Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чарли Чаплин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чарли Чаплин

    Чарли Чаплин -Чарлз Спенсър Чаплин - великият кинорежисьор, актьор, сценарист, композитор и продуцент, който бе известен по целия свят със своята роля на скитника изтърпял ударите на съдбата със завиден стоицизъм и несъкрушима вяра в добротоЕдва ли има човек на планетата, който да не познава този образ на малкия човек с голямото и отзивчиво за чуждите страдания сърце. Личност, която не бива никога да забравяме-най-великия комик на всички времена, докосващ сърцата на хората през нямата сцена успявайки само с пантомима да те разсмее или да те разплаче.......Наскоро прочетох " Moятa aвтoбиoгрaфия Чaрлс Чaплин " - и малко след това попаднах на ето това писмо ,което разбира се ще споделя с вас...... ПИСМО НА ЧАРЛИ ЧАПЛИН ДО ДЪЩЕРЯ МУ ЖЕРАЛДИНМое момиче,Сега е нощ. Една коледна нощ. Всички невъоръжени войни в моята малка крепост заспаха. Не са будни нито брат ти, нито сестра ти. Дори майка ти вече спи. Едва не събудих заспалите птички, докато стигна до тази полусветла стая.Толкова съм далеч от теб! Но нека ослепея, ако макар и за миг твоят портрет е изчезвал от очите ми. Той е тук - на масата, тук - до моето сърце. Но къде си ти? Там - в приказния Париж, танцуваш на величествената театрална сцена на Шан з`Елизе. Знам това, а сякаш в тихата нощ чувам стъпките ти, виждам очите ти да блестят като звезди в зимната тъмнина. Чух, че твоята роля в този празничен и светъл спектакъл е ролята на персийска красавица, пленена от хан Татар. Бъди красавица и танцувай. Бъди звезда и сияй. Но ако възторзите и благодарността на публиката те опиянят, ако ароматът на цветята, изпратени за теб, те замае, ти седни в един ъгъл, прочети писмото ми и се вслушай в гласа на своя баща.Аз съм твоят баща, Жералдин!Аз съм Чарли, Чарли Чаплин!Знаеш ли колко нощи съм седял до твоето легло, за да ти разказвам приказки, когато ти беше малка - за Спящата красавица, за будния дракон в полето... А когато сънят идваше в старческите ми очи, аз му се надсмивах и казвах: ,,Върви си! Аз спя с мечтите на своята дъщеря!
    Прикачени файлове
    "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

    #2
    И аз бях изненадана,че никой не пусна.А колкото да написаното,Иво,на мен страшно много ми хареса и с удовилствие бих прочела книгата.
    "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
    Ванга

    Коментар


      #3
      Поради многото офтопик разделих темата. Нека тук си пишем за казаното от Чарли Чаплин. Офтопикът е в тази тема: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43125

      Коментар


        #4
        peho написа:
        Поради многото офтопик разделих темата. Нека тук си пишем за казаното от Чарли Чаплин. Офтопикът е в тази тема: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43125
        Това е третият случай- така да ми разделяте темата от След 18 год. като ми порасне детето и дойда на някоя среща "всичкото модератор" трябва да почерпи, Imortal ти от миналата година помниш ли???
        "Що за човек е човекът, който не прави света по-добър?"

        Коментар


          #5
          ...

          Харт Крейн - "Чаплинеска""Приспособяваме се към животаДоволни и от бледите утехи, Които вятърът довяваИ пуска в празните ни джобове.Но още храним обич към света,Щом спираме пред котенце на прага,Готови да го приютим в протрития ръкав,Да го спасим от улицата шумна и жестока..." Забравил съм как беще по-нататък
          Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
          Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

          Коментар

          Working...
          X