Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подслушват ли GSM-те? (Странно съобщение при разговор)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Подслушват ли GSM-те? (Странно съобщение при разговор)

    Колеги, от известно време насам, понякога като се обаждам по жисиемата, в началото на разговороа телефонът ми пиува, и се изписва следното съобщение: Cyphering not provided by operator. Unsecure transmission. И в горната част на дисплея се изписва малка иконка наподобяваща пътният знак "Внимание". След около 2 минути разговор, телефонът пак пиува, и съобщението става: Cyphering provided by operator. Secure transmission. Иконката изчезва.Телефонът е СЕ к750, някой дали знае нещо свързано с тези съобщения? Дали ме подслушват, поне да знам да им пратя поздрави...

    #2
    Едва ли те подслушват, човек. До колкото имам идея, става въпрос за преминаване от един оператор на друг при силно натоварена мрежа на първия, но до колкото зная такова нещо в БГ няма, така че май ще е най добре да се обадиш на оператора си или да пробваш същия сценарии с друг апарат. Все пак ако имаш съмнения, че те подслушват си ги нахрани хората ... то няма лошо
    Fiat Punto, 1,2 cc, 1997, но нищо не разбирам от автомобили

    Коментар


      #3
      Знаех си, че си нарко бос, който за прикритие кара раздрънката Брава ... хаха Шегите до тук. При мен същи писуква докато набирам, телефона е Нокия, но не мисля, че е от подслушване... и то да писука ами все едно за секунда се чува някой отсреща... ма как да е. Нама да се осъмня и ако ги правят тия работи мишките... Ама аре да не квалифицирам, ако някой ден дойдат и те сгащят някъде значи е така...

      Fiat Marea Weekend 2.0 20v HLX
      ex:Opel Kadett 1.3
      ex:Fiat 125p
      ex:Москвич 412

      Коментар


        #4
        Aми май това е бъг в някои модели на Сони-Ериксон.Просто виж дали има ъпдейт на фърмуера за модела.

        Коментар


          #5
          По принцип всички модели телефони имат някакво ниво на криптиране на връзката,това че не всяка клетка потдържа криптирана връзка е друго,затова понякога телефона ти изписва че не се потдържа от оператора.Влез в настройките на телефона и отмени сигурноста за разговорите и телефона ще престане да те предупреждава.Иначе всички телефони до 1 се подслушват(мобилни).Но системата за запис се активира от ключови думи като:оръжие,наркотици,убий и тям подобни.После се прослушват записаните разговори и ако не са съмнителни се игнорират ако обаче разговора клони към заговор или подготовка за престъпление имея на дадения телефон и номера на картата се ускат на денонощно подсушване :D
          Bravo 1.2 16v
          Lancia Dedra 1.8 16v
          Suzuki GSXR250R

          Коментар


            #6
            Декриптирането на връзката не става в клетките (BTS) a в "core network" (MSC)Така че това не би трябвало да зависи от "клетките". Освен ако операторът не е деактивирал криптирането за определен регион.Но доколкото си спомням съобщението при некодиран разговор беше друго ... в случая става дума за друго ... мисля че за е нещо свързано с аутентификацията ...На кой оператор се появява това ?А ето открих го :CKSN - Cipher Key Sequence NumberThe Cipher Key Sequence Number is used in key management in a GSM system. Since the Kc (cipher key) is dynamically generated through the authentication process some mechanism to ensure key consistency is required. The CKSN is employed to achieve this. If encryption is used there is no requirement to authenticate the user for every call. It is possible to refer to previously used cipher keys already generated in the network. The CKSN is used to refer to these keys.Kc is the 64-bit ciphering key used as a Session Key for encryption of the over-the-air channel. Kc is generated by the Mobile Station from the random challenge presented by the GSM network and the Ki from the SIM utilizing the A8 algorithm

            Коментар


              #7
              Lestat написа:
              Знаех си, че си нарко бос, който за прикритие кара раздрънката Брава ... хаха
              Бравата не е раздрънкана Докараха от новата партида амфетамини, на нови, по-ниски цени, повишават мощността и намаляват разхода на гориво, предотвратяват изпотяването на стъклата. Не знам дали е бъг в телефона, но го имам от 3 г. а едва преди 2 месеца за 1 път ми го изписа това съобщение. Интересно че отсрещният, с когото говоря, казва че няма такова съобщение на неговия СЕ, така че може и от телефона да е.

              Коментар


                #8
                Аз имах такъв телефон и смътно си спомням че в упътването пишеше нещо за това.
                Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
                2000г.
                Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

                Коментар


                  #9
                  По времето на Костов имаше хора дето завършваха разговорите си с ’И много поздрави на Нона...’

                  Коментар


                    #10
                    Не съм наясно с технологиите при ГСМите, но винаги съм си мислил, че не само ни подслушват, а и ни "подвиждат" - с тези камери по телефоните Ако не искате да бъдете следен, най-добре не използвайте изобщо мобилен телефон.Аз нямам какво да крия, и все пак си мисля да взема да огранича употребата на мобилен телефон.Който иска да ме намери - ще ме намери. Колко хубаво си беше едно време, като нямаше мобилни телефони. Ако те търси шефа ти - докато те намери, колко работа можеш да си свършиш А сега, дадат ти един ГСМ, звъннат ти и ако не вдигнеш до 3-то позвъняване се считай за уволнен (така е в някои фирми, без майтап).След години ще осъзнаем отрицателния ефект върху здравето ни с тези електромагнитни лъчения постоянно покрай телата ни, но ще е късно...

                    Коментар


                      #11
                      Чесно казано и аз имах някъкво изписване на некво съобщение за конекшън но не съм го запомнил ще пробвам и ще пиша и аз какво ми изписва аз съм с N95
                      Обичам си работата.

                      Коментар


                        #12
                        Най добре го демонстрирайте в офис на оператора. Може и лек скандал да спретнете че се опитват да ви подслушват и ще ги съдите Поразчетох се и се оказа че това е често срещан бъг който се случва в комбинация телефон и СИМ карта. Опитайте с друга карта, ъпдейт на телефона ... Предполагам че операторът веднага ще замени картата ако причината е в нея.

                        Коментар


                          #13
                          Между другото,съвсем наскоро слушах по NRJ ,че в Италия силно нашумяло проследяването на разговори по джиесемките.Пращат ти вирус под форма на СМС,на който телефона не реагирапо никакъв начин,и вече знаят кога с кого,колко време и т.н. си говорил.Най-интересното оттая информация обаче беше,ЧЕ "вируса" активира предварително вградена функция в софта на телефоните...
                          ===============================
                          // ..."Денят не си личи по сутринта"... //
                          ===============================

                          Коментар


                            #14
                            Около 2002-ра 2003-та ми беше направило впечатление, че ако проведеш разговор над 30 минути - някъде около 30-тата минута ти прекъсва ... и предполагам това беше така, защото файла, на който се записва можеби достигаше някакъв зададен лимит на големина. Сега вече с тези лууп карти не знам как е.
                            Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                            Коментар


                              #15
                              niko_ymn написа:
                              Около 2002-ра 2003-та ми беше направило впечатление, че ако проведеш разговор над 30 минути - някъде около 30-тата минута ти прекъсва ... и предполагам това беше така, защото файла, на който се записва можеби достигаше някакъв зададен лимит на големина. Сега вече с тези лууп карти не знам как е.
                              Не, бе обръщаха касетата и затова прекъсваше
                              Marea Weekend HLX Jtd 110

                              oO(_)____////____(_)Oo

                              Коментар

                              Working...
                              X