Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шамарът като възпитателно средство

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Шамарът като възпитателно средство

    Какво е мнението ви за боя с възпитателна цел? Яли ли сте пердах като деца и мислите ли, че той е допринесъл за възпитанието и формирането ви като личност? Бихте ли напердашили детето си, ако то направи някоя крупна беля? И всякакви други размисли, свързани с правата на детето, правата на родителите, как отглеждаме и възпитаваме децата си...
    Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
    Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

    #2
    Re: Шамарът като възпитателно средство

    karloson написа:
    Какво е мнението ви за боя с възпитателна цел? Яли ли сте пердах като деца и мислите ли, че той е допринесъл за възпитанието и формирането ви като личност? Бихте ли напердашили детето си, ако то направи някоя крупна беля? И всякакви други размисли, свързани с правата на детето, правата на родителите, как отглеждаме и възпитаваме децата си...
    НИКОГА не съм ял шамари. Веднъж съм ударил дъщеря си по крака и го отчитам като огромна грешка. Резултата е - Аз станох човек, а тя си ни казва и до ден днешен абсолютно всичко.

    Коментар


      #3
      "Бий и са ни бой" ще ти кажат по-старите,слушай ги и няма да сгрешиш...ме не са ме били сериозно,но са ме удряли и да ти призная не го помня с лошо,а само с поуката да не правя така след това
      ex.Мареа ТД100

      Коментар


        #4
        Колкото повече разкарвам сина ми по градинките, толкова повече се убеждавам в до болка познатия факт, че децата са точно копие на родителите си (няма лоши деца, има лоши родители.... познато ли ви е?). Ако стигнеш до шамарите, значи толкова си се отдалечил от детето, че вече нямаш връзка с него. Всичко става с много търпение, много разбиране и много любов. Боя не възпитава, той само предизвиква страх. И винаги се връща обратно, под формата на агресия, към теб, към по-слабите или към следващото поколение.

        Коментар


          #5
          едно време са били децата с пръчка през ръцете.... след това построили шамарената фабрика, която, като Кремиковци, отива към фалит.Шамарите са отживелица, опит за възпитание на дете, което са пропуснали да възпитат до 7-годишна възраст.
          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

          Коментар


            #6
            tomny написа:
            Колкото повече разкарвам сина ми по градинките, толкова повече се убеждавам в до болка познатия факт, че децата са точно копие на родителите си (няма лоши деца, има лоши родители.... познато ли ви е?). Ако стигнеш до шамарите, значи толкова си се отдалечил от детето, че вече нямаш връзка с него. Всичко става с много търпение, много разбиране и много любов. Боя не възпитава, той само предизвиква страх. И винаги се връща обратно, под формата на агресия, към теб, към по-слабите или към следващото поколение.
            NOW: ???
            Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
            Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

            Коментар


              #7
              http://www.vbox7.com/play:9fb25a41
              Alfa 159 SW 2.4 Ti
              Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
              "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

              Коментар


                #8
                Имало е един два не повече инциденти заради които съм ял бой, но както каза колегата по горе"заслужих си го".Смея да твърдя че от тия шамари съм се научил да не допускам грешки, които са били причината да ме сгреят.Като цяло смятам не са ме пердашили нашите но и не съм го заслужавал!п.с.За сметка на това обаче аз често пердаша представители на едно маймунско племе щото постоянно са бабаити.....някой разбират от ритането, други не...плачат за още
                now. BMW E39 523i '98 170hp
                ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                Коментар


                  #9
                  Твърдо съм против боя, като възпитателно средство.Не съм все още родител но смятам че разговорите с детето са много по-добър начин за неговото възпитание и изграждането Му като личност.
                  Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                  Коментар


                    #10
                    Аз съм твърдо за шамаросването, новата младеж стана от лигава по-лигава, трябва да има възпитание, сега можеш да влезеш в затвора, че си ударил своето си идиотче, или че учител е ударил шамар на говедото дето му пречи да преподава. Бой трябва, това му е майката, да се има респект.
                    --Старата ръжда любов не хваща!--
                    156 sportwagon 1,9 jtd 115
                    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                    Коментар


                      #11
                      Според педагози и психолози - боят ако не помага, то и не пречи.
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #12
                        van_dal написа:
                        Аз съм твърдо за шамаросването, новата младеж стана от лигава по-лигава, трябва да има възпитание, сега можеш да влезеш в затвора, че си ударил своето си идиотче, или че учител е ударил шамар на говедото дето му пречи да преподава. Бой трябва, това му е майката, да се има респект.
                        Да ти кажа чесно колега, много ама много ти е грешна теорията. Какво помага боя? С думи човешки можеш да постигнеш неща, които не си и представяш. За мен боя е избиване на комплекси на некомпетентни възпитатели.

                        Коментар


                          #13
                          Ако са педагози като другаря Макаренко да бие възпитаниците Си с пръчки пази Боже.
                          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                          Коментар


                            #14
                            Както казват "бий за да те уважават" Yellow_Flash_Colorz_PDT_21 , мен баща ми и майками са ме били и мисля че съм си го заслужил, зависи от белята която съм направил, моите деца съм ги удрял 2 или три пъти за 28 г., естествено като малки, но мисля че си го бяха заслужили. Единия случай когато откъснах една пръчка и набих сина ми когато беше 4 или 5 годишен беше, че го търсихме 2,5 ч. 6 човека и се бяхме побъркали, а той си игряел в едно комшийче, беше ни изкарал акъла, бях ня ръба да викам полицията. Тогава 100% си го беше заслужил.
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              #15
                              NikMar написа:
                              Както казват "бий за да те уважават" Yellow_Flash_Colorz_PDT_21 , мен баща ми и майками са ме били и мисля че съм си го заслужил, зависи от белята която съм направил, моите деца съм ги удрял 2 или три пъти за 28 г., естествено като малки, но мисля че си го бяха заслужили. Единия случай когато откъснах една пръчка и набих сина ми когато беше 4 или 5 годишен беше, че го търсихме 2,5 ч. 6 човека и се бяхме побъркали, а той си игряел в едно комшийче, беше ни изкарал акъла, бях ня ръба да викам полицията. Тогава 100% си го беше заслужил.
                              Ти си за затвор човече. Като поостарееш и сина те нашиба с една пръчка теб по гъза, да видим тогава каква песен ще запееш.Иначе по темата - стигне ли се до шамари, значи положението е изпуснато доста по-рано. Моето още не съм си позволявал да го удрям, въпреки че ми се е искало 2-3 пъти, когато ме е вбесявало до безумие. За сега се държа...

                              Коментар

                              Working...
                              X