Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

възможно ли е това ....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    възможно ли е това ....

    Днес говорих с приятел който има Нисан Алмера 1,4 1997 година и ...Възможно ли е това?????
    Прикачени файлове
    Fiat Punto, 1,2 cc, 1997, но нищо не разбирам от автомобили

    #2
    От бензоколонка до бензоколонка има разлика Има разлика и в пистолетите Това замерване със 100 км. само изминати не е точно.Това са идеални условия.Ако се замери пълен/празен/пълен ще се покажат едни други цифри накрая :P Ако твоя приятел е сипал пълен резервоар (на топла кола), повозил се е извън града и после е долял навръщане не просто е възможно, а е напълно нормално разхода да бъде толкова
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    Коментар


      #3
      Сигурно ли е че двигателят е бензинов?

      Коментар


        #4
        Ако не е просто не виждам никакъв повод за недоумение и чудене Приех, че по подразбиране е бензин.
        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

        Коментар


          #5
          Алмера няма 1,4 дизел

          Коментар


            #6
            Ей тук още някакъв маниак, дизел тоя път:http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2147911
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              trace написа:
              Ей тук още някакъв маниак, дизел тоя път:http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2147911
              Е то тоя Чичко превишавал ли е скоростта от 50-60 км/ч.?
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #8
                batproho написа:
                trace написа:
                Ей тук още някакъв маниак, дизел тоя път:http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2147911
                Е то тоя Чичко превишавал ли е скоростта от 50-60 км/ч.?
                това не е до скорост, а до начин на каране защото нито ти, нито аз с каране с 50-60 дори няма да постигнем 2.9 л/км разход !
                Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                Коментар


                  #9
                  Онези от топ гиър също изминаха 1500 км с един резервоар, със сеат ибиса, или толедо, от испания до лондон, с разход 3.6 при заводски 4.5 или 4.9, пак имаше тема за това. Само че тогава налепили цялата кола с тиксо по вратите, никаква музика, никакви светлини... А пък и заводските се правят при определени условия. То и бравата ми е 7.2 по каталог, ама миналия път ми даде 6.75, а сега се движа около 6.3 - 6.4, а карам само в София.Чудя се този човек какъв ли разход ще направи с JTD 105.

                  Коментар


                    #10
                    ogi28b написа:
                    Онези от топ гиър също изминаха 1500 км с един резервоар, със сеат ибиса, или толедо, от испания до лондон, с разход 3.6 при заводски 4.5 или 4.9, пак имаше тема за това. Само че тогава налепили цялата кола с тиксо по вратите, никаква музика, никакви светлини... А пък и заводските се правят при определени условия. То и бравата ми е 7.2 по каталог, ама миналия път ми даде 6.75, а сега се движа около 6.3 - 6.4, а карам само в софия.
                    Ами то в задръстванията няма как да караш с повече от 6.3 - 6.4 километра в час. Оги това ми се струва малко преувеличено. За извънградско съм съгласен, ама за в София, нещо не ми се вярва.

                    Коментар


                      #11
                      Гледам го по стрелка, което е +/- 2 литра. В края на месеца ще документирам всичко с бележка. Засега с около 18 литра съм изминал 285 километра. Забелязал съм че когато колата ми е на равно, и дам контакт, стрелката застава където застава, и съм си запомнил всяко деление на какво отговаря, и когато и да зареждам, като съм видял стрелката, мога да определя колко ще заредя с точност до 1/2 литър. Виж също и иконката в подписа - последното зареждане. И аз трудно го повярвах. Беше ми разхода 7.1-7.2, от началото на април насам, и на 450 км сложих летните гуми, и разхода рязко падна, стигна до 6..75/100 за 765 км изцяло в София

                      Коментар


                        #12
                        Сигурно е, че нисана е с бензин.
                        Fiat Punto, 1,2 cc, 1997, но нищо не разбирам от автомобили

                        Коментар

                        Working...
                        X