Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с банкомат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с банкомат

    Тази вечер имах доста гаден проблем с един банкомат в подлеза на орлов мост.Вкарвам си картата и на екрана никаква реакция- пак продължава да пише поставете карта.Аз естествено направо полудях защото петък вечер в 9 часа а в картата ми бяха всичките пари.Отгоре написали един телефон който пише от 8 до 18 и никой не го вдига Почнах да го клатя и блъскам с идеята да му се задейства алармата и да се появи някой от банката ама нищо не стана.И незнайно как след около 5 минути на екрана излезе менюто за теглене.Избирам си аз сумата въвеждам пина, банкомата мисли и след малко изплюва невалидна карта.Та ми се струва че има някаква измама тука. Ако картата е невалидна( което не е защото след това изтеглих от друг) не трябва ли да го каже веднага когато я вкарам а не чак когато посоча сума за теглене и пина??И защо на екрана на банкомата се въртяха лога на няколко различни банки?По никакъв начин човек неможе да разбере на коя банка е тази машинария само на листчето с телефона пишеше Euronet.Та какво е най правилно да се направи когато банкомат на неизвестна банка ти глътне картата?Аз имах отверка в мен и малко му поизчекнах отвора дето се пъха картата докато го ритах.
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Хулиган! Някой частен банкомат да не бил? Как така няма да пише банката?Зимата, след подобна случка, си закрих всички карти. Скоро пак ще си вадя, но тогава бях много ядосан. Точно когато най-много ми трябваха пари, неделя, и ядец, че и картата тогава ми глътна.А иначе, при проблеми, си звъниш първо в твоята банка.
    Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

    Коментар


      #3
      simeon3000 написа:
      Хулиган! Някой частен банкомат да не бил? Как така няма да пише банката?Зимата, след подобна случка, си закрих всички карти. Скоро пак ще си вадя, но тогава бях много ядосан. Точно когато най-много ми трябваха пари, неделя, и ядец, че и картата тогава ми глътна.
      Е какво ще рече частен банкомат??Че е фалшив ли?Отгоре имаше една дълга лепенка на които видях лого на дск пощенска банка инвест банк и не помня какво още.А и много здрави са ги направили, добре че нямах кози крак под ръка че незнам какво щях да му причиня.Как може да няма денонощен телефон и да пише ясно на кой е?Сега ме е страх да не ми източат картата
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        Иди си смени пина веднага за лично успокоение!

        Коментар


          #5
          И сам си източи картата преди това.
          fiat coupe 2.0 16V

          Коментар


            #6
            coupe 2000 написа:
            И сам си източи картата преди това.
            Не е нужно, само пин-а на читав банкомат на твойта банка! Криите си пина НАВСЯКЪДЕ! Данните могат да ви ги вземат лесно ама пина не го ли видят посредством камера могат само да ви източат х..Даже и в магазини, бензиностаннци че там навсякъде камери има, а зложелатели много...
            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

            Коментар


              #7
              Executer написа:
              coupe 2000 написа:
              И сам си източи картата преди това.
              Не е нужно, само пин-а на читав банкомат на твойта банка! Криите си пина НАВСЯКЪДЕ! Данните могат да ви ги вземат лесно ама пина не го ли видят посредством камера могат само да ви източат х..Даже и в магазини, бензиностаннци че там навсякъде камери има, а зложелатели много...
              Има ли вероятност този банкомат да е бил фалшив в смисъл целта му да е била само да изкопира данните от чипа и да прочете пина??Иначе не ми е ясно защо ми държа 5 мин картата.
              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
              FIAT БРАВО 1.2 16v
              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

              Коментар


                #8
                казаха ти - иди на банкомат от твойта банка - огледай го и си СМЕНИ ПИН-а това е наистина панацеята в твоя случай!!без пин- каквото и да са снимали са за никъде !!!!!

                Коментар


                  #9
                  Airfan написа:
                  Иди си смени пина веднага за лично успокоение!
                  coupe 2000 написа:
                  И сам си източи картата преди това.
                  Нема страшно, и пина вече нема смисъл да сменяш, и картата сме я източили за благото на форума. Майтапя се колега, дано всичко да наред. Имай наум занапред да теглиш само от сигурни банкомати, и никога да не изпадаш в ситуация да трябва да теглиш от чужд.

                  Коментар


                    #10
                    Всеки банкомат принадлежи на някоя банка. Всяка банка има денонощен call center, на който звъниш и ти блокират картата моменталано, в случай, че ти глътне картата банкомат. Звъниш в този случай на банката-издател. Ако се съмняваш, че са ти скимирали картата(копирали данните), най-добре поискай преиздаване. Тегли винаги от банкомати, които са монтирани към някой банков клон.
                    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                    Коментар


                      #11
                      Аз тегля само от банкомат пред банка, и от един до дома на ДСК за който съм сигурен че не е фалшив.
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        #12
                        Чак фалшив банкомат ... много филми гледате Ние не сме Америка където в картата на всеки му седи заплатата. Купуването, монтирането и обслужването на фалшив банкомат никога не може да се изплати от евентуалните пари които ще бъдат източени от картите вкарани в него. Да не говорим че ако този банкомат е фалшив то той няма да стои на едно място вечно, а ще трябва на няколко дена да се мести.Според мен банкоматът е имал проблем с комуникацията. Всяка операция с него се обработва онлайн в картовия център който го обслужва и е нормлно да даде такава грешка ако няма връзка с него. Ако не се лъжа някои банкомати ползват GSM връзка и тя се изгражда само тогава когато е необходима.Ако банкомат задържи карта тя автоматично се блокира. Така че дори и да успеете да я извадите (в случай че той се намира в банков клон) ще трябва да посетите клон на банката-издател за деблокиране.

                        Коментар


                          #13
                          Не знам какво точно е станало в конкретния случай, но според мен добре си решил интелигентно да опиташ да извадиш картата чрез клатене, блъскане и ритане. Мисля, че точно такива са и указанията, залепени до банкоматите . Майтапче. И аз съм правил подобни глупости, за последно щях да бутна една бензиноколонка на "Лукойл" преди 20-ина дни, защото бензинджията ми одраска колата с пистолета и оттогава не съм зареждал при тях - не знам дали не ме издирват :D .По принцип съветвам всеки да тегли пари от банкомати, които са собственост на банката, издател на картата. Това особено важи за банките, които не работят с "Борика" и нерядко при теглене от чужди банкомати се блокират суми или се осчетоводяват двойно. Крийте и ръцете си, докато въвеждате ПИН-кода.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #14
                            Колега ilkor, не си прав за фалшивите банкомати! Не си спомням кога точно, но беше в началото на годината, се разчу, че имало фалшив банкомат, който се оказа собственост на българи и е поставен в кметството в Букурещ! Поставят го - точат каквото точат и го зарязват на място!Нали знаете - под лампата е най-тъмно!
                            Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                            Коментар

                            Working...
                            X