Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно Skype.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно Skype.

    Интересува ме някой засичал ли е какъв трафик прави Skype? Може ли някой да ми каже ориентировъчни стойности за трафик при различно използване на Skype? Примерно само при чат колко е, при разговор - колко и при използване на камера? Въпроса е за да се разбере дали 2,5 GB трафик на месец ще са достатъчни за сърфиране в интернет и използване на Skype, разбира се без сваляне и пращане на файлове.

    #2
    Re: Въпрос относно Skype.

    peho написа:
    Интересува ме някой засичал ли е какъв трафик прави Skype? Може ли някой да ми каже ориентировъчни стойности за трафик при различно използване на Skype? Примерно само при чат колко е, при разговор - колко и при използване на камера? Въпроса е за да се разбере дали 2,5 GB трафик на месец ще са достатъчни за сърфиране в интернет и използване на Skype, разбира се без сваляне и пращане на файлове.
    Напълно, но мобилния интернет през 3G мрежата на Глобул не струва, по-добре недей
    Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

    ...E90..incoming..!!

    Коментар


      #3
      Полвам skype през GSM-a, през 3G мрежата на Глобул. За около 6 часа непрекъсната връзка, само чат - когато някой ми пише, не безразборен и постоянен, трафикът ми е около 1 MB.Иначе в офиса ползваме интернет през MTEL, с месечен лимит 5 GB. Досега никога не сме го достигали, като скайпът постоянно е включен, браузват се страници, жена ми гледа дори някакви сериали и клипчета в онлайн телевизия, изпращат се по няколко мейла и се получават на ден... Максималният трафик, който сме правили е около 4 GB за месец.(На лаптопа ползвам някакъв free wifi, от който пиша и в момента - срещу офиса ми има кафенета с wifi точки).

      Коментар


        #4
        Re: Въпрос относно Skype.

        loop написа:
        Напълно, но мобилния интернет през 3G мрежата на Глобул не струва, по-добре недей
        Точно за една от промоциите на Глобул става дума.

        Коментар


          #5
          И аз не съм доволен. Много се губи връзката... При Мтел ми казват, че е стабилен. Цената е горе-долу една и съща. Може да опиташ с предплатен, но пък трябва да си купиш устройството, което според мен е неоправдано скъпо.

          Коментар


            #6
            За всеки случай един firewall и режеш всичко без скайп и браузър-а.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              Аз съм доволна от глобул - връзката е прилична, дори на места с не много добър обхват, а в града е доста скоростна, цената от промоциите е добра.... мисля, че в момента глобул е по-добрият вариант от Мтел. 2.5 ГБ ще са ти достатъчни
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                #8
                Ползвам такъв интернет само че не в БГ но е от групата на Глобул и е пълен боклук така че според мен ако не ви е как да кажа "наложително" не използваите още тази услуга!! Не съм се интересувал как точно се осъществява връзката но от личчните си наблюдения не е добъра,а и не вярвам в БГ да е по-добър.Към конкретния въпрос на колегата ще ти стигнат едни 2 Гб за Скайп и браузване без никакви проблеми
                Толкова е лесно да поправяш другите. Толкова е трудно да поправяш себе си

                Коментар


                  #9
                  Благодаря за отговорите, очаквам и още такива :D Лично аз никога не съм бил на ограничен трафик и нямам представа колко трафик отива покрай това за което питам, просто не ми се е налагало да го следя. А сега така е много полезно да чуя отговорите на хора, които са използвали или ползват такава/подобна услуга.

                  Коментар


                    #10
                    emzo написа:
                    За всеки случай един firewall и режеш всичко без скайп и браузър-а.
                    И без това за skype ще видиш много зор докато го спреш през firewall. :D
                    Браво 1.6 16v 1996
                    Рено Лагуна 2 1.9 dCI.

                    Коментар


                      #11
                      svilens написа:
                      emzo написа:
                      За всеки случай един firewall и режеш всичко без скайп и браузър-а.
                      И без това за skype ще видиш много зор докато го спреш през firewall. :D
                      Прав си ,доколкото знам той работи по друг протокол...
                      Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                      Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                      EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                      Коментар


                        #12
                        Не, че не мога, но точно скайп не искам да спирам.Все пак колегата точно за него пита
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #13
                          4uk1t написа:
                          Ползвам такъв интернет само че не в БГ но е от групата на Глобул и е пълен боклук така че според мен ако не ви е как да кажа "наложително" не използваите още тази услуга!! Не съм се интересувал как точно се осъществява връзката но от личчните си наблюдения не е добъра,а и не вярвам в БГ да е по-добър.Към конкретния въпрос на колегата ще ти стигнат едни 2 Гб за Скайп и браузване без никакви проблеми
                          В сравнение с Гърция, интернета в България е на светлинни години напред. Без майтап.

                          Коментар


                            #14
                            Само за ваше сведения, 3G покритието на Глобул е с няколко процентра по-добро от това на Мтел!
                            Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

                            ...E90..incoming..!!

                            Коментар


                              #15
                              При мобилният достъп операторът ти отфилтрира целия входящ трафик който не е инициран от теб. Идеята е че може да има злоупотреби ако някой отвън примерно генерира трафик към клиент свързан през мобилната мрежа и по този начин натоварва сметката му. Аз се сблъсках с този проблем когато се опитах да прехвърлям данни директно между две устойства свързани към мрежата. За да стане номерът се наложи активиране на услуга "Мобилен офис" и тогава пак трансферът е възможен само между потребители те на тази услуга. Иначе трафикът на скайп трудно може да се предвиди защото може твоят клиент да рилейва чужди разговори или файлтрансфери - стига да не е блокиран. Клиентът ползва един порт който е указан в настройките (другите два възможни порта са 80 и 443 - те могат да се забранят от настройките)За щастие през GPRS/EDGE/UMTS това не може да стане. Това е при Мтел но по спомени и при останалите оператори беше така - скоро не съм ползвал нищо друго освен Мтел.

                              Коментар

                              Working...
                              X