Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

очила за шофиране при лоши условия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    очила за шофиране при лоши условия

    Колеги, чувал съм съществуват очила за шофиране при лоши условия - мъгла, против заслепяване, при прекомерна осветеност (зимата в планината). Някой използвал ли е и ако може да сподели впечатление, дали има полза.
    Брава 1.6 16V ELX
    Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

    #2
    Еми... за нощно време и най-вече мъгла може да си вземеш едни очила от Mr Bricolage! На регала при ръкавиците и дъждобраните има няколко модела очила, които хич не са зле и са между 10 и 15лв. Има едни с жълти стъкла, много са яки! И хубавото на тези очила освен, че са евтини, с маниашки дизайн е това, че наистина имат защитни филтри.Иначе, ако искаш нещо по-сериозно влез в една голяма оптика и питай. За съжаление не са популярни тук тези очила... Преди години, като си правих защитни очила за PC казваха от оптиката, че са подходящи и за шофиране, но не видях никаква полза от тях
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Още преди близо 30 години се запознахме с едни поляци на морето и те имаха такива жълти очила и ми останаха очите в тях.Нощем като караш всичко се вижда все едно че луната е огреяла всичко.При мъгла помагат двойно по надалече да се вижда.И сега и сега продължавам да си търся такива.
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        #4
        Известен ефект съм усетил с Полароид (не са специални - слънчеви, поляризиращи) - гасят бликовете от стъклата и другите блестящи повърхности. Известен ефект има и в мъгла. Преди време имаше в Метро по 40-50 лв (може и сега да има, не съм гледал).
        FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

        Коментар


          #5
          Пробвал съм жълтите - за мъгла - има ефект и то доста ... против слънце и сняг - слънчеви не много тъмни ползвам ...
          Прикачени файлове
          Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

          Коментар


            #6
            Карам с полароид почти по всяко време с изключение на нощно време. Добри са най-вече при сняг и дъжд, когато пътя отразява светлината. За слънце е естествено че са добри.
            Lancia Kappa, 2.0 20V, 155 k. с., бензин/метан

            Коментар


              #7
              аз имах за ПС-то едни без диоптър а само с антирефлексни стъкла.при изкуствен източник на светлина те сабират всичко в една точка.така че е по-тръдно да бъдеш заслепен.не че ги ползвам но има разлика при шофиране

              Коментар


                #8
                очила

                вярно преди много години бащами имаше очила за мъгла но не приличаха каго тези красивиде на колегата .Бягаспласмасова рамка и и с жълт цвят на стъклата , ама такива несъм виждал по оптиките.
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар

                Working...
                X