Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

въпрос, какво да излъжя пред затрахователите ? :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    въпрос, какво да излъжя пред затрахователите ? :)

    колеги та значи .. имам каско .. и съответно 2 щети .. които са от бая време .. умувах го мислих го но не го измислих каква лъжя да измисля че да мине номера .. едната щета е избеляла боя под задните стъкла .. а другата е на задния капак е леко сгънат .. и боята е паднала на 3 4 места .. ?! благодаря предварителноГрешен разделМодераторски екип на fiat-bg.org
    Прикачени файлове
    ГТ ли е ..., няма да е лесно ...

    #2
    извинявам се на модераторите .. за сгрешения раздел .... благодаря
    ГТ ли е ..., няма да е лесно ...

    Коментар


      #3
      за съжаление избелялата боя сигурно няма да ти покрият като щета(поне в тея фирми където съм бил аз застрахован категорично са отказвали).А за това на задния капак аз минавам със следните обяснения:Колата беше паркирана на еди кой си адрес. При слизане сутринта до колата забелязах, че е ударена (описваш мястото и щетите). Пишеш, че извършителят е неизвестен.
      Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
      Ex.Opel Astra

      Коментар


        #4
        задния капак ще мине за щета на паркингобаче проучи дали застрахователя ще иска бележка от КАТ, районното и подобни...защото ако обявиш щетата, а нямаш бележка става кофтисъс задна дата не дават по принцип
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          да знам колеги .. аз преди имах една щета на "паркинг" предна броня .. то това ясно ще мине за задния капак .. ами застрахователната компания АРМЕЕЦ , мисля да кажя че е от дъжд или нещо такова .. ?! само незнам ако ми искат протокол от кат .. какво трябва да отида в кат и да ги накарам да ми напишат протокол за дъжд ли .. кво незнам ?! принципно имам пълно автокаско .. и колата трябва да има снимки .. преди като е застрахована изцяло . а в книжката конспект има такава точка .. "природни бедствия" ?! ?
          ГТ ли е ..., няма да е лесно ...

          Коментар


            #6
            Задния капак е ясен - щета на паркинг.А избелялата боя много лесно може да стане като капака, ако се позанимаеш малко

            Коментар


              #7
              Kuku написа:
              Задния капак е ясен - щета на паркинг.А избелялата боя много лесно може да стане като капака, ако се позанимаеш малко
              Кики е прав ,а ако ти е жал за колата нямам нищо против да дойда с щангата да ти оправя избелялото :D p.s.С мойте приятели така правиме ,още за последно си спомням "боядисахме"на един приятел колата за 3700 цяла вечер пихме в син сити :D
              фиатче Браво 2.0

              Коментар


                #8
                Никъде не спомена дали щетите са настъпили преди или след сключването на застраховката.Ако не си сигурен, добре е да погледнеш дали не са отбелязани като забележки по време на огледа в маркировъчния пункт.Ако са отбелязани като такива - изобщо няма смисъл да се пробваш.А и това с боята ми се струва малко... дребнаво, за да смекча определението.Сега аз като имам избила ръжда на няколко места да хвана един пирон и да тегля една черта от единия край на колата до другия та белким каското ми покрие боядисването ли?Освен, че е дребнаво, има и друг момент:Всяка изплатена ти в рамките на застрахователния период щета намаля процентно оценката на следващата.Нали не мислиш, че застрахователя ще плаща безвъзмездно и по еднакъв начин всяка щета за целия период на каското?Добро е като идея но е далеч от реалността Да го кажем по друг начин: Ако в един момент имаш по-сериозна щета самия ти ще бъдеш ощетен в оценката, защото си "опукал" каското си за глупости.Ако обаче си в края на периода, този риск намаля до разумни граници За задната врата спокойно си я обяви като щета на паркинг - няма проблеми за това, че нямаш протокол.Говоря за Армеец.
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  #9
                  Лоша идея да снимаш колата заедно с номера в форум достъпен за всеки човек от цялата страна и да питаш "как да излъжа застрахователите" ...
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP
                  -------------------------------------
                  1f Y0u C4N rE4D Th1S, i7 1s t1Me T0 7uRn 0FF Y0Ur PC 4Nd Ge7 Life!

                  Коментар


                    #10
                    Esper написа:
                    А и това с боята ми се струва малко... дребнаво, за да смекча определението.Сега аз като имам избила ръжда на няколко места да хвана един пирон и да тегля една черта от единия край на колата до другия та белким каското ми покрие боядисването ли?Освен, че е дребнаво, има и друг момент:Всяка изплатена ти в рамките на застрахователния период щета намаля процентно оценката на следващата.Нали не мислиш, че застрахователя ще плаща безвъзмездно и по еднакъв начин всяка щета за целия период на каското?Добро е като идея но е далеч от реалността .
                    Съвсем не е дребнаво ,и с пирон няма да стане трябва си щанга и замах :D а и затова е каското да ти изплати поне 2 пъти колата иначе за какво ги даваме тия пари за лудо .Завеждам щети даже и ако някой пръдне в колата и после по фактури боядисвам по 250 лв.детайла .щом не се цупят смятай колко лапат тия .А и застрахователи бол като спрат да те искат в ДЗИ примерно има други компании да не съм се оженил :D Познавам даже един проф.каскадьор ,който прави колата тоталка но това само за скъпи коли с по над 6 еърбега и това му е професия Затова застрахователни компании има 200 защото всеки си мълчи и вика тва е дребна щетичка това няма смисъл ,тук аз съм си виновен или не ми се занимава ,а като отидеш на оглед ще ти опишат даже и чайка ако ти се е изтаковала на тавана с извинение .
                    фиатче Браво 2.0

                    Коментар


                      #11
                      infirm написа:
                      Лоша идея да снимаш колата заедно с номера в форум достъпен за всеки човек от цялата страна и да питаш "как да излъжа застрахователите" ...
                      колега .. идеята ми н ее да лъжя никой просто искам като всеки един човек .. да се възползвам от каското , за какво съм го правил в интерес на истината .. ?! и съм дал пари за него като немога да го ползвам . ?! просто попитах колегите .. какво биха направили на мое място
                      ГТ ли е ..., няма да е лесно ...

                      Коментар


                        #12
                        tomazo написа:
                        .... и после по фактури боядисвам по 250 лв.детайла .
                        Е това няма как да го повярвам :D За Бравото ще ти даде някой 250лв. на детайл ама друг път.То каското сигурно ти е толкова.
                        Ex Fiat 126P
                        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                        Alfa Romeo 147 1.6 TS
                        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                        Коментар


                          #13
                          trace написа:
                          tomazo написа:
                          .... и после по фактури боядисвам по 250 лв.детайла .
                          Е това няма как да го повярвам :D За Бравото ще ти даде някой 250лв. на детайл ама друг път.То каското сигурно ти е толкова.
                          абе не за бравотооо :D (а каското е 400 лева ама не съм сигурен )но това точно браво 2 пъти съм го пребоядисвал цялото първия път 950 лева втория 1100 в инт.на истината един път яко ме изклатиха за преден капак дадоха 70 кинта само
                          фиатче Браво 2.0

                          Коментар


                            #14
                            infirm написа:
                            Лоша идея да снимаш колата заедно с номера в форум достъпен за всеки човек от цялата страна и да питаш "как да излъжа застрахователите" ...
                            Виж това е много на място казано, особено ако се прави застрахователна измама, каквато би било да увредиш допълнително калника за да ти платят боята.А щом е само за съвета, моя е да не се занимаваш с калника а задължително да си обявиш като щета петата врата.Защото ако не го направиш, при подновяването на каското задължително ще ти го напишат като забележка и следваща щета по тази пета врата ще ти бъде платена, но ще ти дадат по-малко заради тази забележка.И това, че не си взел пари за да я поправиш от предишното каско си остава за твоя сметка.tomazo, имах предвид, че не е оправдано да се ползва каското за да си оправиш изгорял лак на колата. Например.Да не говорим, че това изобщо не е застрахователно събитие.Каквото не е и ръждата - точно затова дадох този пример.А на въпроса ти "Защо правим каско", в никакъв случай не бих ти отговорил, че е заради далаверата.Застраховката по принцип я правя за да се чувствам по-спокоен а не защото непременно трябва да си я върна на 100%.Сега, в интерес на истината до сега каско не ми е ходило зян но дори и да стане такова чудо дай боже, няма да се чувствам преебан - честна дума
                            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                            Коментар


                              #15
                              s00rry написа:
                              infirm написа:
                              Лоша идея да снимаш колата заедно с номера в форум достъпен за всеки човек от цялата страна и да питаш "как да излъжа застрахователите" ...
                              колега .. идеята ми н ее да лъжя никой просто искам като всеки един човек .. да се възползвам от каското , за какво съм го правил в интерес на истината .. ?! и съм дал пари за него като немога да го ползвам . ?! просто попитах колегите .. какво биха направили на мое място
                              Мдам...трябва да се емигрира май, с такъв народ как ще се живее нямам идея.

                              Коментар

                              Working...
                              X