Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чертите на българина

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чертите на българина

    Здравейте колеги,Това, за което пиша се случи преди около час. Прибирам се от работа и на около 10-15 метра от мен срещу мед. център Лора на ул. Позитано 10 (това е зад съдебната палата в София) падна жена и започна да пищи. На метри от нея имаше хора които се обърнаха и после спокойно си продължиха по пътя. Един човек, който вървеше срещу мен я подмина и дори не я погледна. Като стигнах до жената видях, че глезенът и е изваден от ставата. Обадих се веднага на 112, въпреки че жената ми каза че току що е позвънила на мъжа си и няма нужда да телефонирам. Тогава започнаха да се събират хора. Въпреки, че беше очевадно състоянието на крака и започнаха неразумни предложения да я вдигаме за да седне на стол, да се облегне на другата страна и т.н. глупости. Дойде съпруга й и той самият каза, че не може да я вкарат в колата му, защото нямат носилка и ще стане по-зле. Дойде линейка след около 10-15мин хората изнесоха носилка и я откараха. Та след всичко това вече съм напълно убеден, че заради липсата на каквато и да е човечност в преобладаващата част от обществото си заслужаваме положението, в което живеем.

    #2
    Ще дойдете на моята накрая, ама да видим Да, за съжаление Българинът нито е милостив, нито е толерантен, нито е трудолюбив, нито е интелигентен, нито...Хората, които имаха малко "пипе" в главата вече ги няма тук. Заминаха зад девет планини в десета.Останахме само ние, колкото и да ме боли, мързеливите, и т.н. (всичко обратно на това, коеот трябва да сме).И пак за съжаление - наближаващите избори ще потвърдят думите ми.Овце сме, а овчарите ни са слепи. Но това е друга тема всъщност.Има все още тук и там проблясъци, но затихващи май... Дано не съм прав!

    Коментар


      #3
      Immortal написа:
      Ще дойдете на моята накрая, ама да видим Да, за съжаление Българинът нито е милостив, нито е толерантен, нито е трудолюбив, нито е интелигентен, нито...Хората, които имаха малко "пипе" в главата вече ги няма тук. Заминаха зад девет планини в десета.Останахме само ние, колкото и да ме боли, мързеливите, и т.н. (всичко обратно на това, коеот трябва да сме).И пак за съжаление - наближаващите избори ще потвърдят думите ми.Овце сме, а овчарите ни са слепи. Но това е друга тема всъщност.Има все още тук и там проблясъци, но затихващи май... Дано не съм прав!
      Прав си и още как.
      The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

      Коментар


        #4
        И аз мисля, че колегата е прав. Забравих да спомена, че жената беше бременна, но на кой ли му пука!? По-лесно е да се подмине

        Коментар


          #5
          Ама не гледате ли Дискавъри бе хора? Имаше абсолютно същият тест - човек пада на земята на почти безлюдна улица. Всеки който минеше покрай него, се притичваше на помощ. После човекът пада на земята на много оживена улица. Никой, ама абсолютно никой не му се притече, а сигурно минаваха стотици хоа наоколо. А човекът лежеше точно като умрял. Обясниха го със инстинктите за стадно поведение - когато е било на безлюднатъа улица, другите помагат, защото никой не ги вижда, и няма никой наоколо. Но на оживената - никой не помага, защото всеки гледа останалите, че също не помагат, и инстинктивно човек гледа да не се разграничава от стадото - щом то не помага, и индивидът не помага. Действието се развиваше в центъра на Лондон.

          Коментар


            #6
            Аз пък скоро бях свидетел на следната ситуация: аз и още две момичета се разхождаме и решаваме да седнем в една градинка, на една пейка. В тази градинка имаше много хора - деца с родителите си, бабки, абе всякакви хора. Моята приятелка решава да запали цигара и след няколко секунди към нея се приближава мъж, приличащ на просяк. Той й казва: "не ме дразни хвърли цигарата". Тя съответно не му обърна внимание, но той продължи да й се заканва. Казахме му да ни остави на мира. Той почна да я плюе с някакви мазни храчки и да я гони. Аз се вбесих защото имаше хора на по 3-4 метра от нас, които не реагираха абсолютно по никакъв начин. Имаше бащи с децата си. Толкова ли не можа някой да му каже да ни остави на мира. Направо побеснях. В последствие се оказа, че жена му била умряла от рак на белите дробове, и за това се държал така. Нямам думи честно!!!

            Коментар


              #7
              Българинът! Това е доста наболяла тема а като споменатите случаи се помнят много. Независимо че трябва да сме горди да се наречем Българи, ако българинът не гледаше в канчето на другият,ако не беше егоистичен,ако не беше коравосърдечен и толкова твърдоглав,ако знаеше как се търсят и устояваше правата си,и ако не беше и куп други неща.........Но за съжаление си е такъв! И от тези неща не само ние си патим ,ами и държавата ни е на такова положение.
              Уважавам тези,които ме уважават!
              Clube do Marea!

              Коментар


                #8
                Защо трябва да сме горди да се наречем българи?! Нещо да сме направили? Когато питам някой защо е горд че е българин ми изброява неща най-пресните от които са отпреди 100 години. Всичко по-скорошно (футбол ’94-та, Топалов, разни други спортни постижения) са си индивидуални постижения и България и Българите нямат никакъв принос за това.Та на какво отгоре сте горди че сте българи? Айде да чуем.

                Коментар


                  #9
                  Не е баш така. Има и човечни хора. Преди време бях с позната и от слънцето, главата я напече и докато чакахме да светне зелено на пешеходна пътека тя припадна. Хората гледаха аз се наведох да я изправя и се ядосах и викнах нещо от сорта "Помогнете бе ей..." в следващия момент от всякъде се събраха хора намери се стол къде да седне и даже малко вода я намокриха заради жегата. Хората помагат ако ги помолиш.... . Българина вече до толкова му е писнало от измами и глупости че е склонен да подмине човек в нужда просто защото незнае дали наистина е в нужда.Имаше тема в форума, един колега се възмути как една жена припада пред колата му. Стичат се хора, изправят я и в следващия момент тя казва "Има ли кой да ми даде 20 ст (или нещо от сорта)"....Колкото до Is1 ... не търси гордоста в другите а в себе си! Ако някой закъса спри и му помогни и кажи "ето аз съм Българин, помагам на хора в нужда.. и т.н." А не "на тоз никой не му помага за кв’о да се гордея че съм Българин..." .
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP
                  -------------------------------------
                  1f Y0u C4N rE4D Th1S, i7 1s t1Me T0 7uRn 0FF Y0Ur PC 4Nd Ge7 Life!

                  Коментар


                    #10
                    infirm написа:
                    Имаше тема в форума, един колега се възмути как една жена припада пред колата му. Стичат се хора, изправят я и в следващия момент тя казва "Има ли кой да ми даде 20 ст (или нещо от сорта)"....
                    Малко извън темата ама в петък докато си пихме кафето с колежката maiska на ОМВ до Джъмбо покрай масата мина момиче което раправяше ,че закъсали за гориво и няма пари да зареди,държеше туба от времето на комунизма.Просят пари вече както им дойде.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      Вярно е че е пълно с просещи пияници и наркомани, но случая беше повече от ясен - виеща от болки бременна жена с изваден глезен. За почти 36г. живот съм слушал за безразличие, но все съм си мислел че нещата са украсени доста. Ей богу не са.

                      Коментар


                        #12
                        Immortal написа:
                        Ще дойдете на моята накрая, ама да видим Да, за съжаление Българинът нито е милостив, нито е толерантен, нито е трудолюбив, нито е интелигентен, нито...Хората, които имаха малко "пипе" в главата вече ги няма тук. Заминаха зад девет планини в десета.Останахме само ние, колкото и да ме боли, мързеливите, и т.н. (всичко обратно на това, коеот трябва да сме).И пак за съжаление - наближаващите избори ще потвърдят думите ми.Овце сме, а овчарите ни са слепи. Но това е друга тема всъщност.Има все още тук и там проблясъци, но затихващи май... Дано не съм прав!
                        "Не Народ а мърша" както беше казал поетът, това Сме Ние .
                        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                        Коментар


                          #13
                          Infirm, точно така, абсолютно си прав! Аз затова питам! Защото като питам някой защо е горд че е Българин почва да ми цитира България на колко морета била преди няколко века, как войската ни смляла всички през Балканската война и т.н. подобни все направени от предците ни неща. Дайте да не търсим повода за гордост в другите (предците), дайте да видим какво е направил българския народ сега, че да се гордеем че сме българи? Обаче като поставя така въпроса много малко хора могат да ми дадат точен и конкретен отговор ’Аз съм горд че съм Българин, защото...’.

                          Коментар


                            #14
                            Болната ми тема. Хора започвам да се отчайвам. Не понасям простащината, безразличието, тесногръдието, егоизма, злобата, завистта и моралния дефицит в хората...За съжаление тази съвкупност определя поведението на все повече хора ( човеци ) в БГ. Опитвам се философски да мисля, да търся причини, но се обърквам още. Все пак българина е в най долната част на пирамидата ( за себереализация ), където се опитва да оцелява само физически. Духовните неща са му височки, защото битовизма го е погълнал отвсякъде. Друга тема е кой е виновен за това ?
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              #15
                              Част от чертите на българина са описани от Алеко Константинов.Останалата част биха се оприличили с : Може аз да съм зле,но важното е комшията да е по - зле.А другото е че вече никой не го интересува нищо,всеки бърза,на него не може да му се случи такова нещо и съответно всеки си живее егоистичния живот.
                              Fiat Brava 1.8 16V GT

                              Коментар

                              Working...
                              X