Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да пусна 2 компа на един кабел?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    ogi28b написа:
    Май може да клонираш адреса на лан картата в/у рутера, така доставчика си мисли че си цъкаш на твоя комп, а всъщност цъкаш на два. Поне в моя рутер има подобна настройка. Но аз все пак се обадих и казах че искам да включа рутер, и те само го "прихванаха", и не съм клонирал нищо. Сега мога да пусна нет по безжичната връзка наоколо ама нямам клиенти
    Т’ва сисадмините съвсем за мезе ги взехте

    Коментар


      #17
      Е не знам, не им разбирам, само така си мисля. Но според теб има ли някаква пречка да пусна нет на 10 компютъра по ви-фи-то? И каква ?

      Коментар


        #18
        Malone написа:
        ..MAC адреса е важен ogi28b, IP адреса е друга бира. Не вярвам някой производител да вгражда възможност за смяна на MAC адрес.Иначе софтуер за това, бол .........
        Може, може....
        Прикачени файлове
        Настоящата - Ford Focus ST
        Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
        Франкенщайн - R.I.P.
        Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

        Коментар


          #19
          ogi28b написа:
          Е не знам, не им разбирам, само така си мисля. Но според теб има ли някаква пречка да пусна нет на 10 компютъра по ви-фи-то? И каква ?
          Ми като ти ограничи сесиите на 5 и сам ще се откажеш от тая работа ... А как ще те хване .... TTLПримерно TTL 1 != TTL 2 само така го споменавам ....

          Коментар


            #20
            Е явно не им разбирам чак толкова както казах... Ама ако ми намали сесиите, ще му се обадя, и ще му кажа , понеже нета ми е неограничен от тая гл. точка.Предлагам да спрем с оф-топика

            Коментар


              #21
              Айде сега да не очаиваме хората и TTL-а се измисля
              Толкова е лесно да поправяш другите. Толкова е трудно да поправяш себе си

              Коментар


                #22
                4uk1t написа:
                Айде сега да не очаиваме хората и TTL-а се измисля
                Пак казвам, не се мислете за кракери. TTL се променя в стойности... +1 ...-1 както ти дойде, но това не значи, че си ток и жица.Ето ти задачка, режа всеки четен TTL, ко ше правиш

                Коментар


                  #23
                  И двата компютъра са с ХР,кабелите са точно за това,когато купувах суича купих и тях.
                  ex. punto elx 1.2i
                  Lancia Libra 1.6

                  Коментар


                    #24
                    petio4528 написа:
                    И двата компютъра са с ХР,кабелите са точно за това,когато купувах суича купих и тях.
                    Колега бих те посъветвал да се ориентираш към специализиран форум. Това което искаш си докарал да един от най-шибаните варианти.Тоя слуич дето си го взел служи (в общия случай) за усилвател, т.е. той не дели нищо.Това което ти трябва да знаеш е следното:С тоя слуич можеш да ползваш само едно IP следователно един комп (едновременно)Има шанс да оправиш суича с ’програма’ (ccproxy), но ти трябва втора Лан карта...

                    Коментар


                      #25
                      Ако интернет доставчика ти не ти забранява да си имаш два компютъра закачени за интернет връзката ти, ще ти свърши работа switch-а, който си си купил. Но ако ти е позволено да имаш само един компютър, тогава ще ти е нужен рутер. Това е така обобщено казано. Ти все пак не уточни как точно се свързваш с доставчика ти, в смисъл дали се връзваш по PPPoE ? Между другото ако все пак се наложи да си купуваш рутер, имам един Linksys за продан, на добра цена.

                      Коментар


                        #26
                        LiGuru каза всичко, което трябваше да се каже по темата:При TTL>1 - рутер или втора мрежова карта.При TTL<1 - втора мрежова карта и ccproxy.Суича без знанието на доставчика няма да може да влезе в употреба.
                        Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
                        Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
                        Ex: Marea 2.4 JTD 2000
                        Ex: Brava 1.6 1997
                        Ex: Puntо 1.1 1994

                        Коментар


                          #27

                          Коментар


                            #28
                            Начини има много. Човекът иска с минимални усилия (и знания) да си пусне нет на втори компютър. Ако ще изброяваме всички възможни решения, то тая тема не е за тоя форум.
                            Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
                            Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
                            Ex: Marea 2.4 JTD 2000
                            Ex: Brava 1.6 1997
                            Ex: Puntо 1.1 1994

                            Коментар


                              #29
                              venioid написа:
                              ........Суича без знанието на доставчика няма да може да влезе в употреба.
                              С това не съм много съгласен. Бил съм само със суич и няколко компютъра зад него, кабела на доставчика влизаше директно в суича.

                              Коментар


                                #30
                                При "нормален" доставчик това не би трябвало да е възможно. Но ги има всякакви...
                                Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
                                Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
                                Ex: Marea 2.4 JTD 2000
                                Ex: Brava 1.6 1997
                                Ex: Puntо 1.1 1994

                                Коментар

                                Working...
                                X