Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да пусна 2 компа на един кабел?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    peho написа:
    С това не съм много съгласен. Бил съм само със суич и няколко компютъра зад него, кабела на доставчика влизаше директно в суича.
    Или на ISP му дреме колко IP-та ползваш (най-вероятно частна мрежа) или нещо му куца. Иначе човека това пита, ако има начи направо му го казвай...

    Коментар


      #32
      Ааа не, нямам някакви фокуси скрити в ръкава, това си беше съвсем открито направено заедно с доставчика. Доставчика знаеше колко компютъра имам.

      Коментар


        #33
        peho написа:
        venioid написа:
        ........Суича без знанието на доставчика няма да може да влезе в употреба.
        С това не съм много съгласен. Бил съм само със суич и няколко компютъра зад него, кабела на доставчика влизаше директно в суича.
        Значи си съгласен . Доставчика е знаел.
        Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
        Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
        Ex: Marea 2.4 JTD 2000
        Ex: Brava 1.6 1997
        Ex: Puntо 1.1 1994

        Коментар


          #34
          Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Ауууу чак сега видях какво е написано. Аз го прочетох "...без значение на доставчика..." и от там дойде недоразумението. Извинявам се.

          Коментар


            #35
            peho написа:
            Ааа не, нямам някакви фокуси скрити в ръкава, това си беше съвсем открито направено заедно с доставчика. Доставчика знаеше колко компютъра имам.
            E това е друго нещо пуснал ти е един DHCP праснал ти е 50 IP да се връткат там и немаш ядове, но това не върши сега работа ....

            Коментар


              #36
              Malone написа:
              Защо не позволява доставчика, е лесно да се отговори, но това не е темата.Какви са операционните системи на двата компютъра. Това за да ти напишем къде и какво да настроиш.Напиши версиите, Windows 98, Windows XP или каквито ползваш. На двата компютъра.Кабелите каза ли за какво са ти, като ги купува? Каза ли на продавача, че са за връзка PC - Swtch?Защото има значение дали са "кръстосани" или "прави".MAC адреса е важен ogi28b, IP адреса е друга бира. Не вярвам някой производител да вгражда възможност за смяна на MAC адрес.Иначе софтуер за това, бол ...А и тук става въпрос предполагам за суич, дето струва под 12 лева ..., не за рутер.
              бе ти май изобщо не знаеш какво приказваш,защо не замълчиш и не объркваш колегата,като не си много наясно! 1 суитч не струва 12лв а 20 зависи пак от марка модел,дали е гола платка,облечен и дали е със захранване,но повечето продавани масово по магазините са по 24лв облечен суитч с адаптор към него!2 ако кабела е кръстосан почти винаги става за всичко,лан картата ако отсреща е суитч или рутер сама си го обръща сигнала....има значение само ако връзката е ланка-ланка,тогава трябва кроснат кабел!!!3 99 процента от лан картите имат възможност в самите си настройки за смяна на мак адреса,на моите карти например адресите са 1234554321 и т.н. на всичките ми 3 компютъра... хайде да не издавам как да ми крадат нета тук!!! А самите рутери ВСИЧКИ имат опция клониране или набиване на друг мак!!!4 IP адреса защо да не е важен? Аз ако искам мога само да си набия ръчно ай пи-тата и да имам нет,без дори мака ми да е в системата на доставчика!!!Това стига ли ти да замълчиш и да спреш и да говориш по инерция???
              ex.Мареа ТД100

              Коментар


                #37
                paralesa написа:
                ,на моите карти например адресите са 1234554321 и т.н. на всичките ми 3 компютъра... хайде да не издавам как да ми крадат нета тук!!! А самите рутери ВСИЧКИ имат опция клониране или набиване на друг мак!!!4 IP адреса защо да не е важен? Аз ако искам мога само да си набия ръчно ай пи-тата и да имам нет,без дори мака ми да е в системата на доставчика!!!
                Aйде и ти ни хвана за канарчета, днес след като разбрах, че софтуерно се заобикалят ограничени кънеции, сега ми се изястни, че се радваш на нет с еднакви физически адреси на три различни лан карти неам думи ... кракери

                Коментар


                  #38
                  petio4528 написа:
                  И двата компютъра са с ХР,кабелите са точно за това,когато купувах суича купих и тях.
                  Колега слушай ме сега,направи каквото ти казвам и си готов! Иди там където си закупил суитча и им кажи,че не си знаел и си купил нещо което не ти върши работа...искаш да го смениш с рутер ,БЕЗЖИЧЕН(ако не ползваш лаптоп не ти трябва)!!! Те няма да се противят вярвай ми,ще ти го заменят! Най-малкото кабелния рутер е малко по-скъп от суитча и ще са на кяр А безжичния си е доста по-скъп и няма ама изобщо нищо да ти кажат и ще го сменят Вземаш рутера и отиваш в офиса на доставчика си с него и им казваш,че искаш да ползваш интернет през него,ако са печени има трябва 10 минути и ще го настроят ...ако не може да ти кажат,че като настроят ще ти се обадят,да им отнеме час два докато се появи човек който разбира от това!!!Не че китайски писмо,но нерядко в офисите има само един или двама касиери и някой заблуден лан техник на който не му се позволява да бута и това е работа на администратора,който като дойде ще го настрои И така,после си отиваш у вас и задължително гледай да не сбъркаш мястото на входящия кабел,т.е тоя на доставчика който са ти пуснали!!!Този кабел се слага задължително в точно определен порт,отделен от останалите ,над него обикновено пише WAN / internet /modem едно от трите,останалите портове са LAN на тях се забождат кабелите към компютрите ти,няма значение кой къде ще е при тях! Е това е цялата философия,сега действай!
                  ex.Мареа ТД100

                  Коментар


                    #39
                    LiGuru написа:
                    paralesa написа:
                    ,на моите карти например адресите са 1234554321 и т.н. на всичките ми 3 компютъра... хайде да не издавам как да ми крадат нета тук!!! А самите рутери ВСИЧКИ имат опция клониране или набиване на друг мак!!!4 IP адреса защо да не е важен? Аз ако искам мога само да си набия ръчно ай пи-тата и да имам нет,без дори мака ми да е в системата на доставчика!!!
                    Aйде и ти ни хвана за канарчета, днес след като разбрах, че софтуерно се заобикалят ограничени кънеции, сега ми се изястни, че се радваш на нет с еднакви физически адреси на три различни лан карти неам думи ... кракери
                    ЧЕТИ и тогава пиши,става ли казах,че маковете не че еднакви(различни СА ),а са набити ръчно,тоест не са оригиналните на самата картата а са измислени от мен,за по-лесно!!! Сега ясно ли е?
                    ex.Мареа ТД100

                    Коментар


                      #40
                      Е каквото си написъл и не съм разбрал, сметай как си го написъл Отдело, ако пича се появи в офиса и му кажат 5 кинта горница за втори комп, или са му ограничили TTL (а той е взел некво рутерче Д-линк) ко прайш, Нета с кофите до Пловдив ....

                      Коментар


                        #41
                        paralesa написа:
                        Колега слушай ме сега,направи каквото ти казвам и си готов! Иди там където си закупил суитча и им кажи,че не си знаел и си купил нещо което не ти върши работа...искаш да го смениш с рутер ,БЕЗЖИЧЕН(ако не ползваш лаптоп не ти трябва)!!! Те няма да се противят вярвай ми,ще ти го заменят! Най-малкото кабелния рутер е малко по-скъп от суитча и ще са на кяр А безжичния си е доста по-скъп и няма ама изобщо нищо да ти кажат и ще го сменят Вземаш рутера и отиваш в офиса на доставчика си с него и им казваш,че искаш да ползваш интернет през него,ако са печени има трябва 10 минути и ще го настроят ...ако не може да ти кажат,че като настроят ще ти се обадят,да им отнеме час два докато се появи човек който разбира от това!!!Не че китайски писмо,но нерядко в офисите има само един или двама касиери и някой заблуден лан техник на който не му се позволява да бута и това е работа на администратора,който като дойде ще го настрои И така,после си отиваш у вас и задължително гледай да не сбъркаш мястото на входящия кабел,т.е тоя на доставчика който са ти пуснали!!!Този кабел се слага задължително в точно определен порт,отделен от останалите ,над него обикновено пише WAN / internet /modem едно от трите,останалите портове са LAN на тях се забождат кабелите към компютрите ти,няма значение кой къде ще е при тях! Е това е цялата философия,сега действай!
                        .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                        www.cyxap.com

                        Коментар


                          #42
                          Re: Как да пусна 2 компа на един кабел?

                          petio4528 написа:
                          Значи взех си кабели и едно разклоняващо устройство,всичко съм навързал но работи само единият компютър,а другия неще.Какво трябва да направя,нещо насроики?
                          Купи си още един комп... и така от трите - два ще работят!

                          Коментар


                            #43

                            Коментар


                              #44
                              Щом Ники се намеси - няма как да не се вържа и аз. Не ти трябва нет - баба ти цял живот все едно в нета е седяла Я спирай интернета и сипвай ракиджоса, наздраве и честит детски празни все още!
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар


                                #45
                                Дамм,значи работата е трудна.Мисля да говоря с доставчика да видим какво ще каже.Благодаря на всички колеги за отговорите.Само едно нещо още да попитам на този компютър,който не работи защо ми показва,че има връзка а дефакто няма.Давами статус Connected и скорост 10Mbps.
                                ex. punto elx 1.2i
                                Lancia Libra 1.6

                                Коментар

                                Working...
                                X