Днес си купих от Бриколаж, комплект две крушки със ксеонов ефект синкави са.
      04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

      Коментар


        #4
        незнам дали на място ама и аз да питам изгоря ми габарит преден ляв и като отворих капака се чудя дали цялата или само половината предница трябва да разглобя за да го сменя, по лесен начин няма ли?А да и едната крушка която осветява номера изгоря а там пък ми пречи номера как става? така ме дразни
        ''Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят.''

        Коментар


          #5
          Говориш за Мерцедес SL 63 AMG, нали ? Преди или след фейслифта?

          Коментар


            #6
            kaliopis написа:
            незнам дали на място ама и аз да питам изгоря ми габарит преден ляв и като отворих капака се чудя дали цялата или само половината предница трябва да разглобя за да го сменя, по лесен начин няма ли?А да и едната крушка която осветява номера изгоря а там пък ми пречи номера как става? така ме дразни
            За преден ляв габарит не се разглобява предницата. Много е лесно - отваряш капака, после отиваш и отваряш багажника, смъкваш облегалките на задния ред седалки, прибираш страничните огледала, заключваш капачката на резервоара, след това се връщаш при преден ляв фар, оглеждаш добре задната му част, виждаш две капачета, отваряш това, което е зад габарита, т.е. пада се твое дясно, после с елегантно движение изваждаш фасунката, сменяш крушката, поставяш отново фасунката, правиш пирует + двоен тулуп, затваряш капачето и по обратния ред привеждаш автомобила в първоначално състояние.А, забравих - всичко това се прави при дръпната ръчна спирачка и включена задна скорост.
            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

            Коментар


              #7
              kaliopis написа:
              незнам дали на място ама и аз да питам изгоря ми габарит преден ляв и като отворих капака се чудя дали цялата или само половината предница трябва да разглобя за да го сменя, по лесен начин няма ли?А да и едната крушка която осветява номера изгоря а там пък ми пречи номера как става? така ме дразни
              Колега - за какъв автомобил питаш все пак?
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #8
                Re: ПРОКЛЕТИЯ: Изгоряха ми и двете крушки на късите.

                vgeorgiev написа:
                ...Въпроса ми е как може и двете да изгорят ???
                "Всяко нещо, което може да се развали, се разваля ! И обикновено това става в най-неподходящия момент." Закон на Мърфи
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  Не са ти регулирани фаровете и някой те е проклел.По-добре си ги регулирай и тогава си слагай нови крушки
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    Лампите са много чувствителни на вибрации. Трябва да се пипа много нежно, защото докато я извадиш от фара и хоп - изгоряла Аз като смених тези които си бяха на колата след като я взех и двете бяха с прекъснати жички, а както казва колегата vgeorgiev, секунди преди това светеха.
                    Alfa 159 SW 2.4 Ti
                    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                    Коментар


                      #11
                      kiro_of_the_day написа:
                      kaliopis написа:
                      незнам дали на място ама и аз да питам изгоря ми габарит преден ляв и като отворих капака се чудя дали цялата или само половината предница трябва да разглобя за да го сменя, по лесен начин няма ли?А да и едната крушка която осветява номера изгоря а там пък ми пречи номера как става? така ме дразни
                      Колега - за какъв автомобил питаш все пак?
                      За фиат браво а конкретното което ме вълнува е че като отворих капака там където евентуално се очаква да мага да бръкна да извадя габарита и да си го сменя няма място просто пречат" разни неща "та затова така шеговито казах че цялата предница трябва да разглобиш за да смениш едно габаритче.....или какво даотида в сервиз за смяна на габарит ли? Yellow_Flash_Colorz_PDT_23
                      ''Аз знам че нищо не знам, но има такива които и това не знаят.''

                      Коментар


                        #12
                        gamma написа:
                        Лампите са много чувствителни на вибрации. Трябва да се пипа много нежно, защото докато я извадиш от фара и хоп - изгоряла Аз като смених тези които си бяха на колата след като я взех и двете бяха с прекъснати жички, а както казва колегата vgeorgiev, секунди преди това светеха.
                        Е то докато лампата си във фара - хич няма вибрации...
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #13
                          kaliopis написа:
                          За фиат браво а конкретното което ме вълнува е че като отворих капака там където евентуално се очаква да мага да бръкна да извадя габарита и да си го сменя няма място просто пречат" разни неща "та затова така шеговито казах че цялата предница трябва да разглобиш за да смениш едно габаритче.....или какво даотида в сервиз за смяна на габарит ли? Yellow_Flash_Colorz_PDT_23
                          Не е нужно да разглобяваш цялата предница, но със сигурност доста кожа ще оставиш по ламарините при тази манипулация.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #14
                            kaliopis написа:
                            kiro_of_the_day написа:
                            kaliopis написа:
                            незнам дали на място ама и аз да питам изгоря ми габарит преден ляв и като отворих капака се чудя дали цялата или само половината предница трябва да разглобя за да го сменя, по лесен начин няма ли?А да и едната крушка която осветява номера изгоря а там пък ми пречи номера как става? така ме дразни
                            Колега - за какъв автомобил питаш все пак?
                            За фиат браво а конкретното което ме вълнува е че като отворих капака там където евентуално се очаква да мага да бръкна да извадя габарита и да си го сменя няма място просто пречат" разни неща "та затова така шеговито казах че цялата предница трябва да разглобиш за да смениш едно габаритче.....или какво даотида в сервиз за смяна на габарит ли? Yellow_Flash_Colorz_PDT_23
                            Нали ти обясних - прочети отново, отсей закачките и ще видиш.
                            Lane Staley написа:
                            преден ляв фар, оглеждаш добре задната му част, виждаш две капачета, отваряш това, което е зад габарита, т.е. пада се твое дясно, после с елегантно движение изваждаш фасунката, сменяш крушката, поставяш отново фасунката,
                            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                            Коментар


                              #15
                              kaliopis написа:
                              kiro_of_the_day написа:
                              kaliopis написа:
                              незнам дали на място ама и аз да питам изгоря ми габарит преден ляв и като отворих капака се чудя дали цялата или само половината предница трябва да разглобя за да го сменя, по лесен начин няма ли?А да и едната крушка която осветява номера изгоря а там пък ми пречи номера как става? така ме дразни
                              Колега - за какъв автомобил питаш все пак?
                              За фиат браво а конкретното което ме вълнува е че като отворих капака там където евентуално се очаква да мага да бръкна да извадя габарита и да си го сменя няма място просто пречат" разни неща "та затова така шеговито казах че цялата предница трябва да разглобиш за да смениш едно габаритче.....или какво даотида в сервиз за смяна на габарит ли? Yellow_Flash_Colorz_PDT_23
                              Какво място няма? Зад левия ти фар трябва да е въздуховодът - един черен маркуч, който трябва да свалиш, за да ти е по-лесно. Зад десния не би трябвало да има нищо, както при другия фар.
                              NOW: ???
                              Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
                              Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

                              Коментар

                              Working...
                              X