Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Внимавайте колеги - опасен радар

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Внимавайте колеги - опасен радар

    Здравейте колеги. Искам да споделя с вас, че вчера и днес в участъка Бургас - Созопол засякох бял автомобил без отличителни знаци, който е с радар и предполагам с камера. Като го изпреварите с превишена скорост и ви спират. От отразения сигнал антирадара го засича и отзад.

    #2
    благодаря за информацията колега но поне марка или нещо друго не запомни ли?
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

    Коментар


      #3
      Май беше Опел, ще я срещнапак и ще пиша. С повечко антенки е.

      Коментар


        #4
        В цяла България си ги има хлОпелите с радари без да са маркирани (буркани, лепенки и т.н.)
        MB 280 S W108 67' - pickUp
        MB 450 SEL 6.9 W116 75' - RESTORATION
        ex.VWPOLO6N1 95'; Fiat Bravo 1.8 GT 95'
        Now : private - MB 230 CE Sportline W124 89' - Black Dream
        office - Skoda Fabia HTP 1.2 04' - Blue Kid

        Коментар


          #5
          Да така е.И в Стара Загора има такива контролни коли на КАТ.Както спомена колегата е бял опел като полицейските без обозначения.Почти винаги са спрели някъде в града и дебнат.
          Уважавам тези,които ме уважават!
          Clube do Marea!

          Коментар


            #6
            Re: Внимавайте колеги - опасен радар

            naskobg написа:
            ...Като го изпреварите с превишена скорост и ви спират...
            Е добре де, как ще ме спрат, като няма ни буркан, ни лепенки, ни сирена... Следователно, няма как да е със специален режим на движение. Следователно, ако аз съм превишил, той трябва да ме задмине (тук и той е в нарушение вече), кара бая напред и да ме издебне да ме стопира с палка. И ко ше ми кажат, преди 3 километра кара с превишена?! Да не очакват да спра на всеки униформен който ме задминава и ми маха от колата? Ако имат камера - това е вече по-друго...Само си размишлявам така...

            Коментар


              #7
              доколкото знам са бели астри и от новите вектри сини на цвят и се заяждат с теб да прегрешиш някаде и натам историята е позната. сники, актове и т.н. вчера с един приятел докато возехме една абитуриентка за да я изпращат от училището и бяхме с предимство в едни кръгово една вектра ни засече и ни отне предимството
              Fiat Bravo SX 1.4 12V

              Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!
              Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

              Коментар


                #8
                Re: Внимавайте колеги - опасен радар

                bubachko написа:
                naskobg написа:
                ...Като го изпреварите с превишена скорост и ви спират...
                Е добре де, как ще ме спрат, като няма ни буркан, ни лепенки, ни сирена... Следователно, няма как да е със специален режим на движение. Следователно, ако аз съм превишил, той трябва да ме задмине (тук и той е в нарушение вече), кара бая напред и да ме издебне да ме стопира с палка. И ко ше ми кажат, преди 3 километра кара с превишена?! Да не очакват да спра на всеки униформен който ме задминава и ми маха от колата? Ако имат камера - това е вече по-друго...Само си размишлявам така...
                За мен специално има известна логика в това, което казваш. А и освен това, ако ограничение в 90, мога да карам със 100. Който и да ми каже обратното, трудно ще ме убеди. Миналия уикенд направих абсолютно това, за което споменах и ниво веднъж, с насочен към мен радар, не спряха. За свидетел бяха баща ми и майка ми.
                NOW: ???
                Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
                Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

                Коментар


                  #9
                  Естествено! Засичането на радара в този случай е към 93, за което дори и забележка не могат да ти направят... Ако искаш да видиш какво ти е отклонението в показанията използвай джи пи ес. Специално на моя фиат отклонението ми е 4 км... За мое голямо учудване единствената кола, която съм виждал да няма и един километър отклонение е служебната ми баничарка рено експрес...
                  www.CarProfi-BG.com
                  Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                  Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                  Най-атрактивните цени в София!

                  Коментар


                    #10
                    crush написа:
                    За мое голямо учудване единствената кола, която съм виждал да няма и един километър отклонение е служебната ми баничарка рено експрес...
                    Не е единствена - новото Ауди А4 показва едно към едно с навигацията.Моята Алфа 147 показва 7-8 км/ч повече спрямо навигацията.(гумите са оригиналния размер и на двете коли)
                    Ex Fiat 126P
                    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                    Alfa Romeo 147 1.6 TS
                    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                    Коментар


                      #11
                      Бая специални радари ще трябва да са, за да могат в движение да засекат моята скорост (имам предвид, че са монтирани на движеща се кола). Ако някой успее да ми обясни как точно ще работи тоз радар - признавам го. Ама искам всички данни да могат да се докажат после - тяхната скорост, моята скорост и т.н.

                      Коментар


                        #12
                        Immortal написа:
                        Бая специални радари ще трябва да са, за да могат в движение да засекат моята скорост (имам предвид, че са монтирани на движеща се кола). Ако някой успее да ми обясни как точно ще работи тоз радар - признавам го. Ама искам всички данни да могат да се докажат после - тяхната скорост, моята скорост и т.н.
                        Ти по телевизията не си ли гледал тея радари с камерите дето ги дават в Германия и АНгия. Е именно такива са. Те затова както колегата е споменал имат и повечко антени защото както колегите споменават, че си проверяват показанията на километражите с GPS-си то и те и имат разни такива тенологии.
                        Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                        Ex.Opel Astra

                        Коментар


                          #13
                          Re: Внимавайте колеги - опасен радар

                          bubachko написа:
                          naskobg написа:
                          ...Като го изпреварите с превишена скорост и ви спират...
                          Е добре де, как ще ме спрат, като няма ни буркан, ни лепенки, ни сирена... Следователно, няма как да е със специален режим на движение. Следователно, ако аз съм превишил, той трябва да ме задмине (тук и той е в нарушение вече), кара бая напред и да ме издебне да ме стопира с палка. И ко ше ми кажат, преди 3 километра кара с превишена?! Да не очакват да спра на всеки униформен който ме задминава и ми маха от колата? Ако имат камера - това е вече по-друго...Само си размишлявам така...
                          Ами колега тези с бялата астра само те засичат а по нататъка по пътя ама други полицай(който спират автомобили) двете патрулки имат връзка(което е нормално) и тези който засичат и снимат казават засякохме с превишена скоросто Сузики с рег. номер А9877ВТ и по нантъка те спира други техни полицай с кола с буркан и всичките му работи спираш и ти казват изчакай да дойдат колеги документите вашите и на автомобила ще ви бъде съставен акт и така.Показват ти снимка и с колко си каръл преди два дена с един приятел така ни спряха(с неговата кола) само, че беше пътя Бургас-Житарово(Ветрен).
                          Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                          Коментар


                            #14
                            На мен друго ми е чудно - такъв тип радари, въобще одобрени ли са от някой, минали ли са през метрологията. За старите пише в закона, а за тези?Нека някой, ако е наясно, да разясни. Акт по снимка ... дайте нещо да прочетем за тези радари или за стационарните.
                            Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                            Коментар


                              #15
                              Re: Внимавайте колеги - опасен радар

                              bubachko написа:
                              Е добре де, как ще ме спрат, като няма ни буркан, ни лепенки, ни сирена... Следователно, няма как да е със специален режим на движение. Следователно, ако аз съм превишил, той трябва да ме задмине (тук и той е в нарушение вече), кара бая напред и да ме издебне да ме стопира с палка. И ко ше ми кажат, преди 3 километра кара с превишена?! Да не очакват да спра на всеки униформен който ме задминава и ми маха от колата? Ако имат камера - това е вече по-друго...Само си размишлявам така...
                              Едва ли подобна кола ще те гони да те глобява, защото освен, че е не е маркирана този акт отнема време. Много по-лесно е например да заснемат 40-50 нарушителя за един час и след това да преточат информацията в сървър, който автоматично разпраща чеситки. В София доколкото знам операторите седящи зад камерите по кръстовищата вършат много по-малко работа от софтуер, който ви глобява!
                              Frontera Sport, X20SE март 1998

                              Коментар

                              Working...
                              X