Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шамарът като възпитателно средство

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Airfan написа:
    NikMar написа:
    Както казват "бий за да те уважават" Yellow_Flash_Colorz_PDT_21 , мен баща ми и майками са ме били и мисля че съм си го заслужил, зависи от белята която съм направил, моите деца съм ги удрял 2 или три пъти за 28 г., естествено като малки, но мисля че си го бяха заслужили. Единия случай когато откъснах една пръчка и набих сина ми когато беше 4 или 5 годишен беше, че го търсихме 2,5 ч. 6 човека и се бяхме побъркали, а той си игряел в едно комшийче, беше ни изкарал акъла, бях ня ръба да викам полицията. Тогава 100% си го беше заслужил.
    Ти си за затвор човече. Като поостарееш и сина те нашиба с една пръчка теб по гъза, да видим тогава каква песен ще запееш.Иначе по темата - стигне ли се до шамари, значи положението е изпуснато доста по-рано. Моето още не съм си позволявал да го удрям, въпреки че ми се е искало 2-3 пъти, когато ме е вбесявало до безумие. За сега се държа...
    Не че се защитавам, но както писах и аз съм ял бой, не ме питай каво преживяхме за времето когато го търсихме.Редакция:Пък и всички които пишем тук нека някой да каже че поне веднъж не е ял бой или не е пляскал детето си, изключвам новородените, нека пишат тези които имат деца на възраст за бели или са минали през нея. Аз поне съм откровен. И до ден днешен синът ми който е вече на 21 г. казва "аз излизам", не че ме интересува къде ще ходи, но поне знам че е навън.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      #17
      ..

      Старите хора казват,,плесни дупе да не биеш дупище,,.А един мой даскал от основното казваше,,шамарът не е бой а предупреждение-внимавай с мен,,. :D

      Коментар


        #18
        NikMar написа:
        Airfan написа:
        NikMar написа:
        Както казват "бий за да те уважават" Yellow_Flash_Colorz_PDT_21 , мен баща ми и майками са ме били и мисля че съм си го заслужил, зависи от белята която съм направил, моите деца съм ги удрял 2 или три пъти за 28 г., естествено като малки, но мисля че си го бяха заслужили. Единия случай когато откъснах една пръчка и набих сина ми когато беше 4 или 5 годишен беше, че го търсихме 2,5 ч. 6 човека и се бяхме побъркали, а той си игряел в едно комшийче, беше ни изкарал акъла, бях ня ръба да викам полицията. Тогава 100% си го беше заслужил.
        Ти си за затвор човече. Като поостарееш и сина те нашиба с една пръчка теб по гъза, да видим тогава каква песен ще запееш.Иначе по темата - стигне ли се до шамари, значи положението е изпуснато доста по-рано. Моето още не съм си позволявал да го удрям, въпреки че ми се е искало 2-3 пъти, когато ме е вбесявало до безумие. За сега се държа...
        Не че се защитавам, но както писах и аз съм ял бой, не ме питай каво преживяхме за времето когато го търсихме.Редакция:Пък и всички които пишем тук нека някой да каже че поне веднъж не е ял бой или не е пляскал детето си, изключвам новородените, нека пишат тези които имат деца на възраст за бели или са минали през нея. Аз поне съм откровен. И до ден днешен синът ми който е вече на 21 г. казва "аз излизам", не че ме интересува къде ще ходи, но поне знам че е навън.
        Моето е на 2 и 1/2 и навлезе в периода на своеволията вече. Обаче това с пръчката ми се вижда много жестоко. Мен така не са ме налагали никога. Шамар съм изяждал 3-4 пъти, обаче бой/побой - никога. Личното ми мнение е, че боят/побоят е средство за създаване на груби и нетолерантни хора.

        Коментар


          #19
          Определено шамарът възпитава,боя/побоя/НЕ.Мен ме шамаросваха през ден,но трябва да Ви кажа,че сега като си помисля какви бели съм правил-100% съм заслужавал.Това траеше до определена възраст,защото после явно ми дойде акъла и не съм имал проблеми с нашите.Сега съм баща на двама сина/така сме ние с брат ми/големия-11 год,малкия 11 месеца.Големия до 4-5 год възраст изяждаше по някой шмареско по дупето за да разбере къде е границата/вече не се налага/,а малкото тепърва го чака,като гледам какъв инат ще бъде.С две думи-необичам хленчещи хлапета дето се тръшкат пред маиките си и им се качват по главите.

          Коментар


            #20
            Моя синковец като беше по малък - на около 3 - доста бой изяде - ама много вироглава работа.Ти му говориш - той си прави каквото иска и ти се хили - как да не плеснеш по дупето и да го накажеш в ъгъла....Последно яде голям пердах миналото лято като отпрашил към нашия блок при положение че пием бира на едно заведение - то близо ама през много натоварен булевард. С майка му едва не пукнахме докато го намерим - такъв бой яде че още го разказва . Тя и майка му като го намерила му спляскала 2-3 шамара и му казала - "гледай сега баща ти какво ще те прави". Ама сега не смее да мръдне без да се обади никъде. Бил съм го доста, но това не му пречи като гледам да съм единствения човек у когото сяда по собствено желание и даже ме преследва да правим заедно разни неща, а аз за съжаление не винаги имам времето или нервите да се занимавам с него. С гордост мога да кажа че за мен се затъжва най-бързо от всички хора и ме търси непрекъснато - но все пак аз съм човека който най-много споделя неговите интереси - въпреки че съм и този който най-много го наказва. Сега вече не го бия - наказвам го - но вече е достатъчно голям за да има собствени интереси, от които като бъде лишен - да усети че "боли". Например - оня ден въпреки предупрежденията ми и неговите обещания се намокри зверски - казах му да си избере сам наказанието - той реши - 1 ден без компютър. На другия ден като излезнах - седнал да играе - сега е наказан 3 дни без компютър и съм му обясни че всеки път наказанието се увеличава по 3 ако не се спазва Това последното е към противниците на боя. Да видят че и аз съм човек и не бъхта наляво надясно В заключение - не е най доброто нещо на света, но понякога е нужно - макар и изцяло да зависи от детето. Има деца, на които само като повишиш леко тон и са готови да плачат, а други ( като моя, да ми е жив и здрав - непукисти) които и боя не им стига даже. Важното е родителя да се утвърди като авторитет и модел за подражание, защото иначе дацати си намират модели отвън, а те обикновено са възможно най-неподходящите.
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #21
              Чета темата и си мисля - неколцина колеги си признават - шамар по дупето или през ръцете, а понякога и по бузата - да, но останалите писатели или нямат деца или са тотални лицемери. Моят син е на 2 и половина - майка му не смее да го пляска и го плаши с мен - това е по-зле отколкото да го плясна по дупето обуто с 2 чифта гащи. И честно казано - предпочитам да го ошамаря преди да събори рафта с всички чаши отгоре си вместо после да го карам на хирург да го шият. Е, има лаф, че блага дума райски врати отваряла, но децата правят точно наобратно на това, което им казваш, пример:Не се катери на леглото - ще паднеш - той отива, покатерва се, пада, разбива си носа и реве 2 дена... Следващият път, забравил, че си е разбивал носът пак се качва. но го ошамарвам и не се катери... никога ...
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #22
                Като родител на две дъщери мога да кажа ,че боя не винаги решава нещата.Има толкова други начини за постигане на цел във възпитанието.Относно шамарите ако ги използвате то гледайте да не са по лицето/бузите/защото понякога оставят тряйне белези/пукнати капиляри и кръвонасядания/
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #23
                  Тук не говорим за някакъв побой със пръчки,юмруци или маваши.Който не е имал дете като мойто,той не е потупвал детето си.Относно дъщерите-нямам опит,но като гледам комшията как я глезят принцесата/8год/.Почна да послъгва най преднамерено,а аз преди й вярвах и наказвах нашия,че уж той бил виновен.Всичко е въпрос на възпитание-начини многооо.

                  Коментар


                    #24
                    Да уточня. Пръчката беше от един храст на улицата и беше тънка и дълга нямаше и метър, и ако боя с нея по дупето ви шашка значи нищо не сте разбрали от това което съм писал. Но в крайна сметка имаше ефект. Това беше най-големия бой за него, а иначе да го плеснеш по дупето един път за мен това е нормално в няки ситуации, не го считам за бой. Аз бях откровен и както писа jenshen73 болшинството май-послъгват.
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #25
                      "Да яде бой" "да плеснеш" са две различни неща, колеги. Едно е да плеснеш едно дете по дупето, друго е да му завъртиш шамар и лицето му да е червено две седмици. От краткия си опит като детегледачка навремето съм се убедила, че хората, които не могат да се наложат като авторитет пред децата си с думи - започват да им посягат - било то само плясване по дупето. Имаше едно момченце на 6, на което, като му кажех, че не трябва това да прави, идваше да пита защо да не го прави - така го бяха възпитали. Ако вие посягате на децата си, защото просто не знаете какво друго да направите, не значи че няма хора, които имат друг подход към децата си, което не е причина да бъдат наричани "лицемери".
                      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                      Коментар


                        #26
                        НикМар и Женшен - пичове, защо смятате, че всички трябва да шляпат децата си и поставяте всички под един общ знаменател - лъжци? Аз пък мога да кажа так - един интелигентен човек винаги ще намери начин да излезе от ситуацията без да се налага със сила. Боят е признак на слабост, нали знаете?Та така, нито ние сме лъжци, нито вие не сте интелигентни. Просто приемете факта, че има хора, които са успели да намерят други методи, за възпитание и справяне със ситуациите или просто децата им са по-кротки.Поздрави!

                        Коментар


                          #27
                          Аз понеже съм "под чехъл" и не ми дават да се карам на детето, камо ли да бия. Макар понякога да ми се иска
                          Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                          Коментар


                            #28
                            Airfan написа:
                            НикМар и Женшен - пичове, защо смятате, че всички трябва да шляпат децата си и поставяте всички под един общ знаменател - лъжци? Аз пък мога да кажа так - един интелигентен човек винаги ще намери начин да излезе от ситуацията без да се налага със сила. Боят е признак на слабост, нали знаете?Та така, нито ние сме лъжци, нито вие не сте интелигентни. Просто приемете факта, че има хора, които са успели да намерят други методи, за възпитание и справяне със ситуациите или просто децата им са по-кротки.Поздрави!
                            Малиии, само аз излязох най-големия деспот на децата си, и се оказах че нямам капка интелигентност, вече тука няма да споделям нищо от личния си живот. Разпънахте ме на кръст.
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              #29
                              Няколко хиляди години децата ядат шамари и са станали хора, тука от 20-30 години го отрекаха като възпитателно средство и още не сме видели резултатите от това, тъй че дайте да не обявяваме ’благата дума’ за панацея.

                              Коментар


                                #30
                                ls1 написа:
                                Няколко хиляди години децата ядат шамари и са станали хора, тука от 20-30 години го отрекаха като възпитателно средство и още не сме видели резултатите от това, тъй че дайте да не обявяваме ’благата дума’ за панацея.
                                То ако се отречеш от едно средство, трябва да го замениш с друго - то май ние сме само в първата част, затова няма и резултати
                                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                                Коментар

                                Working...
                                X