Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Грешки, които се допускат по време на шофьорски изпит

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    ogi28b написа:
    Къде е упоменато че на магистрала ако съм в най-лявата лента, трябва да се движа с максималната скорост ? Нямам право да съм там, само ако конструктивно не мога да ги развия, а не ако не искам
    На магистрала лява лента се използва само за изпреварване. Т.е като изпревариш някой си длъжен да се прибереш в средна лента. Не си длъжен да караш с максимална скорост естествено. ПП: И ако някой на магистралата ви свири и ви свети съм почти сигурен че не ви псува или ви се заяжда. И на мен ми се е случвало да присветна на някой за да му привлека вниманието. Даже по закон е позволено да се използват такива средства.
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP
    -------------------------------------
    1f Y0u C4N rE4D Th1S, i7 1s t1Me T0 7uRn 0FF Y0Ur PC 4Nd Ge7 Life!

    Коментар


      #17
      Това което казваш - няма общо с това което аз казвам. Имаш нещо предвид ли като ме цитираш ? Опитвам се да кажа че мога да изпреварвам с каквато скорост намеря за добре, и въобще няма да ме вълнува, ако през това време някой отзад се напъва и свети-свири. Докато не си завърша изпреварването, ако ще и с 52 да е, оня отзад да се спасява.

      Коментар


        #18
        ogi28b написа:
        Това което казваш - няма общо с това което аз казвам. Имаш нещо предвид ли като ме цитираш ? Опитвам се да кажа че мога да изпреварвам с каквато скорост намеря за добре, и въобще няма да ме вълнува, ако през това време някой отзад се напъва и свети-свири. Докато не си завърша изпреварването, ако ще и с 52 да е, оня отзад да се спасява.
        Оги, дипломатично замълчах и избегнах полемика с теб макар да не беше прав в коментара към моя пост. Колегата ти е обяснил какво съм имал предвид, но ти като котка не падаш по гръб и пак се позоваваш на закона. Макар в частта на закона посветена на изпреварване да се казва, че то трябва да се извърши максимално бързо ( да, когато се навлиза в насрещното, но и за магистрала е същото ). Четейки постовете ти оставам с впечатление, че ти си напълно способен да изпреварваш някого от Ябланица до Витиня запазвайки разлика от 0,1 км/ч в скоростта ви и пак ще се позоваваш на закона. Обаче освен закон има и нещо наречено "колегиалност", а то май ти убягва в моментите когато видиш някой с по-лъскава кола. Разбирам радостта на човека с 10 годишна кола, който, позовавайки се на закона, се наслаждава на това, че е позабавил онзи с 3 пъти по-мощния автомобил. Но не е ли време да спрем с избиването на класови и социални проблеми на пътя?
        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

        Коментар


          #19
          Не намирам за много колегиално някой да ми дава зор, и да ми свети и свири, особено ако се мисли за много важен , като се е качил на някоя лъскава кола, с десен волан, примерно. За тия дето бързат - винаги се намира място - от сточна гара надясно, и само направо... после вляво , там има голям парк. Много от бързащите вече са стигнали до него. Аз не бързам за там За да спиш спокойно - естественно че няма да изпреварвам с разлика от 0.1 км/ч, но ако реша да го направя - никой не може да ми забрани.

          Коментар


            #20
            Няма ситуация при която някой да ти свети и свири в лентата за изпреварване на магистрала, освен ако не я използваш, за да си караш в нея или не го засечеш
            Brava 1.6 16V 103hp

            Коментар


              #21
              steven написа:
              Няма ситуация при която някой да ти свети и свири в лентата за изпреварване на магистрала, освен ако не я използваш, за да си караш в нея или не го засечеш
              Ти по магистрала карал ли си? Май не!
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                #22
                ogi28b написа:
                Не намирам за много колегиално някой да ми дава зор, и да ми свети и свири, особено ако се мисли за много важен , като се е качил на някоя лъскава кола, с десен волан, примерно. За тия дето бързат - винаги се намира място - от сточна гара надясно, и само направо... после вляво , там има голям парк. Много от бързащите вече са стигнали до него. Аз не бързам за там За да спиш спокойно - естественно че няма да изпреварвам с разлика от 0.1 км/ч, но ако реша да го направя - никой не може да ми забрани.
                Човече преодолей комплексите и животът ти ще е по-лесен.
                like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                Коментар


                  #23
                  ele написа:
                  Ти по магистрала карал ли си? Май не!
                  Айде, няма да се заяждам..Аз като карам и съм в лявата лента изключително рядко може да се окаже кола зад мен, защото като тръгвам да изпреварвам гледам дали няма да засека някого, а като се изнеса - изпреварвам и се прибирам. Вие ако си карате вляво или изпреварвате по 5км нищо чудно, че ви застигат."Проблемът" е в града, където по правилник при повече ленти може да си избереш в коя да се движиш, а някои хора смятат, че лявата лента е "бързата лента", други пък приемат проявата на колегиалност като признак на слабост.
                  Brava 1.6 16V 103hp

                  Коментар

                  Working...
                  X