Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пак инцидент

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пак инцидент

    във варна фиат е излетял от пистата не знам повече подробностиhttp://www.chernomore.bg/news.php?ni...ni.php?n=47025

    #2
    Дано всичко да е наред. Но въпросът не е в това, че Фиатът е излетял, случва се, състезание е, може да е неумение на шофьора,може да е друго. Аз обаче се питам с какъв акъл има хора, които седят толкова близо до тресето? Да, адреналин е, виждаш хубаво, но явно емоцията изпреварва чувството за самосъхраненост. Аз така го мисля. Защото всичко става, а това не е първи случай. Дано пострадалият тежко да се оправи, другите с фрактурите са ясни. Детето и то ще се оправи. Вчера гледах едно клипче с подобни случаи, но хора с късмет. Една кола "облиза" един дядо през краката при завой. Късмет. Дано хората да се оправят и да започнат да се замислят не само те, а и останалите.
    NOW: ???
    Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
    Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

    Коментар


      #3
      svetkos_ написа:
      ... Дано пострадалият тежко да се оправи, другите с фрактурите са ясни.
      Дано всичко да е наред.Ама да се опитам да разведря малко обстановката с една offtopic забележка.Ще използвам поста на svetkos да илюстрирам за какво служат запетайките, на полуграмотния ми син.Много е важно мястото на запетайката, в случая въобще няма такава, в поста на svetko"Дано пострадалият тежко, ......... да се оправи" е с един смисъла"Дано пострадалият, ....... тежко да се оправи" е със съвсем друг.Запетайка преди и след "тежко" променя коренно смисъла на изречението.Сигурен съм, че е от разсеяност, бързал е и използвам случая да се развеселим малко. Често ми се случва и на мен.Но някой път може да изиграе лоша шега, както в примера, който знам от малък.Осъдили един офицер от руската армия и той молил руския цар да го пощади.Царя го пощадил, амнистирал го и написал до палача писмо.Само диктувал на писаря, а той не знаел правилата и използвал грешно запетайката.И вместо да освободят офицера го обесили.Трябвало да пише:"Да се освободи, не да се обеси"а писаря с неправилното място на запетайката превърнал фразата в:"Да се освободи не, да се обеси"Лош късмет.
      .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
      www.cyxap.com

      Коментар


        #4
        Malone написа:
        svetkos_ написа:
        ... Дано пострадалият тежко да се оправи, другите с фрактурите са ясни.
        Дано всичко да е наред.Ама да се опитам да разведря малко обстановката с една offtopic забележка.Ще използвам поста на svetkos да илюстрирам за какво служат запетайките на полуграмотния ми син.Много е важно мястото на запетайката, в случая въобще няма такава, в поста на svetko"Дано пострадалият тежко, ......... да се оправи" е с един смисъла"Дано пострадалият, ....... тежко да се оправи" е със съвсем друг.Запетайка преди и след "тежко" променя коренно смисъла на изречението.Сигурен съм, че е от разсеяност, бързал е и използвам случая да се развеселим малко. Често ми се случва и на мен.Но някой път може да изиграе лоша шега, както в примера, който знам от малък.Осъдили един офицер от руската армия и той молил руския цар да го пощади.Царя го пощадил, амнистирал го и написал до палача писмо.Само диктувал на писаря, а той не знаел правилата и използвал грешно запетайката.И вместо да освободят офицера го обесили.Трябвало да пише:"Да се освободи, не да се обеси"а писаря с неправилното място на запетайката превърнал фразата в:"Да се освободи не, да се обеси"Лош късмет.
        Аз не мога да разбера нещо - защо все има хора, които търсят под вола теле? Смисълът е повече от ясен, а именно човекът да се оправи! От какъв чеп ще пожелавам на някого да умре или да остане трайно увреден? А иначе аз запетайката съм я пропуснал от разсеяност, приемем забележката, но не мисля, че трябваше да се занимава цялата тема с това. Принципно се опитвам да спазвам правилата. Иначе ето повече информация, до колкото е повече.http://focus-sport.net/?do=n1148764266023
        NOW: ???
        Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
        Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

        Коментар


          #5
          Разбира се svetkos, извини ме, ясно подчертах, че искам да разведря тъжния оттенък на темата, а не да те укорявам в каквото и да било.Аз също допускам грешки и вероятно повече от теб.Усмихни се! :D
          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
          www.cyxap.com

          Коментар


            #6
            няма повече инфо защо ли незнам

            Коментар


              #7
              lubomm написа:
              няма повече инфо защо ли незнам
              Аз чакам повече инфо именно от този сайт, който съм пуснал. Те следят ралитата. Иначе някой варненски сайт би трябвало да има повече по темата.Malone,EDIT: [quote:935a8057f2]Варна. Трима души пострадаха при катастрофата на старта на автомобилното рали във Варна. Те са на 56 години, на 36 години и момче на 16 години. Състоянието на 36-годишния мъж е най-тежко, съобщиха за радио ,,Фокус
              NOW: ???
              Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
              Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

              Коментар


                #8
                Още нещо
                NOW: ???
                Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
                Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

                Коментар


                  #9
                  svetkos_ написа:
                  Не знам какво има да му разследват - виновни са зрителите, че са се паркирали, където не трябва, без да мислят. Виновен е и организаторът, че не е предприел действия да отстрани въпросните хора от там преди започване. Може пък акт за превишена скорост да им пишат. Честно казано (и с пожелания да се оправят) - не изпитвам симпания към пострадалите - Кой каквото си направи сам, и другите не могат да му го направят.
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    #10
                    ele написа:
                    svetkos_ написа:
                    Не знам какво има да му разследват - виновни са зрителите, че са се паркирали, където не трябва, без да мислят. Виновен е и организаторът, че не е предприел действия да отстрани въпросните хора от там преди започване. Може пък акт за превишена скорост да им пишат. Честно казано (и с пожелания да се оправят) - не изпитвам симпания към пострадалите - Кой каквото си направи сам, и другите не могат да му го направят.
                    Иначе всички сме гледали как се прескачат ограничителните зони. Не съм бил там, не съм видял, не мога да констатирам. Но от това, което пише, явно хората не са били на оказаните места, което означава, че охраната/организаторите е трябвало да предприемат мерки. А дали това е станало, не знам.
                    NOW: ???
                    Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
                    Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

                    Коментар


                      #11
                      Мен ако питате, основно вина има организаторът. Вчера бях там и имаше ограждения около цялото трасе. А след като има ограждения и въпреки всичко става такъв инцидент, мисля, че проблема е в разположението на огражденията. Мое мнение с което не ангажирам никого.
                      Настоящата - Ford Focus ST
                      Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
                      Франкенщайн - R.I.P.
                      Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

                      Коментар


                        #12
                        Единия маи е починал,а другия е в тежко състояние.Така чух, друго незнам.Фиата след удара се беше качил на един камион на пътна помощ.
                        Fiat Bravo 1.9 jtd 105

                        Коментар


                          #13
                          Изпадна и клипчето със случката http://vbox7.com/play:3f3e7a74
                          Фиат Крома 1.9 16v+
                          Фиат Браво 1.6 16v
                          Фиат Мареа 1.6 16v

                          Коментар


                            #14
                            pi4_s_bravo написа:
                            Изпадна и клипчето със случката http://vbox7.com/play:3f3e7a74
                            Малей... Много страшно е било! Иначе ето повече информация. Статията е от 14.31 часа.[quote:b25544c315]Състоянието на тримата пострадали в ралито във Варна е стабилизирано, съобщиха за радио ,,Фокус
                            NOW: ???
                            Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
                            Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

                            Коментар


                              #15
                              Ами аз никакви заграждения не виждам ...Ако организаторите са смятали, че полиетиленовите ленти, закачени на колчета за домати, могат да спрат автомобил, даже и не спортен ... очевидно е, че са сбъркали и отговорност би трябвало да им се търси.Иначе мястото не предполага катастрофа, но ако си решил да правиш нещо професионално е редно да обмислиш всякакви ситуации.
                              .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                              www.cyxap.com

                              Коментар

                              Working...
                              X