Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

полицейски протест

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Според мен нямат право да стачкуват но имат нужда и от пари като всички нас ,само че доста от тях цял ден лежат и нищо не правят.Но вярно е също че със 500 лв не се живее в софия и другите големи градове само че за да им ги увелечат трябва да отпуснат от бюджета а тои от своя страна или трябва да намали на някои друг заплатите или да увеличът данаците за да вземат от нас а от мен и бес това взимат достатъчно .Трябва да увеличават само на този които си исспълнява съвестно задълженията .
    преди FIAT-BRAVO1.9JTD сега FIAT-MAREA1.8-16v

    Коментар


      #17
      mitakkk написа:
      Леле ако аз съм единствения който не харесва ББ ужас! Добре де дойде царя - "месията" всички гласувахте за него,След това дойде атака - айде пак всички за нея,и сега новата звезда на хоризонта ББ - след 2 години ше видите резултата. Нещата се повтарят лижата са различни, народът същия, резултатите същите.Човек проблема с боклука в софия не е от вчера, а от както ББ е кмет той само разхойда буклуците ха до Пловдив ха до Силистра. а не предприе нищо за завода за боклук. То зависи къде си ходил в София за да се впечатлиш.Погледни например площад Славейков на какво прилича - на битак. На графа пък има пазар за плодове и зеленчуци, въобще не му е там мястото. А женския пазар е едно от най-противните места в София.
      че преди славейков, графа и женския пазар да не бяха по-различни??? Пак същите коптори си бяха.... Да не би другите софийски кметове да предприеха нещо за завод за боклука - неее.... Българинът прави много неща напук - ей тъй щото му е кеф да прави напук, не щото наистина иска това да направи. Но тъй като българинът е мазохист - по-вероятно е да остави БСП на власт, отколкото да пусне ГЕРБ да мине в предни редици. Отделен е въпросът дали има или няма кадърни политици в България - отговорът е че няма - затова не планирам да изгубя половин ден, за да се разходя да гласувам. и с това спирам да спамя темата.
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #18
        Няма да гласуваш?Отиди и пусни някаква бюлетина за никому неизвестна партия... дори празна бюлетина да пуснеш, пак е по-добре!

        Коментар


          #19
          Истината е, че няма никакво значение за кой ще гласувате. Не заради това, че нашите политици са внуците на най-простите селяндури слезли от балкана и взели властта на 9.09.1944, а заради буклуци като тези - http://en.wikipedia.org/wiki/Rothschild_family и още няколко фамилии. Който иска да живее по-добре, ще трябва да смени не държавата, а планетата
          Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
          ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

          Коментар


            #20
            Kuku написа:
            Няма да гласуваш?Отиди и пусни някаква бюлетина за никому неизвестна партия... дори празна бюлетина да пуснеш, пак е по-добре!
            Това което предлагаш е същото като и да не гласуваш. Просто твоя глас не се брои щом партията не мине изискуемия минимум % гласове. Системата ни на гласувана е такава че за която и партия да гласуваш или не гласуваш все си прецакан те си нареждат там партийните листи. И в парламента влизат само корумпирани и некадърници и после ревем като убодени мечки че нищо не ние е наред. А и как да ни е наред като после не можежш да търсиш отговорност на тоя депутат що не си е изпълнил обещанията. Докато не се мине на мажоритарната сиситема няма да има управия в тая държава. И понеже темата е за протестите защо повечето реват и смята че катажиите са лицето на полицията и всички като тях са корумпирани. Ми корумпирани са щото гледат за пример какво става на горе по върховете, а и щото вие им позволявате това. Ако наказанията за нарушения са високи и те взимат съответно подобаващи заплати дали ще си и помислят да си затворят очите за някое нарушение и когато им бутнете някой лев след като могат да си изгубят работата. И двамата сте виновни в тоя случай. Даже в интерес на истината закона не прави разлика м/у даващия и вземащия. Наказанието е едно и също. скоро тука един се дърляше че го глобили за разговор по телефона. Ми говори в друга държава и шофирай ще те глобят и то соленичко а може и на топличко да постоиш. Във всяко стадо си има мърша и лошото е че тая мърша се толерира точно от високите места на власта и стана прекалено много и за това се протестира. Но в общественото съзнание всичко се кара под един знаменател. Да не би да имате нещо против примерно към пожарникарите и те се водят МВР. Те получават същите заплати както останалите в тая система гасят пожари с морално остаряла техника останала от преди девети. Рискуват живота си но никой нищо не казва в тяхна полза. И понеже веднага ще ме почнат . Не не съм пожарникар. Просто виждам така нещата и за този пример се сетих. А примери има много само дето нашето съзнание се е извратило и всеки гледа в паницата на другия и се дразни. И най лошото е като погледне човек, че няма никакъв избор за това кой да управлява тая държава. Всичкото все от боклук на горе. И важи с пълна сила максимата разделяй и владей. Държава богата 20 години се краде и има още останало за крадене. Една умишлено омърсена институция която тея същите управляващи не искат да работи за да могат да си правят каквото поискат. И после да си измиват ръцете и да се отклонява общественото мнение към нея. Да спирам до тука че не ми се говори за политика а и мястото и не е в тоя форум.
            BRAVA 1.4 12v - 1998г.


            http://vbox7.com/play:124bedab

            Коментар


              #21
              Естествено, че ще гласувам. Ако не гласувам - това значи да ни управляват български мошеници плюс ДПС.Ако гласувам - значи да ни управляват само български мошеници.Аз избирам второто. Това е което зависи от нас и никакви пропорционални системи не могат да ни го отнемат. Всеки негласувал - на практика гласува за ДПС.

              Коментар


                #22
                lov написа:
                Kuku написа:
                ...
                ...
                Сигурен ли си, че да не гласуваш изобщо и да пуснеш празна/невалидна бюлетина е едно и също, защото аз не съм сигурен?!Не знам - питам?!

                Коментар


                  #23
                  mitakkk написа:
                  Срамота, полицаите нарушават закона. Всички знаем, че това е една от професиите където стачките са забранени.Бат Бойко добър протест е спретнал за да дестабилизира плавителството, а ченгетата без да осъзнават участват в нещо от което печели само Бойко.
                  Ама ти верно си.....ай да се изкажа меко "ниско ителектуален". По кой закон стачките на полицаите са забранени? Ще кажеш в закона за МВР пише......, ама к`ъв закон за МВР, като от МВР остана само една сграда! Така че, няма МВР, следователно и няма закон за него!"Когато полицията протестира срещу управляващите, това означава, че сме стигнали до дъното и че държава няма. Има само народ!", коментира Ваня Костова, певица."Както се досещате, аз съм с вас, нали знаете. В тая крадлива държава, вече ми писна. Благодаря ви, че и на вас ви писна", каза на протестиращите Васко Кръпката.Те, хората преди мен ти го казаха, аз ти цитирам други такива, за да не продължиш да пишеш глупости.

                  Коментар


                    #24
                    Kuku написа:
                    lov написа:
                    Kuku написа:
                    ...
                    ...
                    Сигурен ли си, че да не гласуваш изобщо и да пуснеш празна/невалидна бюлетина е едно и също, защото аз не съм сигурен?!Не знам - питам?!
                    За съжаление тъжната и жестока истина е точно такава. Твоя глас отива в небитието е не точно но в статискиката на избирателната активност. Е малко побъркаваш нещата на друга малка партия дето е на границата да получи някой мандат. Така че по добре не си и прави труда. Може и да си зададеш въпроса защо като се постави ребром въпроса за смяната и чрез реферндум на бързов парламента вдигнаха минимума подписи за предизвикване на референдум. И от къде измислиха тая цифра 600 000. Ако някой може нека ми я обясни тая цифра. Или си го изсмукаха от пръстите за да е толкова висока че практически трудно или почти невъзможно да се съберат. Ето ти малко информация за размисъл:http://www.bgvelikden.org/modules.ph...aid=32Може да ти дойде в повечко но се надявам че ще се справиш.
                    BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                    http://vbox7.com/play:124bedab

                    Коментар


                      #25
                      ilkoD написа:
                      mitakkk написа:
                      Срамота, полицаите нарушават закона. Всички знаем, че това е една от професиите където стачките са забранени.Бат Бойко добър протест е спретнал за да дестабилизира плавителството, а ченгетата без да осъзнават участват в нещо от което печели само Бойко.
                      Ама ти верно си.....ай да се изкажа меко "ниско ителектуален". По кой закон стачките на полицаите са забранени? Ще кажеш в закона за МВР пише......, ама к`ъв закон за МВР, като от МВР остана само една сграда! Така че, няма МВР, следователно и няма закон за него!"Когато полицията протестира срещу управляващите, това означава, че сме стигнали до дъното и че държава няма. Има само народ!", коментира Ваня Костова, певица."Както се досещате, аз съм с вас, нали знаете. В тая крадлива държава, вече ми писна. Благодаря ви, че и на вас ви писна", каза на протестиращите Васко Кръпката.Те, хората преди мен ти го казаха, аз ти цитирам други такива, за да не продължиш да пишеш глупости.
                      Колега "ilkoD" напълно съм съгласен с теб!
                      Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V 97г.с АГУ
                      Fiat Bravo SX 80 16V 99г. с ГИ АС

                      Коментар


                        #26
                        "Както се досещате, аз съм с вас, нали знаете. В тая крадлива държава, вече ми писна. Благодаря ви, че и на вас ви писна", каза на протестиращите Васко Кръпката.
                        То като гледам критерия ти за интелегентност.....Я да ти задам въпрос: Кой охранява протеста на полицаите? И какво би станало ако този протест се превърне в безредица? Сега може би се сещаш защо е забранена стачката от закона.Изключително нагло е да се иска 50% увеличение на заплатите при условие че в бюджетната сфера заплатите не растат. И какво предлагаш да вземем от учителите или докторите за да дадем на полицаите ли? Е много се извинявам ама смятам че не е редно така.

                        Коментар


                          #27
                          Искания за 50 % увеличение на заплатите на едни държавни служители, каквито са по-голяма част от служителите на МВР, в условията на масови съкращения във всички отрасли - смях, жалка история, наглост.
                          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                          Коментар


                            #28
                            Закон за уреждане на колективните трудови спорове:Чл. 16. Не се допуска стачка:6. (изм. - ДВ, бр. 57 от 2000 г.) в системата на Министерството на народната отбрана, Министерството на вътрешните работи, съдебните, прокурорските и следствените органи;Закона си е закон - трябва да се изпълнява от всички особено от органите на реда.

                            Коментар


                              #29
                              От една страна съм съгласен, че полицаите не си вършат работата както трябва и не съм сигурен колко заслужават повишение на заплатата. От друга обаче забелязвам рефрена на правителството ’пари нема’ че ви се е набил в главите и даже го използвате като свои заключения. В България има един голям мит, и той е че страната е бедна и НЯМА. Това НЕ Е вярно! Двайсет години вече крадат, и пак крадат, и още крадат, и влачат, и дерат - и пак не свършва. Колко можеш да обереш от бедна държава?! Ако бяхме толкова бедна държава - как така успяват да откраднат стотици милиони и милиарди? Обаче ви надуват главата с ’Няма бе, няма, какво искате? Да има - да ви дадем ама няма’. И на стохилядното повтаряне вече и вие започвате ’Ама как да вдигнем заплатите, от кого да вземем че да дадем на то или оня’. Ами, казвам аз, нека спрат да крадат и ще има!Не им се хващайте на пропагандата колко бедна държава сме, не сме бедна държава, това е факт. Имаме море, имаме планина, имаме полезни изкопаеми (включително газ и злато), имаме много питейна вода, имаме гори, граница сме на ЕС, на глобален географско-търговски кръстопът сме, всяко хълмче носи история хиляди години назад. Колко държави имат това? Откъде-накъде трябва по презумпция да сме бедна държава?Обаче има хора на които така им отърва. Защото пенсионерите вместо да идат да си искат парите дето по 30-40 години са го внасяли в държавата сега казват ’Еми...бедна държава сме, няма отде’. Отивате на лекар, там ви лъжат, шантажират да плащате и пак ’Ами бедна държава, няма пари за здравеопазване’. Примери безброй. Много ми е интересно какво стана с бюджетния излишък миналата година? Лап-лап, това стана. Къде отидоха стотиците милиони? Една дупка запълниха ли по пътищата? На едно дете платиха ли трансплантацията? ....Айде стига с това ’няма пари’. Пари има, ПРЕДОСТАТЪЧНО, но изтичат в нечии джобове.

                              Коментар


                                #30
                                ls1 написа:
                                ...........Много ми е интересно какво стана с бюджетния излишък миналата година? Лап-лап, това стана. Къде отидоха стотиците милиони? Една дупка запълниха ли по пътищата? На едно дете платиха ли трансплантацията? ....Айде стига с това ’няма пари’. Пари има, ПРЕДОСТАТЪЧНО, но изтичат в нечии джобове.
                                Е как какво е станало, малко ли хотели се построиха и продължават да се строят и това всичкото е за народа, да има къде да ходи на почивка в луксозна обстановка. "Хората" по върховете мислят за нас, а вие само се оплаквате че били крадели.

                                Коментар

                                Working...
                                X