Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За временните номера ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За временните номера ?

    с тях вадат ли ти талон и проверяват ли дали колата всичко и е наред.
    Fiat Punto 1.4 gt turbo
    Ford Fiesta 1.3 new port

    #2
    Да, с тях ти дават един голям временен талон (ламиниран, както другия). Струват 46 лв. и са валидни 2 седмици.
    Space Star 1.9 DID

    Коментар


      #3
      а докато е с временните номера мога да си я прехвърля нали и от там вече аз да си слагам постоянните
      Fiat Punto 1.4 gt turbo
      Ford Fiesta 1.3 new port

      Коментар


        #4
        hibryd написа:
        а докато е с временните номера мога да си я прехвърля нали и от там вече аз да си слагам постоянните
        Мисля, че да, ама за по-сигурно нека и някои друг се изкаже, че да не те объркам!
        Space Star 1.9 DID

        Коментар


          #5
          Roko написа:
          Да, с тях ти дават един голям временен талон (ламиниран, както другия). Струват 46 лв. и са валидни 2 седмици.
          Какъв голям временен талон колега че и ламиниран? Временните ги дават само по документии ти дават едно малко зелено хартиено талонче отзад на което пишат номера на рамата и докога е валиден.
          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
          FIAT БРАВО 1.2 16v
          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

          Коментар


            #6
            И аз това щях да кажа - малко зелено талонче...няма никакви ламинации.Иначе временни номера може да извади само собственик на колата - за изваждането им трябва да покажеш или договор за покупко-продажба, или фактура.Друг е въпроса, ако предварително джамбазина е извадил транзитните номера на колата на негово си име.Не съм сигурен за валидността им че е две седмици - мисля че е доста повече. Виждал съм в автокъщи всичките коли да са с транзитни номера -едва ли успяват да ги продадат за 2 седмици... Но може и да сте прави, незнам. Няма как да са две седмици, защото на червената лента на номера се пише до кога са валидни, а там се пише само месец и година. Значи би трябвало поне 1 месец да е валидността им. Някой запознат да каже.

            Коментар


              #7
              Първоначално и аз реагирах като Вас, когато мой колега си купи от Варна една Ксара от частно лице (не автокъща). Временните номера си ги извади той лично във Варненския КАТ.Бях му казал, че номерата му ще важат 30 дена и към тях има една малка зелена бележка и толкова. Е да ама не. Издали са му голям ламиниран талон (светлозелен на цвят) на негово име валиден от 29.04 до 13.05 и стрували 46 лв. (преди мисля че струваха 30 лв.).Не мога да намеря снимка в нета, за да Ви покажа какво представлява талона!
              Space Star 1.9 DID

              Коментар


                #8
                Roko написа:
                Първоначално и аз реагирах като Вас, когато мой колега си купи от Варна една Ксара от частно лице (не автокъща). Временните номера си ги извади той лично във Варненския КАТ.Бях му казал, че номерата му ще важат 30 дена и към тях има една малка зелена бележка и толкова. Е да ама не. Издали са му голям ламиниран талон (светлозелен на цвят) на негово име валиден от 29.04 до 13.05 и стрували 46 лв. (преди мисля че струваха 30 лв.).Не мога да намеря снимка в нета, за да Ви покажа какво представлява талона!
                Януари месец, КАТ София - за да прекараме 1 кола от София до Пловдив - "транзитен номер" към 50-тина лева беше, трябва да имаш и застраховка направена мисля, че и ГТП искат да минеш след това. Номерата са бели с червен кант на мястото на синия дето за постоянните и пише годината и месеца когато е издаден. Валидни за 1 месец. И има да голям зелен талон, подобен на талона за постоянна регистрация. Колега прав си.
                MB 280 S W108 67' - pickUp
                MB 450 SEL 6.9 W116 75' - RESTORATION
                ex.VWPOLO6N1 95'; Fiat Bravo 1.8 GT 95'
                Now : private - MB 230 CE Sportline W124 89' - Black Dream
                office - Skoda Fabia HTP 1.2 04' - Blue Kid

                Коментар


                  #9
                  Явно са променили нещата.Значи ми е стара информацията

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря на всички
                    Fiat Punto 1.4 gt turbo
                    Ford Fiesta 1.3 new port

                    Коментар


                      #11
                      когато си купих колата,дадох 44 лв,ламиниран талон,който е със срок 1 месец ми се издаде,а постоянния може да си го ламинираж ако искаш
                      Fiat Punto Sporting 1.2 16V MPI 86hp 98

                      Коментар

                      Working...
                      X