Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Автомобил вървящ с вода.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Автомобил вървящ с вода.

    Ето на какво попаднах, много интересно четиво! Интересно ми е да чуя и вашите мнения по въпроса.http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=3401
    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

    #2
    Доста интересно , дано да е истина :D
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    Коментар


      #3
      И един мармот завиваше шоколада в станиол, а също така ония от GM, FIAT, VAG, MOSSAD, MI6, FBI, КГБ и т.н. нямат интерес изобретението да види бял свят, щото видиш ли, това ще пробърне света!
      Lupo - The Monster
      Е83 3D

      Коментар


        #4
        geo_g написа:
        И един мармот завиваше шоколада в станиол, а също така ония от GM, FIAT, VAG, MOSSAD, MI6, FBI, КГБ и т.н. нямат интерес изобретението да види бял свят, щото видиш ли, това ще пробърне света!
        Преди доста години имаше нещо подобно. Ако не греше изобретателят беше в Русе. Но в последствие нищо повече не се чу.Или изобретението бе неуспешно, или на изобретателя му затвориха устата.И сега може да се случи същото. Тези с нефта няма да допуснат подобно нещо. Нали губят пазара, а и влиянието си над света.А ако всичко е успешно нашите управляващи веднага ще ни сложат водомери на колите, или някакъв убийствен данък, както бе в зората на газовите уредби на пропан-бутан. Важното е на Вуте да му е зле.чичо Нено
        Fiat Punto 1,1- 1996г.
        газ-бензин , "Lovato"

        Коментар


          #5
          Честно казано съм малко скептично настроен, но вижте това:http://water4gas.com/2books.htm?hop=creviewerВ ebay ги има устройствата. Скоро купих на колега от там инструкция на диск (189 страници май беше) как се прави.

          Коментар


            #6
            Наистина! От време на време се появяват такива истории. Но след време се забравят. Шейховете си знаят работата (наемните - също).... Я припкайте да си заредите бензин, преди да са го увеличили!

            Коментар


              #7
              Колега, аз съм с дизелак.

              Коментар


                #8
                naskobg написа:
                Колега, аз съм с дизелак.
                За тебе - тежка вода!

                Коментар


                  #9
                  Humppa написа:
                  Наистина! От време на време се появяват такива истории. Но след време се забравят. Шейховете си знаят работата (наемните - също).... Я припкайте да си заредите бензин, преди да са го увеличили!
                  Какво се отделя през изпускателната сиситема когато ДВГ работи на вода?Ако са водни пари то над градове като София с интензивно движение няма да спират валежите от дъжд ,а не ми се мисли какво може да стане ако наиситна това откритие е релаистично и е от Бг учени.Може би България ще изчезене от картата на света.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Tornado написа:
                    Humppa написа:
                    Наистина! От време на време се появяват такива истории. Но след време се забравят. Шейховете си знаят работата (наемните - също).... Я припкайте да си заредите бензин, преди да са го увеличили!
                    Какво се отделя през изпускателната сиситема когато ДВГ работи на вода?Ако са водни пари то над градове като София с интензивно движение няма да спират валежите от дъжд ,а не ми се мисли какво може да стане ако наиситна това откритие е релаистично и е от Бг учени.Може би България ще изчезене от картата на света.
                    Колега, какво чудно има? Горят водорода. А водорода си е гориво. Не е толкова страшно.

                    Коментар


                      #11
                      И да вярно е че преди години имаше някакъв учен от Русе изобретил нещо подобно но в последствие всичко се потули и утихна .
                      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                      Коментар


                        #12
                        batproho написа:
                        И да вярно е че преди години имаше някакъв учен от Русе изобретил нещо подобно но в последствие всичко се потули и утихна .
                        Утихна защото не обичам много да се хваля.

                        Коментар


                          #13
                          Първо - за "разбиването" на водната молекула на водород и кислород е необходима доста енергия. Едва ли само от топлината на димните газове на колата това може да стане.Второ - ако колата върви на водород (а не на вода - това е глупост), то трябва целия двигател да е от неръждаеми материали (напр. хромирана стомана), както и целия изходящ тракт. Иначе за 100 км всичко ще ръждяса, а за 1000 -ще се разпадне от високотемпературна корозия.Водородни коли има, и то не малко. Ако ставаше толкова лесно , в гаражни условия, директно с вода - нямаше да хвърлят милиони да правят водородни клетки.Но, в този свят нищо не ме учудва. Кой знае - може пък да са успели хората.

                          Коментар


                            #14
                            Tornado написа:
                            а не ми се мисли какво може да стане ако наиситна това откритие е релаистично и е от Бг учени.Може би България ще изчезене от картата на света.
                            Ооо, не. Просто въпросният учен ще изчезне от България. Най-вероятно в странакъдето ще му платят, а няма само да го потупат по рамото.А приказки от сорта на ’’ама никой няма да позволи да бъде измислен такъв двигател"ми се струват доста смешни. Никой не е казал, че учения, разработил такъв двигател, самтрябва да се бори с всичко. Отива в първата страна която иска да е енергийно независимаи си предлага изобретението. Такива страни ще се намерят доста и ще му осигурят необходиматазащита (ако изобщо е необходима).
                            Ex Fiat 126P
                            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                            Alfa Romeo 147 1.6 TS
                            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                            Коментар


                              #15
                              И аз мисля, че не е толкова невъзможно да се реализира, но за съжаление или ще му платят за доживотно мълчание или ще го убият
                              "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                              ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                              Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                              Коментар

                              Working...
                              X