Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шамарът като възпитателно средство

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Е мене като малък майка ми често ме удряше-верно лудо лапе бях но това не значи че след като ме набие ще ми дойде ъкъла в главата ... Спомням си даскала ми по труд и техника в 4ти клас.Дойде и с една пръчка че шибне едно яко.И пак не ми идваше ъкъла вд главата и след 3тия път вече направо си ме гонеше от стаята
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

    Коментар


      #32
      Princo написа:
      Е мене като малък майка ми често ме удряше-верно лудо лапе бях но това не значи че след като ме набие ще ми дойде ъкъла в главата ... Спомням си даскала ми по труд и техника в 4ти клас.Дойде и с една пръчка че шибне едно яко.И пак не ми идваше ъкъла вд главата и след 3тия път вече направо си ме гонеше от стаята
      Не си бийте децата колеги. Говорете с тях. От боя какво ще разберат? От ЧОВЕШКИТЕ думи ще разберат къде са сбъркали.

      Коментар


        #33
        Стигне ли се едно дете да се възпитава с бой То е вече е тотално изтървано и боят едва ли ще успее да запълни празнините във неговото възпитание.
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #34
          Равносметката от 1 юни - в нашия парк е килим от боклуци, а кошчетата са абсолютно празни.Абе вземете им поговорете на тез деца бре! :D

          Коментар


            #35
            NikMar написа:
            Airfan написа:
            НикМар и Женшен - пичове, защо смятате, че всички трябва да шляпат децата си и поставяте всички под един общ знаменател - лъжци? Аз пък мога да кажа так - един интелигентен човек винаги ще намери начин да излезе от ситуацията без да се налага със сила. Боят е признак на слабост, нали знаете?Та така, нито ние сме лъжци, нито вие не сте интелигентни. Просто приемете факта, че има хора, които са успели да намерят други методи, за възпитание и справяне със ситуациите или просто децата им са по-кротки.Поздрави!
            Малиии, само аз излязох най-големия деспот на децата си, и се оказах че нямам капка интелигентност, вече тука няма да споделям нищо от личния си живот. Разпънахте ме на кръст.
            Точно това се опитвах да избегна, но ми стана неприятно, че с лека ръка ни заклеймихте за лъжещи. Извинявай ако си се обидил, просто изложих своите доводи, наблюдения и размисли по този въпрос и в никакъв случай не е било с цел да засегна някого. Ще внимавам понататък.Прощавайте.

            Коментар


              #36
              NikMar написа:
              Малиии, само аз излязох най-големия деспот на децата си, и се оказах че нямам капка интелигентност, вече тука няма да споделям нищо от личния си живот. Разпънахте ме на кръст.
              Споко бе, не е така! Три говеда като моите....25,23,22г и един котарак на 10г. как се оправят без твърда ръка! В най-лошия случай ги изправяш пред изборът " БОЙ, ЛОБУТ или КЮТЕК"... в най-добрия говориш, много говориш, до там, чак да предпочитат и трите варианта по-горе, взети заедно пред говоренето!!!!Тънка работа е.... но важно е да има комуникация.
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #37
                Nino написа:
                NikMar написа:
                Малиии, само аз излязох най-големия деспот на децата си, и се оказах че нямам капка интелигентност, вече тука няма да споделям нищо от личния си живот. Разпънахте ме на кръст.
                Споко бе, не е така! Три говеда като моите....25,23,22г и един котарак на 10г. как се оправят без твърда ръка! В най-лошия случай ги изправяш пред изборът " БОЙ, ЛОБУТ или КЮТЕК"... в най-добрия говориш, много говориш, до там, чак да предпочитат и трите варианта по-горе, взети заедно пред говоренето!!!!Тънка работа е.... но важно е да има комуникация.
                Боят не е възпитателно средство, просто който прибягва до него е слаб.

                Коментар


                  #38
                  Наско,имам още бая хляб да изяда докато ми се родят деца(дай боже).И съм против шамарите и пляскането.
                  Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                  Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                  Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                  Коментар


                    #39
                    абе, без твърда ръка, нищо не се постига, да му мисли щерката. номера е да не се изтърве момента. После колкото и бой да има.... файда нема.Аз твърдо подкрепям Нино, ама да видим какво ще направим :D
                    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                    ИТАЛФЕСТ 2007

                    Коментар


                      #40
                      ele написа:
                      ls1 написа:
                      Няколко хиляди години децата ядат шамари и са станали хора, тука от 20-30 години го отрекаха като възпитателно средство и още не сме видели резултатите от това, тъй че дайте да не обявяваме ’благата дума’ за панацея.
                      То ако се отречеш от едно средство, трябва да го замениш с друго - то май ние сме само в първата част, затова няма и резултати
                      @ls1: Не малтретирам синът си, на две и половина годинки е, но шамарче (звучно) по дупето върши повече работа от 2 часа приказки ...@ele: ти като си родиш дете и почнеш да го възпитаваш и като излезе херувимче - пак ни разправяй колко си либерална, но ако е такъв ъгъл като теб - жална ти майна на всичката психология дето ще му я приложиш...@naskobg: никой не говори за побой. Избор винаги трябва да има - или правиш правилното или наказание. П.П. Благодарение на либерализирането на обществото убийствата по улиците и пътищата ескалираха в пъти след 1989 година. И престъпленията като цяло. Аз като съм ял шамари и съм станал човек - дори на жена си се отчитам на 100%!
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #41
                        naskobg написа:
                        Боят не е възпитателно средство, просто който прибягва до него е слаб.
                        Не е бе Наско, кой казва че е, затова се дава право на избор, три варианта, които споменах! Боя отпада, остават другите два..... слаб съм наистина, има-няма 120 кг, ма кво да правиш, ще гледам да се позасиля! Е ся, написах на колко години са....формулата беше валидна преди 7-8 години, за мен специално темата не е интересна, но, най-важното е да възпитате децата да имат чувство за отговорност към семейството.Когато направите това, ще бъдете щастливи родители....
                        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                        Коментар


                          #42
                          phoenix написа:
                          абе, без твърда ръка, нищо не се постига, да му мисли щерката. номера е да не се изтърве момента. После колкото и бой да има.... файда нема.Аз твърдо подкрепям Нино, ама да видим какво ще направим :D
                          Аз пък съм твълдо против. Както казах по-рано бой не съм ял и станах човек. Имам дъщеря на 17, която също не е яла бой и си споделя нсичко с нас. Биете, когато не можете да го обясните с думи. Ами това наистина си е ниска интелегентност.

                          Коментар


                            #43
                            тъй тъй
                            СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                            бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                            сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                            ИТАЛФЕСТ 2007

                            Коментар


                              #44
                              jenshen73 написа:
                              ..... и като излезе херувимче.....
                              Не се заблуждавайте, детето "излиза" такова, каквтото го направите! С боя компенсирате собствените си грешки до момента, те не трябва да страдат заради нашите неумения да ги научим на това или онова. И нека правим разлика между бой и пляскане по дупето. А това да откъснеш пръчка, специално за да го набиеш, просто няма да го коментирам. Детето не се е върнало, защото не си го научил да идва. Представям си първите дни след побоя с какъв ужас се е прибирало. Изобщо, мен ме изумява факта, че човек спокойно споделя такова нещо публично. Окей, избили са ти чивиите, пребил си го, но е стряскащо, че това се счита за толкова нормално, че човек спокойно, едва ли не, се хвали пред другите. Сега като се замисля, последните десет години не съм си позволявал дори и на кучето си да посягам, и никога не съм имал проблеми с дисциплината му.

                              Коментар


                                #45
                                tomny написа:
                                jenshen73 написа:
                                ..... и като излезе херувимче.....
                                Не се заблуждавайте, детето "излиза" такова, каквтото го направите! С боя компенсирате собствените си грешки до момента, те не трябва да страдат заради нашите неумения да ги научим на това или онова. И нека правим разлика между бой и пляскане по дупето. А това да откъснеш пръчка, специално за да го набиеш, просто няма да го коментирам. Детето не се е върнало, защото не си го научил да идва. Представям си първите дни след побоя с какъв ужас се е прибирало. Изобщо, мен ме изумява факта, че човек спокойно споделя такова нещо публично. Окей, избили са ти чивиите, пребил си го, но е стряскащо, че това се счита за толкова нормално, че човек спокойно, едва ли не, се хвали пред другите. Сега като се замисля, последните десет години не съм си позволявал дори и на кучето си да посягам, и никога не съм имал проблеми с дисциплината му.
                                Колега, не знам колко си възрастен и имаш ли деца, ама ще ти пратя моя да го възпитаваш само с думи - да видим ще успееш ли. Нищо чудно кучето ти в първите 6 месеца от живота си ( докато е траело обучението) да е изяло достатъчно бой за да не се налага сега. И какво нападнахте колегите побойници на деца... Както казах по-горе - има деца и деца, както и възрастни и възрастни. Има деца които за секунда не можеш да си помислиш да плеснеш - ми то слуша и се страува по природа. Такива обаче се поддават страхотно и на психо тормоз - от тях излизат най-тежките случаи в живота - комплексари, дребни потиснати психики. От друга страна здравословността на побииването (никой не говори за побой или пребиване) от време на време се е доказала в последните няколко хиляди години и нека всички психолози на света да опитат да възпотават едно вироглаво 5-6 годишно хлапе само с говорене, БЕЗ ОБАЧЕ ДА СЪТВОРЯТ ОТ НЕГО ПСИХОЛОГИЧЕСКИ МАЛОЦЕНЕН ИНДИВИД.Моето лично мнение е че възпитанието посредством психо тормоз, създаване на чуство за вечно задължение и вкарване на желанията на детето в рамките на родителските такива е в пъти по -лош от средата в която ’някъде там си я има угрозата’ от физическото наказание. А и да попитам колегите противници на побииванете - ако детето ви твърдо е решило да се хване с двете ръце за горещия котлон например и всичките ви опити да го убедите с думи пропаднат какво ще направите - ще го оставите да си залепи ръцете и после със седмици да търчите по доктори и мазила за изгаряне или ще го плеснете през ръцете...??? Щото няма разлика в случая. Далие по дупето за наказание и ли през ръцете за превенция.
                                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                                Коментар

                                Working...
                                X