Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Глобиха президент за пътно нарушение, но не в България

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Глобиха президент за пътно нарушение, но не в България

    http://dnes.dir.bg/2009/05/16/news4453259.htmlФернандо Луго може да заема най-високия пост в Парагвай, но не стои над правилата за движение по пътищата. Полицията му издаде фиш за глоба от 104 долара за неправилно изпреварване и нередовна шофьорска книжка.Началникът на пътната полиция Едуардо Пета азказа по местно радио, че придружавал лично пътни полицаи на дежурство, когато патрулът му спрял черен "Форд Експлорър" без регистрационни табелки, който изпреварил друга кола на забранен участък от пътя южно от столицата, предадe АП, цитирана от БТА."Когато се приближих към колата, видях, че самият президент Луго е зад волана. Обясних му защо съм го спрял и поисках шофьорската му книжка, която се оказа невалидна, понеже не е подновена за 2009 г. За двете нарушения го глобих с 520 000 гуарани (104 долара). Той разполага с пет дни, за да плати глобата", обяснява полицаят."Когато ме назначи миналата година начело на пътната полиция, президентът ме помоли да не прощавам на никого - дори на него, нито дори на самия папа с неговата шапчица", продължава Пета.По думите му, при инцидента Луго не му казал нищо, просто се преместил на задната седалка и един от бодигардовете му поел волана.Петъкът беше неработен ден в Перу заради празника на независимостта и поради това няма коментар от президентството.
    Иска ми се това да се случи някога и в България...
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    #2
    Това е просто PR. Не случайно целият свят е научил новината. Вярно, че в България корупцията е невероятно висока, но никъде по света няма да глобят президента.
    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

    Коментар


      #3
      Началникът на пътната полиция случайно придружавал пътно полицаи, а от там случайно минал президента
      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

      Коментар


        #4
        и един мърмот.....
        F31 BMW 320d

        Коментар


          #5
          Но интересното ,е че и лично началникът е отишъл до спряната кола за проверка на документи ,а не пътните полицаи . А те какво са правели тези полицаи с него там тогава след като тои е вършил цялата работа?
          fiat coupe 2.0 16V

          Коментар


            #6
            Че това е за вдигане на имиджа, за това е (пи-ар P.R. означава Public Relations - връзки с обществеността. Пример за неправилна употреба на чуждици).Обаче преди няколко години уличиха една шведска или финландска (не съм сигурен) министърка, че не си е плащала таксата за кабелна телевизия, и тя подаде оставка.Ето това вече не е вдигане на имидж, и в България просто НЯМА КАК да се случи.Щото ако имат поне малко морал, повечето от нашите министри трябва да си направят публично харакири.

            Коментар


              #7
              Immortal написа:
              Че това е за вдигане на имиджа, за това е (пи-ар P.R. означава Public Relations - връзки с обществеността. Пример за неправилна употреба на чуждици).Обаче преди няколко години уличиха една шведска или финландска (не съм сигурен) министърка, че не си е плащала таксата за кабелна телевизия, и тя подаде оставка.Ето това вече не е вдигане на имидж, и в България просто НЯМА КАК да се случи.Щото ако имат поне малко морал, повечето от нашите министри трябва да си направят публично харакири.
              Wikipedia: Уточнение на терминологията:[color=red:b8d450b1d1]Терминът ,,public relations
              The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

              Коментар


                #8
                Immortal написа:
                .....
                Ах ти немирнико, недоучил Immortal..... Засрами се....
                Обичта е по - силна от омразата. Сърцето е по - силно от огорчението. Усмивката на душата е по - силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.
                Трезвен ТУК не пиша!
                Un Italiano Vero

                Коментар

                Working...
                X