Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Първият допир с компютър ...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Първият допир с компютър ...

    Инспириран от темата на колегата ( http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=42285&start=0 ) се присетих за първия допир с компютър ... в някакъв Център за Работа с Деца, на някакъв Правец 8 или в на мама работата на Правец 16 Споделете вашите...Чувствайте се поздравени с:http://www.vbox7.com/play:33897fc4
    Fiat Punto, 1,2 cc, 1997, но нищо не разбирам от автомобили

    #2
    При мен има няколко "първи" разделени на по-големи периоди... Най-първия беше при баба, в Централна поща в София, водеше ме при някаква колежка там да щракам... жълто-черничък монитор, ко е било идея си нямам. Втория беше при леля ми, в Биологоческия факултет - там играх на някакъв Правеж на пилето дет подскача на кубчета. После в почивната на тати на морето имаше компютърна зала със 8-чки дет джиткахме "змията" и други игри...По-истинските първи бяха когато една приятелка си все за някаква малоумна цифра 486 DX2 66MHz с всички екстри и за пръв път се дивих на Вин3.11, после на Вин95 и все още помня как гледахме и се дивихме клипчетата от мултимедийната Енциклопедия Британика.След това вече почна сериозното, когато вече започнах да работя. Първия комп на който съм работил беше Макинтош и до 2003 не бях пипвал PC (имахме едно някакво в ъгъла дет го ползвахме за пишеща машина само), от където ми е и безмерната либоф към ябълките.

    Коментар


      #3
      Първият допир с компютър......... Беше в далечните 88-89 г. тогава не беше излязъл и-нета на мода.Аз бях в 4 клас още тогава и се бях записал на "кражок" по компютри на който ходихме със съучениците след учебните часове. Компютрите си бяха Правец .
      Уважавам тези,които ме уважават!
      Clube do Marea!

      Коментар


        #4
        някъде преди 19 години - Правец 8Ц - това на няколко места. още тогава ми се случваше да прекарвам по повече от 8 часа пред оня монохромен телевизор. имах книжки за BASIC и въвеждах примерните програми за да ги стартирам после на правец 16, 4 цвята екран! после на XT, оттам на 286 ей това беше голям скок. като му пуснеш турбото ... реже, реже. после 386 SX, DX ... 486 DX2 и DX4 !!! тва си беше живо чудо на 100MHz тактова честота! а като излезе първия пентиум ...
        Fiat Marea SW 1580 16V ELX 182A4000 10/96
        Moonsteppers - All over the world and beyond ...

        Коментар


          #5
          първият мой допир беше през далечната 94-та на макинтош :D след това 386 след това 486 докато не стигнах до пентиум 2ка на 233 mhz :Д голям прогрес ....
          Grande Punto 1.3 75 hp
          Croma 1.9 Multijet 150 hp

          Коментар


            #6
            bubachko написа:
            там играх на някакъв Правец на пилето дет подскача на кубчета.
            Ха, аз тази я играех при едни познати на нашите на един Commodore. Година не си спомням точно,може би 80-81г. Даже беше цветна. После в БАН цъках на един Правец на Cannon .... (еднооръдие с което стреляш по парашутисти).Тогава още бях малък и в даскало не можех да се запиша в компютърния клуб, ама с брат ми влизах и играех на Нептун. (с един космически кораб, който впоследствие се оказа подводница После се почна - Правец 8Д, 16, 286, 386 и така до днес
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              А Digger спомняте ли си я ....
              Fiat Punto, 1,2 cc, 1997, но нищо не разбирам от автомобили

              Коментар


                #8
                Първите ми допири до клавиатура бяха в един "клуб компщтър" в НТС Ямбол - естествено Правец 82, с касетофон Унитра вместо флопита - някъде в далечната 1983-4...После ни учиха да програмираме на Фортран 77 на един "супер-компютър" (не помня как се казваше), руски, заемащ цяла стая... клавиатурите и мониторите (терминалите) бяха на горния етаж Работеше с перфокарти и с магнитофонни ленти...После пак Правец - 82, 8М и т.н.Първият ми собствен компютър си купих "на старо" за 100 долара - 286, 8 МХц, американски, WYSE се казваше... между другото все още работи.След това вече се почна - Пентиум 166МХц, после 1.7 ГХц, после разни лаптопи и какво ли не... сега мога интернет зала да отворя ако реша

                Коментар


                  #9
                  Ако сметнем IBM 360 с перфокарти и т.н. през 1982 г, а преди това на практика с ЕС 1020, това мога да кажа че е първия ми досег с ЕИМ.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #10
                    Immortal написа:
                    Първите ми допири до клавиатура бяха в един "клуб компщтър" в НТС Ямбол - естествено Правец 82, с касетофон Унитра вместо флопита - някъде в далечната 1983-4...
                    Същите системи бяха и нашите, ама касетофоните май бяха Весна или нещо подобно. Те не се задържаха дълго време защото учителите усетиха че не са специални компютърни и си ги разпределиха по стаите Все пак успяхме да изиграем 1-2 партии шах с компютъра - 30-40 мин минимум на ход мислеше компютъра , а какво въртене на касетата ставаше не е истина ... Големи фенове ще да сме били щом завършихме партия След около година ги ъпгрейднаха с флопита и тогава почнахме първите по-сериозни игри като Каратека
                    Brava 1.6 ELX

                    Коментар


                      #11
                      Малииии, ква мания си беше - някъде към 8-9 годишен, значи е било 84-85 година, естествено жълт Правец 82 с касетофон у съседа - програмист в Изчислителния център в Хасково - е аз в Блока на Изчислитения живеех, и баща ми работеше там като наалник смяна машинна зала, та имаше доста платки из къщи....Имах си собствем Правец 8Ц с 2 флопита и принтер, матричен - някъде към 88-89 година.После първия 16 битов - Правeц на 4,63мгхц тактова с 216кб РАМ...И кат се почна... сега сина ми телефон с дисплей по малък от 2 инча не го брой за нищо и така на татък. Апропо - днес е наказан без компютър и е крайно тъжен.
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        #12
                        01.1988 - Свободен достъп до кабинета по информатика в междучасията, преписвах, а после си пишех програмки на Бейсик, компютрите бяха Правец 82
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #13
                          Някъде около далечната 76 година, че чак вее не помня точно кога. На една огромна ЕИМ заемаща цяла зграда машина. Учехме в училище фортран и правяхме програмки и ходехме в изчислителния център да ги тестваме. Например да накараме машината да рисува и всевъзможни щуроттии от онова време. И всичко това се правеше на перфо карти. И след това голямата радост прословутия Правец.Ех спомени спомени.............
                          BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                          http://vbox7.com/play:124bedab

                          Коментар


                            #14
                            А спомняте ли си първите Покет компютри на нашия пазар - руски програмируеми калкулатори. Бяха голям хит 84-85 година, някъде трябва да седи по шкафовете едно такова нещо, даже и игрички имаше за тях

                            Коментар


                              #15
                              Правец осмица... мирна главица! Да бе с правец седело да не бе Windows видело... и други такива :DАз съм закърмен на Windows 98 . Имах една барака 166 херцова, много зла машина беше
                              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP
                              -------------------------------------
                              1f Y0u C4N rE4D Th1S, i7 1s t1Me T0 7uRn 0FF Y0Ur PC 4Nd Ge7 Life!

                              Коментар

                              Working...
                              X