Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да се оправи движението в България и да стане нормално?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да се оправи движението в България и да стане нормално?

    Потресен съм от всичко което се случва напоследък.За първи път аз не виждам изход.Всеки е с чувство за безнаказаност и наглостта стига безумни висини.Вече може да ти се случи да бъдеш напсуван от шофоьр в нарушение, а предполагам и пребит.Моторите са като стрели, които само трябва да дебнеш всяка стотна да не ги връхлетиш.Според вас това може ли да се оправи някак или не.Говоря за с реални неща, а не примерно да се докарат 1000 американски полицая, защото това няма как да стане.

    #2
    Re: Как да се оправи движението в България и да стане нормал

    1115 написа:
    Потресен съм от всичко което се случва напоследък.За първи път аз не виждам изход.Всеки е с чувство за безнаказаност и наглостта стига безумни висини.Вече може да ти се случи да бъдеш напсуван от шофоьр в нарушение, а предполагам и пребит.Моторите са като стрели, които само трябва да дебнеш всяка стотна да не ги връхлетиш.Според вас това може ли да се оправи някак или не.Говоря за с реални неща, а не примерно да се докарат 1000 американски полицая, защото това няма как да стане.
    Единствените, които могат да направят това, е КАТ. Повече пътни полицаи, повече контрол, по-малко корупция и повече уважение към полицая като служебно лице. Друг законен начин няма. А за манталитета на някои български шофьори - там няма оправия.Пример: Вчера, излизам от уличка в Приселци, по средата на уличката, на 0 метра от кръстовището, има спрял автомобил, шофьорът се лафи с негов познат, видимост - никаква, а колите хвърчат с 80-100, въпреки ограничението от 40. Като му направих забележка, той започна да ме псува.Още един пример: В Канада, на магистралата, ограничение 30 - всички коли карат с 30, защото ако ги хванат, нямате идея каква глоба ще платят - да не говорм, че измъкване там няма.Аз съм песимист, че нещо ще се оправи за следващите поне 5 години.
    Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

    Коментар


      #3
      Значи идеята е КАК да стане.То ясно, че КАТ ама това да се махне корупцията се сещаш, че няма как да стане.Освен това с един телефонен разговор се решава проблема.Даже излиза без пари. Те по обикновенните хора черпят с 10...20лв. Най-големите нарушители се обаждат по телефоните, които ние им плащаме и се решават проблема.

      Коментар


        #4
        1115 написа:
        Значи идеята е КАК да стане.То ясно, че КАТ ама това да се махне корупцията се сещаш, че няма как да стане.Освен това с един телефонен разговор се решава проблема.Даже излиза без пари. Те по обикновенните хора черпят с 10...20лв. Най-големите нарушители се обаждат по телефоните, които ние им плащаме и се решават проблема.
        То няма как по друг начин да стане - няма да бутате на полицаите, те ще си вършат работата. Колко колеги тук се хвалят, че са бутнали на полицаи! После - що било така, що било иначе.... Кат, ако не се пребори с корупцията, няма да стане - те са единствените, които могат да санкционират и да прилагат закона. Може би искаш ние да прилагаме закона - с пушки ли да излезем на пътя???
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #5
          ele написа:
          1115 написа:
          Значи идеята е КАК да стане.То ясно, че КАТ ама това да се махне корупцията се сещаш, че няма как да стане.Освен това с един телефонен разговор се решава проблема.Даже излиза без пари. Те по обикновенните хора черпят с 10...20лв. Най-големите нарушители се обаждат по телефоните, които ние им плащаме и се решават проблема.
          То няма как по друг начин да стане - няма да бутате на полицаите, те ще си вършат работата. Колко колеги тук се хвалят, че са бутнали на полицаи! После - що било така, що било иначе.... Кат, ако не се пребори с корупцията, няма да стане - те са единствените, които могат да санкционират и да прилагат закона. Може би искаш ние да прилагаме закона - с пушки ли да излезем на пътя???
          Не, не с пушки макар, че вече се замислям.Говоря за законов метод.Идеята на темата е дискусия как да стане и в същност може ли да стане?А като не им даваме на полицаите все ще се намери тарикат да им даде.Те КАт ще се изхитрят и ще започнат да те изнудват за фалшиви нарушения, както при мен се случи веднъж.С какво ще се противодейства тогава?

          Коментар


            #6
            1115 написа:
            Не, не с пушки макар, че вече се замислям.Говоря за законов метод.Идеята на темата е дискусия как да стане и в същност може ли да стане?А като не им даваме на полицаите все ще се намери тарикат да им даде.Те КАт ще се изхитрят и ще започнат да те изнудват за фалшиви нарушения, както при мен се случи веднъж.С какво ще се противодейства тогава?
            Карайте според закона - спазвайте правилата за движение, дори едно намаление на 60 да ви се вижда не на място - спазвайте го. Дайте пример със собственото си поведение. Колкото до КАТ - дръжте автомобила си изправен, спазвайте правилата и си научете правата, за да не ви изнудват. Както не веднъж съм казвала - човек има само толкова права, колкото знае, че има. Има и горещ телефон за корупция - ползвайте го, ако трябва.
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #7
              ele написа:
              1115 написа:
              Не, не с пушки макар, че вече се замислям.Говоря за законов метод.Идеята на темата е дискусия как да стане и в същност може ли да стане?А като не им даваме на полицаите все ще се намери тарикат да им даде.Те КАт ще се изхитрят и ще започнат да те изнудват за фалшиви нарушения, както при мен се случи веднъж.С какво ще се противодейства тогава?
              Карайте според закона - спазвайте правилата за движение, дори едно намаление на 60 да ви се вижда не на място - спазвайте го. Дайте пример със собственото си поведение. Колкото до КАТ - дръжте автомобила си изправен, спазвайте правилата и си научете правата, за да не ви изнудват. Както не веднъж съм казвала - човек има само толкова права, колкото знае, че има. Има и горещ телефон за корупция - ползвайте го, ако трябва.
              Опитвам се да ги спазвам, но когато се наредя на 100м колона от коли и разни тарикати минават за 1мин през бус лентата полудявам и ще си докарам нервна криза. И това е съвсем наистина. Как да спазвам тогава, като те минават в пъти по-бързо от мен и никой не ги наказва?А това за изнудването е че ме изкараха минал на червено, което не е вярно и добре, че Попа беше с мен та се позаяждахме 10мин и ме пуснаха, но ако беше жена ми щяха да и земат пари и понеже тя пък си мисли, че като не им дава ще се оправят нещата и щеше да получи незаслужен акт. После държавата щеше да изкара едни нечестни пари и да си купи скъпо камери примерно от техен познат.

              Коментар


                #8
                1115 написа:
                Опитвам се да ги спазвам, но когато се наредя на 100м колона от коли и разни тарикати минават за 1мин през бус лентата полудявам и ще си докарам нервна криза. И това е съвсем наистина. Как да спазвам тогава, като те минават в пъти по-бързо от мен и никой не ги наказва?А това за изнудването е че ме изкараха минал на червено, което не е вярно и добре, че Попа беше с мен та се позаяждахме 10мин и ме пуснаха, но ако беше жена ми щяха да и земат пари и понеже тя пък си мисли, че като не им дава ще се оправят нещата и щеше да получи незаслужен акт. После държавата щеше да изкара едни нечестни пари и да си купи скъпо камери примерно от техен познат.
                " Защо аз да спазвам закона, а другите да не го спазват - после даваш газ и се пререждаш като пич, както се беше изразила една колежка" На това дередже сме, защото почти всички мислят така - хем искат нещо да се оправи, хем не искат нищо да направят. Ако не искаш да излезеш от този кръг - не се оплаквай (не визирам само теб).
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #9
                  ele написа:
                  Колкото до КАТ - дръжте автомобила си изправен....
                  Това и аз го неможем

                  Коментар


                    #10
                    Прав си, но още ме е яд че чаках 15мин. на Сточна гара, а бързах и тия дето ме предредиха са си умряли от кеф.И сега разправят какви са тарикати и как 1000глупака са седяли, а те минали.Дали пък не са прави?

                    Коментар


                      #11
                      Те за това - матаретка или кололо Иначе начин има, то е ясно, ама няма интереси свързани с начина....

                      Коментар


                        #12
                        Корупцията в КАТ не идва от КАТ, а от нас.Как да се избегне:1. Огромни заплати за КАТаджиите - при сегашния стандарт - поне по 2000 лв.2. Гарантирано влизане в затвора на КАТаджия, взел подкуп, дори 5 лв.3. Гарантирано огромна глоба (в хиляди) за човек, предложил подкуп.Как да се намали субективният фактор - -повече автоматични камери-радари, които без намеса на човек генерират солидни глоби;Строг контрол върху работата на полицаите.Например - в Ямбол по бул. Граф Игнатиев, точно срещу учителския институт много често застава една патрулка с радар, че понякога и с камера. Това - добре.Там има ограничение 40, и много шофьори "горят".По същото време, от другата страна на булеварда, почти по цялото му продължение има паркирали коли в едната лента, и на практика за движение остава само една свободна лента. Това е един от основните булеварди на града и е доста натоварен. ИМА знаци "забранено спирането". Полицаите, които си седят там и си вардят с радара, не правят нищо за санкциониране на паркираните на забранено автомобили.Отдавна съм забелязал, че КАТ вардят единствено и само за превишена скорост.Масово явление е например, да видя млада жена, караща с една ръка, с другата говореща безспирно по телефона, а малкото й дете седи право пред предната седалка (или седнало на ръба й) и се държи за таблото пред себе си. Някой да е чул да са санкционирали някоя (или някой) за това?Вчера например видях един мъж, държащ малко дете в скута си, като детето държи волана... в града!!! И аз като малък съм се учил така да карам, но само по междуселски пътища с нулев трафик. Но в града?!?И изключително солени глоби, почващи от 200-300 лв нагоре.Иначе няма оправия.(С някои от мерките, които написах по-горе самия аз не съм съгласен - например с камерите , обаче съм реалист и знам че това е начина)

                        Коментар


                          #13
                          че то кой не "бърза"? а никой няма право, освен линейките, пожарните и полицията. това с пререждането и на мен ми е много тегаво, добре, че много рядко ми се случва да шофирам в столицата и не ми дразни толкова. а и в повечето случаи не знам точно накъде да карам някой тука беше питал що всички карали в средната лента като имало три? ами или всички са за направо, или като мене не знаят накъде да карат!аз в софия си карам според ограниченията, нито знам къде има камери нито нищо. последния път насред кръстовището си вдигнах телефона, че шефа ме диреше, и резултата - спря ме полицай, беше сам и с мотор, паркиран между колите. като ме разпита и не му предложих пари, се смили над мен явно и каза да почерпя дъщеря си вместо него. ама оттогава вече не вдигам телефона докато карам. и не само в софия.последния път ми се случи и първи на светофар в средната от пет ленти, на пресечна м/у два булеварда, аз съм си в средата, ама се оказва че съм за наляво. еми завих. не знам как точно стана, доста на късмет.а по републиканската пътна мрежа - там вече е "квото сабя покаже". както и да караш все на някого ще пречиш, така че харабийската и важното е да се стигне до точка Б.
                          Fiat Marea SW 1580 16V ELX 182A4000 10/96
                          Moonsteppers - All over the world and beyond ...

                          Коментар


                            #14
                            Аз се опитвам да съм изряден да карам по правилата но всичко си има граница... Стоя ,стоя, стоя на светофара три пати се сменя зеления сигнал а аз не помръдвам, а в същото време от лентата за направо и за на дясно се бутват разни тарикати .... Та се питам аз ли съм най - големия будала та се да и чакам и чакам... То и малкото съвестни шофьори които са останали ще изчезнат...Как може да се промени... По големи и ефективни санкции за нарушителите...
                            конски впряг 2+ (hp) 2005г.
                            Купе-Кабриолет,всички екстри за модела.

                            Коментар


                              #15
                              Темата е както винаги актуална и стара като двигателя с вътрешно горене, НО уви в България няма оправия. Сетих се и още нещо дали във VW форума има така дискусия или при тях е на другия полюс - "вчера копеле изцепих един фиат по Руски"
                              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                              Коментар

                              Working...
                              X