Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Винетка.....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Винетка.....

    ....трябва ми годишната винетка за 2006 година, сканирана във висока резолюция......Спешно.....Ще ме извинява пътното, но 50 и кукур кинта няма да дам......
    Alfa 156 2.0 TS
    Alfa 156 20VTurbo
    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
    Locost TF1 3.0V6

    #2
    Re: Винетка.....

    ФЕРАРИСТ написа:
    ....трябва ми годишната винетка за 2006 година, сканирана във висока резолюция......Спешно.....Ще ме извинява пътното, но 50 и кукур кинта няма да дам......
    Гледайки състоянието на пътищата те подкрепям 100%!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      За да ти е мирна главата дай си 58лв и си купи редовна и си запази фактурата с която си си я купил защото доколкото разбрах и полицаите знаят за ментета винетки и при спиране с фактурата ще можеш да докажеш закупуването и.
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        #4
        Година вече карам по тоя почин, поне 20 пъти съм спиран, и проблеми никакви.....Докато държавата ме мачка по тоя начин, ще се спасявам по начини като този......Отделен е въпроса че си извадих втора книжка, която си ми стой резерва, а първата си я карам с актове близо вече 3 години, откакто и точките ми заминаха....чесно казано несе оплаквам......
        Alfa 156 2.0 TS
        Alfa 156 20VTurbo
        Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
        Locost TF1 3.0V6

        Коментар


          #5
          Аз така съм бил възпитаван винаги да правя това което го изисква закона.И слава богу до сега не съм имал никакви проблеми.Винаги играя по правилата защото човек се увлича и идва време когато съжалява но е много късно.Днеска ще ги излъжеш с винетка утре с нещо друго и в един момент ще решиш че може и по голяма далавера да направиш и тогава падаш в капана и край.Това е съвет от мен а както си искаш. :D
          Фиат Панда 1.2 2006година
          Синджира си идва ,а козата я няма...

          Коментар


            #6
            ами при спиране ти искат фактура какво правиш?????????? а междо другото ако има такава сканирана даите я и на мен па нека ме спрът....... ))))
            ®Iv4o_M® Fiat Uno Turbo I.E.

            Коментар


              #7
              За винетките добре, има разни трикове. Но тоя номер как става:
              ФЕРАРИСТ написа:
              Отделен е въпроса че си извадих втора книжка, която си ми стой резерва, а първата си я карам с актове близо вече 3 години
              1997 Brava 1.6, 16V

              Коментар


                #8
                както навремето с паспортите в казармата, за това само съм чувал, не съм го пробвал де. казваш в кат, че си си изгубил документите, плащаш там глоби ала-бала, дават ти нова книжка и талон и един ден ако ти вземат книжката си караш с другата. рисковано е ако направиш катастрофа или нещо такова, тогава излиза, че караш без документи, е освен ако не им покажеш втората си книжка ама се съмнявам
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  коцев написа:
                  ... защото човек се увлича и идва време когато съжалява но е много късно.Днеска ще ги излъжеш с винетка утре с нещо друго и в един момент ще решиш че може и по голяма далавера да направиш и тогава падаш в капана и край.Това е съвет от мен а както си искаш. :D
                  Дааа, колега Мастер Джедай Коцев! Пътя привлекателен и лесен е към The Dark side of the FORCE!!! :D А труден, почти невъзможен е пътя обратен оттам! :D Справка - Дарт Вейдър.
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #10
                    Само така!!!Докато Държавата ме прецаква както си иска,и аз ще я прецаквам при всеки случай които ми се отдаде.
                    COUPE 1.8 16V
                    Volvo XC90 T6

                    Коментар


                      #11
                      Колеги да не не забравяме че държавата е точно копие на нас самите каквито сме ние такава ни е и държавата. Прилагаме ли номерата на Андрешко никога няма да живеем в просперираща срана.

                      Коментар


                        #12
                        а то даржава ли е всеки кои кфо може влачи и не го интересува за последствията и секи гледа как да спести някои лев и си вика що да го дам като може ида не го дам ама пак за тия данаци и винетки не са прави качват затраховка и винетка патищата са си същите нагърчени и надупчени все едно е имало косовска воина епа да ме извиняват ама като си оправят патищата ще им платя винетката ))))))) се пак това е патен данак за патя а не е патен данак за колата на президента.... и сички около него
                        ®Iv4o_M® Fiat Uno Turbo I.E.

                        Коментар


                          #13
                          Е все пак от някъде трябва да се вземат пари за тези пътища. Карал съм много из Европа и навсякъде има такива винетки или пунктове, където се плаща за магистрали и пътища..Ако не с винетки то с много високи пътни данъци, както е в Германия..Сега дори има проект за въвеждане на винетки и тук. Така че логично е, за да се направят магистрали, да се вземат и средтсва от някъде..И на мен не ми е готино да давам по 50 лева на година, въпреки че по нашите пътища карам 3 пъти в годината, но това е..Няма друг начин. Друг е въпроса кога наистина ще почнат да правят наистина качествени пътища и ще има контрол над изграждането, защото и фирмите изпълнители си спестяват доста от средствата, дадени за направата на настилката...
                          FIAT BRAVO 1.6 16V

                          Коментар


                            #14
                            Трябва да се плаща, защото когато не си платиш пътния данък, после нямаш право да тормозиш колегите във форума и да се оплакваш, че нещо ти се било строшило, защото сега сме пасивни съучастници (за това, че си мълчим и траем, а някой ни краде парите за пътищата), а когато не си плащаш ставаш активен съучастник и виновник за това, че дупките са там а пътят отвратителен!Друг е въпроса, че трябва да има контрол над изразходването на тези средства и стопанинът на пътя да бъде жестоко глобяван за това, че е получил пари а пътят е в отвтратително състояние!Още по-лошото е, че всяко правителство отлага проблема с пътищата и все още никой не е седнал да поправя пътищата активно, и ако се замислим до сега парите са отивали в някаква пирамида, и в момента в, който някой реши да започне да си върши работата ще установи, че сега не е необходмо пътят да се "поддръжа", а той трябва да бъде изцяло отремонтиран или построен от нулата - т.е. ще са необходими мнооого повече от тези близо 60лв на година! Ако се продадът 1 000 000 годишни винетки (средно), то приходите ще са 60 млн. лева.. според мен това са пари които няма да стигнат да се поправи и 1/4 от софийските улици...
                            FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                            Коментар


                              #15
                              АЗ съм абсолютно ЗА, да се плаща. Малко по-малко държавата ни почва да прилича на нещо. В сравнение с минали периоди, нещата определено са по-добре. Определено, обаче сме по-зле от една Словакия, ако щете. И не за друго, ами заради тъпото ни мислене. Щото и там има тарикати дето си сканират винетките, ама на кръстовище никой не тръгва преди да светне зелено, да не говорим за предимство на пешеходци. Впечатленията са ми от преди 6 дена. Бях и във Виена, ама за там даже не си струва да споменавам .Мисленето трябва да си променяме, не държавата.
                              Analog Man...

                              Коментар

                              Working...
                              X