Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

П Е Т И Ц И Я

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    П Е Т И Ц И Я

    ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРИЯ, В ИМЕТО НА ДВЕ БЪЛГАРСКИ ДЕЦА !!! http://bgpetition.com/dve-bulgarski-detza/index.html Моля който желае да подпише тази петиция и без излишни коментари по темата модераторите да не заключат темата заради тях.Всеки който я подпише може да напише "ОК" като отговор в темата за да знаем кой е съпричастен.Благодаря ви предварително.
    ----------------------------------------------------------------------------
    Fiat Bravo 1.6 97г.(90к.с.), LPG Lovato
    ex.Fiat Punto 1.1 96г.(55к.с.),LPG Lovato
    ex. Fiat Tipo ATG 91г. 1.6(83 к.с.) бензин + газ

    #2
    Ето и един цитат който смятам, че описва всичко:ЗАЩО СЕ НАРУШАВА КОНВЕНЦИЯТА ЗА ЗАЩИТА ПРАВАТА НА ДЕТЕТО ?!!! ЧЛЕН 9 1. Държавите - участнички ще осигурят детето да не се разделя от родителите си против тяхната воля, освен когато компетентните власти решат, в съответствие с приложимите закони и процедури и при възможност за съдебен преглед, че такова разделяне е необходимо за най-доброто осъществяване на интересите на детето. Такова решение може да бъде необходимо в някои особени случаи, като например малтретиране или изоставяне на детето от родителите, или когато родителите живеят отделно и трябва да се вземе решение относно местожителството на детето. 2. При всяка процедура съгласно ал.1 на всички заинтересовани страни ще се дава възможност да участват в процедурите и да изложат своите становища. 3. Държавите - участнички ще зачитат правото на детето, което е отделено от единия или от двамата си родители да поддържа лични отношения и пряк контакт с двамата си родители редовно, освен ако това е против най-доброто осигуряване на интересите на детето. 4. Когато такова разделяне е в резултат на някакво действие, започнато от държава - участничка, като задържане, затвор, изселване, депортиране или смърт (включително смърт, произтичаща от каквато и да е причина, докато лицето е задържано от държавата на един или двамата родители на детето, тази държава - участничка, при поискване, ще предостави на родителите детето, или, ако е уместно, на друг член на семейството, освен ако предоставянето на информация би навредило на интересите на детето. Освен това, държавите - участнички ще осигурят предоставянето на такова искане само по себе си да не води до неблагоприятни последствия за съответното лице (лица). Член 11 1. Държавите - страни по Конвенцията, предприемат мерки за борба с незаконното прехвърляне и невръщане на деца от чужбина. 2. За тази цел държавите - страни по Конвенцията, насърчават сключването на двустранни или многостранни споразумения или присъединяването към съществуващи споразумения. Член 12 1. Държавите - страни по Конвенцията, осигуряват на детето, което може да формира свои собствени възгледи, правото да изразява тези възгледи свободно по всички въпроси, отнасящи се до него, като на тях следва да се придава значение, съответствуващо на възрастта и зрелостта на детето. 2. За тази цел на детето е предоставена по-специално възможност да бъде изслушвано при всякакви съдебни и административни процедури, отнасящи се до него, или пряко, или чрез представител или съответен орган по начин, съответствуващ на процедурните правила на националното законодателство. Член 13 1. Детето има право на свобода на изразяване на мнение. Това право включва свободата да търси, получава и предава информация и идеи от всякакъв вид независимо от границите в устна, писмена, печатна форма или под формата на изкуство, или чрез каквито и да са други информационни средства по избор на детето. 2. Упражняването на това право може да подлежи на известни ограничения, но те трябва да бъдат само такива, които са предписани от закона и са необходими: а) за зачитане правата или репутацията на другите, или б) за защита на националната сигурност или обществения ред, или на общественото здраве и морал. ЗАЩО СЕ НАРУШАВА КОНСТИТУЦИЯТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ?!!! Чл. 6. (1) Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права. (2) Всички граждани са равни пред закона. Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние. ЗАЩО СЕ НАРУШАВА ДЕКЛАРАЦИЯТА ЗА ПРИНЦИПА НА РАВЕНСТВОТО?!!! ЗАЩО,ЗАЩО,МНОГО ЗАЩО,НО НИКАКЪВ ОТГОВОР ОТ БЕЗОТГОВОРНИТЕ ИНСИТУЦИИ!!!
    ----------------------------------------------------------------------------
    Fiat Bravo 1.6 97г.(90к.с.), LPG Lovato
    ex.Fiat Punto 1.1 96г.(55к.с.),LPG Lovato
    ex. Fiat Tipo ATG 91г. 1.6(83 к.с.) бензин + газ

    Коментар


      #3
      Колега, начина ти на представяне на петицията е непочтен.Въпроса е принципен, а не конкретно за обекта на петицията.Дал си линка:http://www.bgpetition.com/dve-bulgar...htmlкойто е директно подписване на петицията.Редно е първо да се запознаем със самата петиция от следния линк:http://bgpetition.com/dve-bulgarski-detza/index.htmlи едва тогава да решим дали да подпишем или не.Аз лично съм с особено мнение и не бих подписал нещо толкова важно без да знам всички подробности.А със сигурност има подробности, които не знам и няма да науча, защото информацията е представена много субективно според мен.Детето освен баща има и майка, която може би го обича поне колкото бащата.Това, че не е българка, а бащата българин е без значение, и двамата са родители.Относно реакцията на детето ... вярвай ми ... на тази възраст ми трябват точно 10 минути за да накарам детенцето да крещи, че иска при мама.Гадно е, но нека не злоупотребяваме с наивността на децата.Моля те, ти сам или модератор да редактира линка, за да е коректно това, което искаш от нас.
      .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
      www.cyxap.com

      Коментар


        #4
        На моята "бивша" 11 годишна вече дъщеря и трябваха 24 минути за да бъде убедена, че може да бъде осиновена от новият татко... Конкретната петиция е поредния интернет булшит.
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #5
          ...

          Кой разбрал, кой не разбрал за какво иде реч - юруш да правим петиции и да ги подписваме...Някой от вас запознат ли е в подробности със случая? Написали 5 реда във вестниците, показаха крещящите деца в новините и край - вече сме готови да отсъдим, че децата трябва да си стоят при бащата. Е, да, сърцераздирателна беше картинката - почти като в "Хлапето" на Чарли Чаплин... Ама как пък никой не написа как ги гледа този баща, в кое училище ходят, майката какво работи и как ще ги гледа... Не - нещата опират до това "ба, ша си даваме наш’те българчета на нек’ва полякиня - ква е таа бе". Полякиня, англичанка, суринамка - тя е майка. Който е запознат, може да отсъди. Аз не мога.
          Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
          Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

          Коментар


            #6
            ПОТВЪРЖДЕНИЕ НА ПОДПИСВашият подпис е потвърден успешно
            NOW: ???
            Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
            Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

            Коментар


              #7
              svetkos_ написа:
              ПОТВЪРЖДЕНИЕ НА ПОДПИСВашият подпис е потвърден успешно
              ++
              Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

              Коментар


                #8
                Циганинът свири с гъдулката и маймунките скачат.Само дето вие не сте маймунки, а хора. Имате мозък - използвайте го!

                Коментар


                  #9
                  Включих се и аз и раздадох линка на познати и приятели.
                  "Умният човек не вярва на всичко което чуе,
                  не казва всичко, което знае и не харчи всичко което има."

                  Коментар


                    #10
                    Immortal написа:
                    Циганинът свири с гъдулката и маймунките скачат.Само дето вие не сте маймунки, а хора. Имате мозък - използвайте го!
                    Всеки отговаря за действията си.
                    NOW: ???
                    Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
                    Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

                    Коментар


                      #11
                      Immortal написа:
                      Циганинът свири с гъдулката и маймунките скачат.Само дето вие не сте маймунки, а хора. Имате мозък - използвайте го!
                      Абсолютно! Видяхте рални кадри на кютек и пищящи дечица и решихте, че непременно бащата е прав, защото твърди, че майката е алкохолична и затова не трябва да гледа децата. Аз ако ви кажа, че сестра ми е извънземно ще ми повярвате ли? Колко лесно се манипулира обществено мнение у нас...
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        Бях решил да не пиша по тази тема но нещата стигнаха до ниво на малоумно изкривяване.Ако има нещо за което да протестирате, то това е НАЧИНЪТ и МЕТОДИТЕ използвани от длъжностните лица!!!!КАКВИ СТЕ ВИЕ, ЧЕ ДА СЪДИТЕ МАЙКАТА ИЛИ БАЩАТА И ДА РЕШАВАТЕ С ПЕТИЦИЙКИ И ПРОТЕСТЧЕТА ПРИ КОГО ДА ОТИДАТ ДЕЦАТА!!!!!
                        Alfa 159 SW 2.4 Ti
                        Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                        "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                        Коментар


                          #13
                          gamma написа:
                          Бях решил да не пиша по тази тема но нещата стигнаха до ниво на малоумно изкривяване.Ако има нещо за което да протестирате, то това е НАЧИНЪТ и МЕТОДИТЕ използвани от длъжностните лица!!!!КАКВИ СТЕ ВИЕ, ЧЕ ДА СЪДИТЕ МАЙКАТА ИЛИ БАЩАТА И ДА РЕШАВАТЕ С ПЕТИЦИЙКИ И ПРОТЕСТЧЕТА ПРИ КОГО ДА ОТИДАТ ДЕЦАТА!!!!!
                          С две ръце съм за!!!
                          Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                          Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                          EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                          Коментар


                            #14
                            Vladim написа:
                            Immortal написа:
                            Циганинът свири с гъдулката и маймунките скачат.Само дето вие не сте маймунки, а хора. Имате мозък - използвайте го!
                            Абсолютно! Видяхте рални кадри на кютек и пищящи дечица и решихте, че непременно бащата е прав, защото твърди, че майката е алкохолична и затова не трябва да гледа децата. Аз ако ви кажа, че сестра ми е извънземно ще ми повярвате ли? Колко лесно се манипулира обществено мнение у нас...
                            а ако децата искат да останат в българия при баща си ???????егати ,само съда и родителите ли имат право на глас ????ами ако тая майка е кофти родител и кат пиине водка почне да вилнееее ,кво правим????? момчето каза по новините ,че иска при баща си и точка ! децата нетрябва да бъдат пренебрегвани заради дразги и чувства на родителите.заради такива сценки на побой и раздори половината деца превъртат и като станат на 30 години почват да колят и изнасилват заради психически и физически тормоз от страна на родителите .поставете се на мястото на децата и майка ви или баща ви ви млати всеки ден и не ви пуска никъде да мръднете и сте "отдушника на лоши емоций" на родителя , и вия няма да искате като избягате да се върнете

                            Коментар


                              #15
                              Аз до 8 годишна възраст бях убеден, че баща ми е починал.Е, оказа се че си е жив и здрав. Не знам дали ще ме разберете, но едно дете на крехка възраст се манипулира изключително лесно. Какво означава, че "децата искали да останат в България"?!Същите тези деца, след 2 месеца няма да искат да видят баща си...

                              Коментар

                              Working...
                              X