Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с "PayPal" - не мога да платя нищо :(

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Добре, при мен вече работи, ама аз вече не искам да плащам - проблем?

    Коментар


      #47
      малко не по темата ,ама скоро време някой пазарувай ли е в ибей ,стоки от Америка и/или Китай над 1000$ ?и как процедирате ,за по скъпи стоки с търговеца като гифт ли се разбирате да ви го прати ?
      фиатче Браво 2.0

      Коментар


        #48
        Принципно да - "подарък" с оценка/стойност $92.44, $87.51, $113.23, $64.79... някаква завъртяна сума, не кръгло $100 или $200, че е много очевадно НО е важно да се разберете предваритено

        Коментар


          #49
          tomazo написа:
          малко не по темата ,ама скоро време някой пазарувай ли е в ибей ,стоки от Америка и/или Китай над 1000$ ?и как процедирате ,за по скъпи стоки с търговеца като гифт ли се разбирате да ви го прати ?
          Проблемът е, че ако струва над 1000 и ти го пратят като подарък за 80-100, ако нещо стане, се загуби или се счупи - ти си вътре яко. Затова, по-добре си плати застраховка върху тази сума, която застраховка при съвестните търговци е задължителна над определен праг (обикновено 200). Повечето търговци от Америка не търгуват с България, защото е рискова страна, независимо, че е в ЕС - за това има едни сайтчета, които за определена сума ти дават адрес, на който ти изпращат стоката и после от там ти я изпращат в България. Те обаче няма да ти го изпратят като подарък.
          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

          Коментар


            #50
            ele написа:
            tomazo написа:
            малко не по темата ,ама скоро време някой пазарувай ли е в ибей ,стоки от Америка и/или Китай над 1000$ ?и как процедирате ,за по скъпи стоки с търговеца като гифт ли се разбирате да ви го прати ?
            Проблемът е, че ако струва над 1000 и ти го пратят като подарък за 80-100, ако нещо стане, се загуби или се счупи - ти си вътре яко. Затова, по-добре си плати застраховка върху тази сума, която застраховка при съвестните търговци е задължителна над определен праг (обикновено 200). Повечето търговци от Америка не търгуват с България, защото е рискова страна, независимо, че е в ЕС - за това има едни сайтчета, които за определена сума ти дават адрес, на който ти изпращат стоката и после от там ти я изпращат в България. Те обаче няма да ти го изпратят като подарък.
            би ли ми обяснила за тези сайтчета ?? Аз най-вече питам защото става дума за пратки ,които трябва да се обмитяват ,после се гледа стойността и по осмотрение на митничар се слага цена и т.н.дълга и широка,аз до преди 3 години се занимавах с внос и износ ,ама "мойте хора " вече не са по митниците :D p.s. та мисълта ми е как процедирате при по скъпи пратки ,че още бъзикаме един рпиятел дето се върна от Америка с по 5 часовника на всяка ръка и им обяснява ,как едното било сингапурско време ,другото руско и т.н.
            фиатче Браво 2.0

            Коментар


              #51
              tomazo написа:
              би ли ми обяснила за тези сайтчета ?? Аз най-вече питам защото става дума за пратки ,които трябва да се обмитяват ,после се гледа стойността и по осмотрение на митничар се слага цена и т.н.дълга и широка,аз до преди 3 години се занимавах с внос и износ ,ама "мойте хора " вече не са по митниците :D p.s. та мисълта ми е как процедирате при по скъпи пратки ,че още бъзикаме един рпиятел дето се върна от Америка с по 5 часовника на всяка ръка и им обяснява ,как едното било сингапурско време ,другото руско и т.н.
              Примерно: http://www.shipito.com/Има и други, с различни такси и условия, някой с платено членство и др. Процедира се - купуваш, плащаш, даваш адреса, който сайта ти дава, и те ти го доставят. После сайта ти го изпраща. Обиковнено пратките до САЩ са безплатни, затова не губиш много. Но ще запишат реалната стойност, като изискват и застраховка. Иначе, за големи пратки първо смятам дали си заслужава. Аз лично предпочитам застраховка върху цялата сума, затова смятам и мито и ДДС. Не е много приятно да изгориш с 1000, примерно, защото си решил да се скатаеш - зависи и какво ще поръчваш, някои неща не се чупят, затова - според както се разбереш с търговеца. Но при всички случаи е на-добре някой да ти го донесе.
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                #52
                Еле мерси за съдействието ,то тоя ибей много зарибяващ ,а за мотори какви чаркуляци има малеееййй
                фиатче Браво 2.0

                Коментар


                  #53
                  Не ми говори - втори мотор купих на части

                  Коментар


                    #54
                    Kuku написа:
                    Не ми говори - втори мотор купих на части
                    я я да те питам ,днес цял ден съм в тоя ибей :D ако примерно купувам нещо за 1000$ не е ли по-добре да използвам някоя от тия фирми дето предлагат внос ,като си добавят 30% върху цената ,което реално е добре,особено ако трябва да заплатиш 20% ддс и примерно между 4,5%-9% мито .Хем си спестяваш разправиите ,хем те ти гарантират за пратката и доставката .Еййй цял живот ше го борим тва ддс и тва си е
                    фиатче Браво 2.0

                    Коментар


                      #55
                      Не знам. Не съм купувал толкова скъпи стоки до сега - за първи път ми предстои сблъскване с митници Ако изчакаш десетина дни, до две седмици, ще ти снеса информация от първа ръка!

                      Коментар


                        #56
                        Ще изчакам ,то аз накупих сума ти неща днес .Ти сигурно знаеш ама на някой друг може да е полезно -суми до 150 евро не се облагат .Това ако е юр.лице ,ако купуваш от физическо е 45 .Та е добре да се разпределя пратката ако е голяма и от един сайт по добре да е разделена на 5 от колкото 1 накуп .иначе ей тука може да се видят митата за всички стоки http://ec.europa.eu/taxation_customs...ome_bg.htmза ддс-то мисля ,че е ясно :D p.s. Кики тия 100% ще ти искат разпечатка от пейпъл на митницата ейй тва си е като хазарта бе ,има си залгане, купуване ,въртене
                        фиатче Браво 2.0

                        Коментар


                          #57
                          Какъв ПейПал за подарък

                          Коментар


                            #58
                            Здравейте.Нека да дам млако инфо и за моят начин за пазаруване.Нарича се Гласувай за Фиат Форум България.Когато се регистрираш там ти се прави виртуален адрес във щатите,благодарение на който можеш да пазаруваш сайтове,предлагащи продукти само за US граждани.Един голям + е, ако оставите Гласувай за Фиат Форум България да ви плати поръчката и търговецът не приема международни карти-не ви се начислява такса.Опитайте,аз съм много доволен.Ето го и сайта:http://bgtop.net/in.php/1174818508 Преди следващия си пост прочети правилата на форума и ги спазвай! Писането на кирилица е задължително!ogi28b

                            Коментар


                              #59
                              Човек да не напише нещо.... Yellow_Flash_Colorz_PDT_25

                              Коментар

                              Working...
                              X