Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да се оправи движението в България и да стане нормално?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    http://auto.dir.bg/2009/06/03/news4552603.htmlКато гледам горния челен опит - май и с камери няма да стане. :D
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #47
      Според мен оправия няма , единствена надежда виждам , ако вкарат някакви супер тестове за интелект и при полицаии - катаджии и при шофьорсите курсове , та дори ако трябва и детектори да има при тия тестове , всичко е от манталитета на българина, и корупцията и простащината и задръстванията всичко сами си правим
      ОБИЧАЙТЕ СЕ БЕ ХОРА!!!!

      Коментар


        #48
        деси_бургас написа:
        Според мен оправия няма , единствена надежда виждам , ако вкарат някакви супер тестове за интелект и при полицаии - катаджии и при шофьорсите курсове , та дори ако трябва и детектори да има при тия тестове , всичко е от манталитета на българина, и корупцията и простащината и задръстванията всичко сами си правим
        Високата интелигентност изобщо, ама изобщо, не гарантира висок морал и некорумпираност.
        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

        Коментар


          #49
          деси_бургас написа:
          Според мен оправия няма , единствена надежда виждам , ако вкарат някакви супер тестове за интелект и при полицаии - катаджии и при шофьорсите курсове , та дори ако трябва и детектори да има при тия тестове , всичко е от манталитета на българина, и корупцията и простащината и задръстванията всичко сами си правим
          Защо ли си мисля че германските, френските, щатските, италианските и т.н. полицаи не са титани на мисълта. Просто си гледат работата. А и както някой писа по-напред - няма как да не си я гледаш като всичко става пред камера, която не можеш да контролираш. В това е според мен решението - тотален контрол върху пътните полицаи и многократно увеличаване на броя им - не може в София всичко на всичко катаджиите да са 200-300 (не съм сигурен за числото, но наскоро четох нещо подобно).
          ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
          ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
          ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::

          Коментар


            #50
            Израел - 20 000 души полицаи - България - 60 000! Само, че при евреите е полувоенно положението.Стига с това повече полицаи! Още хрантутници дето да храним. Друг е въпроса колко от тези 60 000 полицаи са редови и колко са некви лежляци на топли местенца...
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #51
              Имах предвид КАТ - аджии. Иначе верно полицаите (като абсолютно число) са доста....
              ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
              ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
              ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::

              Коментар


                #52
                ..

                Чакай малко.Социални придобивки....Достатъчна придобивка е че вземаш доста над средната и излизаш в пенсия в доста активна възраст и една камара пари в брой и още куп неща натрупани заради това че си носил шапка поставена на главата ти от нас всички.Преди няколко години при нас имаше обявени три места за полицаи.Познайте колко молби имаше....почти 800??????.Какво ли ги е мотивирало-абсолютната безотговорност.Да има друга работа където няма план и парите са ти винаги сигурни.Нищо че хленчат ама не се махат-щото навсякъде за тая заплата ще ти отпорят гьона от работа.Малък ни е града и много добре се знаем,на кой му се работи и кой му се полицайства.

                Коментар


                  #53
                  sclera_bg написа:
                  Имах предвид КАТ - аджии. Иначе верно полицаите (като абсолютно число) са доста....
                  Ми да ги изритат от бюрата някои от тях и да ги пуснат малко да им заслабнат оялите се задници...
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #54
                    Re: ..

                    Kroko61 написа:
                    Чакай малко.Социални придобивки....Достатъчна придобивка е че вземаш доста над средната и излизаш в пенсия в доста активна възраст и една камара пари в брой и още куп неща натрупани заради това че си носил шапка поставена на главата ти от нас всички.Преди няколко години при нас имаше обявени три места за полицаи.Познайте колко молби имаше....почти 800??????.Какво ли ги е мотивирало-абсолютната безотговорност.Да има друга работа където няма план и парите са ти винаги сигурни.Нищо че хленчат ама не се махат-щото навсякъде за тая заплата ще ти отпорят гьона от работа.Малък ни е града и много добре се знаем,на кой му се работи и кой му се полицайства.
                    Що да не им дадат? Според теб каква е вероятността теб някой да те гръмне и някой да гръмне полицай, който си рискува живота за теб всеки ден или виси да хваща убийците по пътя. Ти ко искаш - хем малко да вземат, хем нищо да не им се полага, хем да си вършат работата - ами не става. Нямам нищо против да им се вдигне заплатата над 1000, да им се дават социални придобивки, при условие да си вършат работата както трябва. А тези, които не го правят, не само да бъдат уволнявани, но и да им се търси пълна отговорност за това. Не бъде егоист колега - ако им завиждаш - стани полицай
                    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                    Коментар


                      #55
                      ..

                      Колежке,не завиждам щото ако имах желание щях да стана.Ти представяш ли си държава само от полицаи?Същата като само от цигани. Няма да има кой от кого.Нищо лично просто си защитих тезата.Придържайте се към тематаИ без подобни сравненияМодераторски екип на fiat-bg.org

                      Коментар


                        #56
                        ele, Kroko61 точно това казва - не им липсват соц. придобивки и стимул, но пак не си вършат работата (по-голямата част от тях).
                        The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                        Коментар


                          #57
                          [quote="Lane Staley"]
                          ele написа:
                          На пътя няма колегиалност или толерантност - има закон, който урежда кой как трябва да се движи.
                          Модерирано.Няма връзка с темата.Модераторски екип на fiat-bg.org

                          Коментар


                            #58
                            Kuku написа:
                            Lane Staley написа:
                            Ти не си човек бе, дано никога не те срещна на пътя
                            Е, у гората ли?
                            Какво съм ти направил Чакай сега да чукна 3 пъти на дърво, да си плюя в пазвата и да ди дръпна 3 пъти ухото Модерирано.Няма връзка с темата.Модераторски екип на fiat-bg.org
                            like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                            Коментар


                              #59
                              Kuku написа:
                              Lane Staley написа:
                              ele написа:
                              На пътя няма колегиалност или толерантност - има закон, който урежда кой как трябва да се движи.
                              Ти не си човек бе, дано никога не те срещна на пътя
                              Е, у гората ли? Глеи са, Елена, някои неща не са ти ясни и ми е много чудно от къде ги смучеш тия дълги постове.... те и другите колеги имат грешен подход, ама го изказват в два-три реда
                              Според някои твои изказвания: ти ще даваш подкупи и ще продължаваш да даваш.Има телевизор, него гледам. Ревете, че било така, че било иначе НО смеете се на тези, които искат да спазват закона и упорито ритате в обратна посока. Мисля, че няма какво повече да кажа по тази тема. Пускането на подобна тема е абсолютно безмислено на фона на хвалбите кой най-много вдигнал, кой как платил да не му пишат акт, кой как се натряскал, ама не успял да се блъсне на път за вкъщи и изказвания от рода на :Що пък аз, да не съм най-простия". Лично решение на всеки е дали да или да не спазва закона. В това решение влиза не малка доза отговорност, интелигентност, грижа за себе си и другите. Явно при много от вас тези неща липсват - все пак е по-важно да не ви смятат да тъпи, отколкото да спасите нечий живот като спазвате закона, и станете и тръгнете по-рано, за да стигнете навреме, не да бързате. Понякога в мен тлее някаква надежда, че нещо може да се промени - за съжаление трябва само един поглед в някой автофорум, за да изгасне за доволно дълго време.Дерзайте
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар


                                #60
                                Я да обобщим добрите идеи(поне за мен):1.Качествен и евтин градски транспорт. Оптимизиране на маршрути, метро, велосипедни алеи ... т.н.2.Повече камери, по-големи глоби. Плащането им да бъде заедно с ГП, при неплащане няма ГП...3.По-високи заплати на "Комиците". Тук малко ме съмнява да има ефект ...4.Монтиране на камери и микрофони по автомобилите на КАТ, които по никакъв начин да не могат да бъдат изключени ... тук ще е по-голям ефекта от увеличението на заплатите имНякой да добави изпуснатото ...Малко уточнение, има един израз - "Нямам ПТП, защото никога не съм си използвал предимството..." . До момента се опитвам да го спазвам ... докога незнам

                                Коментар

                                Working...
                                X