Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Македонците били с антична кръв. Българите били 49% Траки!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Македонците били с антична кръв. Българите били 49% Траки!

    Във вените на днешните македонци тече поне 30 на сто кръв от античните македонци и това доказва, че те са наследници на великия пълководец Александър Велики.Това пише сръбското списание "НИН", което се позовава на заключенията на швейцарския институт по генетика "Игенеа", предаде БГНЕС. Освен кръвта на Александър Велики в македонските вени имало още и 20% от тевтонците, по 15% от славяните и елините и по 5% от хуните и финикийците. В генетичния профил на гърците имало 35% елинска кръв и по 20% от славяните и финикийците, за тевтонците и илирите оставали само по пет на сто. Толкова - 5% има и от кръвта на Александър Велики при днешните гърци, пише още "НИН" в статията, която е озаглавена "Кога ще се разбъркат племената".Във вените на днешния сърбин имало 30% славянска кръв, 21% илирийска, 18% тевтонска, 14% келтска, 9% финикийска и 6% елинска, но и 2% от викингите. Директорът на "Игенеа" Ирна Пазос казва пред "НИН", че изследването на всяко отделно лице може да доведе до различни резултати. "Много е важно да се прави разликата между генетиката, историята и антропологията", казва още Ирна Пазос.По отношение на България четем следното: За населението на България, за което се говори, че е от славянски произход 49% от генетичния профил идва от траките, по 15% се пада на славяните и елините, 11% на античните македонци и 8% на финикийците. Публикацията в сръбското издание днес е широко разпространена и коментирана и в македонската преса. В част от изданията се подчертава, че заключенията на швейцарския институт всъщност "доказват правотата на политиката на македонския министър-председател Никола Груевски и неговото решение да постави огромен, 22-метров, паметник на Александър Велики в центъра на столицата Скопие".Източник http://dnes.dir.bg/2009/05/27/news4512954.html
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    #2
    При изследване на ДНК предполагам, че може да се определи произхода, но не съм сигурен дали могат да кажат % някакъв.Но при изследване на кръв - моля, моля.... нещо не ми се връзва, въпреки ограничените ми познания по медицина.Или това е поредната тенденциозно поднесена информация от "журналисти"... Пък и как изследваха кръвта на древните ми е чудно!? Има ли някой по-запознат да ни поосветли по въпроса?
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Явно швейцарците между две изследвания на генотипа на швейцарските крави са пуснали едно и на някое маке. Добре, че лаборантите са си изварили епруветките, щот ако се беше оказало, че имат 20% гени на крава, щяха да претендират, че произлизат от Зевс
      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

      Коментар


        #4
        Сръбски вестник бистри произхода на фиромците. Айде нема нужда.

        Fiat Bravo T-Jet 120

        Коментар


          #5
          За себе си знам, че по произход съм чист ариец .Макар че според една от книгите за историята на Пазарджик, начало на небезизвестния ни род са дали някакви братя-разбойници Пене и Вене от Македонско.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            Тези тиквеници така и не се научиха, че история не се краде и не се съчинява!
            Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

            Коментар


              #7
              Forsaken написа:
              Тези тиквеници така и не се научиха, че история не се краде и не се съчинява!
              всъщност историята е най-голямата к#рва в света.това , което ние познаваме като история е писано от победителите нали се сещаш каква ще ше да е историята изучавана в у-ще ако Германия беше спечелила 2 СВ,ами ако болшевиките на Ленин не бяха успяли с преврата (опа извинете революцията) от 1917ами ако опълченците на Шипка бяха пометени и армията на Сюлейман излезеше в гръб на руските сили , с които е бил и императораами ако Константинопол не беше паднал пред турците и беше получил помощ от българите и/или други християнски държавиНякой замислял ли се е Василий наричан от нас ’Българоубиец’ как се възприема от гърците - като един добър пълководец победил разбойническите си съседи или как гърците възприемат нашия Симеон Велики - като войнствен съсед , нападал Византия и избивал невинни византийци ами Крум - за тях той е предводител на варвари , който е плячкосвал европейската част на Византия и се опитвал да плячкоса и Константинопол през 813 , докато за нас е велик български кан , който е защитил България и ’наказал’ ’лошите’ византийци ИСТОРИЯ = тълкуване на фактите, както му изнася на тълкуващия

              Коментар


                #8
                Да, да! И един мърмот увиваше шоколада в станиол!!!Аман от небивалиците на тези македонци. Една шепа хора промива мозъците на всички. Плюят по всички, но не могат без тях. То и езикът им е някаква уникална пародия на българския. Че ако сме 49% траки, няма по-хубаво нещо от това! Поне аз така мисля.
                NOW: ???
                Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
                Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

                Коментар


                  #9
                  Такаа, давам научно обяснение на въпроса на Кирето.1) ДНК (дезоксирибонуклеинова киселина) може да се изолира от всяка клетка, която има ядро, напр. мускулни, нервни, костни, епителни и др. клетки (2 молекули днк във всяка клетка). От безядрени клетки няма как, защото днк молекулите се намират в ядрото на клетките, напр. еритроцитите и тромбоцитите са безядрени и не ни вършат работа.2) Кръвта е богата на всякакви клетки и ядрени и безядрени. Еритроцитите (червените кр кл.) и тромбоцитите не ни вършат работа, но левкоцитите (белите кр. кл.) имат ядра, съдържащи днк и "са се утепали за тая работа". Като добавим и факта, че в 1 милилитър кръв на здрав човек има м/у 4000 и 11000 бели кръвни клетки, то с едно обикновено взимане на кръв - 4-5мл, се сдобиваме с огромен брой днк молекули на въпросния човек. Това е най-лесният начин да се сдобием с днк материал от жив човек.3) В криминалистиката, са разработени методи, чрез които от почти всякакъв биологичен материал, може да се добие днк, но те са скъпи и трудно изпълними. Подобни методи се използват обаче в археологията - от кости или косми се извлича днк материал.4) От получения днк материал, представляващ днк молекули, чрез различни хинични и физикохимични методи, най-вече чрез спектрометрия е възможно да се установи точната химическа структура на тези молекули. Така проучената структура на молекулата се подлага на други видове анализ, в резултат на което се определят отделните гени. Чрез други методи вече изучените гени на отделни индивиди могат да се сравняват - напр. тест за бащинство: кръв от детето, кръв от бащата и..... понякога по-добре човек да не разбира 5) Текат проучвания, при които в отделни популационни групи се търсят типични, характерни гени. Тоест кръв от много народ, египетски труд и сравняване в крайна сметка на определени групи гени, за които се знае, че не се изменят прекалено бързо през поколенията. Тоест трябва да вземеш кръв от голям брой макета, да я изследваш и евентуално да успееш да изолираш някаква група типични гени за популацията. Другата страна на монетата е, че трябва да имаш и обилен днк материал от "антични македонци" тоест разкопки с много тела, скъпоструващи проучвания, за да успееш да изолираш някакъв типичен за тях ген, който след това да сравняваш с резултатите при съвременните макета. В заключение: всичко горе описано е възможно да се направи, такова проучване е възможно, ама... по-скоро всичко е политика. Сите са българи. Ае наздраве пс: не съм някакъв побъркан мозък, просто уча някакви неща от този сорт сега и не ми се чете и пиша по форумите
                  Fiat Punto S55 1.1
                  Fiat Forever!

                  Коментар


                    #10
                    Абе като гледам самочувствието на американците последния век - абсолютни макета. Я да ги изследва някой, че ’ех, луно, земльо македонска, и за тебе ли ке се тепаме...’

                    Коментар


                      #11
                      Тези резултати са известни отдавна.Интересното при тях е, че не се базират на голям брой изследвани хора... Това веднага обезсмисля резултатите.Кой е приет за типичен Българин?Та в момента в България живеят над 2 милиона потомци на бежанци от Македония - Вардарска и Егейска (вкл. потомците на моята съпруга).Да не говорим за различните типове население - напр. един родопчанин (християнин или мюсюлманин, няма значение) генетично няма нищо общо с един капанец от разградско.Кой е идеалният Българин, който да се вземе за еталон?От там и безсмислеността на такив изследвания.Както колегата по-горе каза, не е невъзможно, но е изключително скъпо струващо едно такова изследване.Иначе съм разглеждал резултатите, които са доста интересни. Може да разгледате част от тях тук: http://www.eupedia.com/europe/europe...logroups.shtml

                      Коментар


                        #12
                        Immortal написа:
                        с един капанец от разградско.Кой е идеалният Българин, който да се вземе за еталон?
                        Вземете мен, аз съм наполовина капанец
                        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                        Коментар


                          #13
                          Абе... само македонец да не стане новият български музикален идол... Както твърдят, че Кирил и Методий са македонци ще вземат същото и за Левски да казват!
                          Frontera Sport, X20SE март 1998

                          Коментар


                            #14
                            добре, че не са фанали некой български или македонски циганин да им обърка представите за наследственост и кръвни връзки
                            Fiat Punto 1.1-Синята птица
                            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                            Коментар


                              #15
                              Vladim написа:
                              Абе... само македонец да не стане новият български музикален идол...
                              Аз пък не виждам нищо лошо. Дори напротив. Македонците са като евреите. И едните и другите искат да бъдат мразени, макар и с различни цели. Просто трябва да ги обичаш за да не се чувстват различни.

                              Fiat Bravo T-Jet 120

                              Коментар

                              Working...
                              X