Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Iphone официално в България!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Immortal написа:
    Аз не разбрах каква е пряката връзка между РС и Windows, ама айде.Относно държавите, в които официално се продава iPhone - Македония не ме подразни, но ме дразни наличието на почти всички африкански държави при липсата на един член на ЕС... както и да е.iPhone бих си взел, но не и на тези цени, на които се продава в момента. Не че не дадох преди години близо 800 лв за сегашната ми Nokia N70 де...
    PC (Personal Computer) е наложено за всички машини, които отговарят на стандарт на IBM. Apple обаче по време оно се отлъчиха и си остана Макинтош съвместими. По него време софтуер за Макинтош не вървеше на PC Съвместим и обратното. Времената се променят, но стандартизация стриктно спазвана от Майкрософт все още не съм видял. Има си стандарти, публикувани от лидера в PC зоната, но производителите на хардуер ги спазват ... не съвсем стриктно, дори на някои им е много по-лесно да направят хардуера да работи едва ли не само с MS Windows примерно версии от Vista нагоре...Няма смисъл да влизаме в един излишен дебат...
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #32
      Имах предвид, че на всяко РС нормално работи Линукс (все някоя дистрибуция ще работи без проблем, независимо от хардуера).

      Коментар


        #33
        Immortal написа:
        Имах предвид, че на всяко РС нормално работи Линукс (все някоя дистрибуция ще работи без проблем, независимо от хардуера).
        Ами оказа се, че не е точно така. Да, LINUX работи, но не на 100%. Преди 4 месеца през ръцете ми мина един чисто нов DELL закупен без Windows за по-малко пари. Клиента желаеше Windows XP, защото пробвал Vista, но освен, че му била отвратително грозна му била и бавна. Инсталирах си без грижи Windows XP, но гредата се оказа звуковата HD карта за която драйвер за Windows XP не успях да намеря. Никакъв, нийде. Производителя - преди 3 години изкупен от друга фирма. Сайта на новата фирма - няма драйвери за XP, а си пише "Support MS Windows Vista"... И понеже съм като теб - вярващ - пробвах 3 различни дистрота на Linux - Ubuntu - не свирна, нямаше WiFi, Open SuSe - не свирна, нямаше WiFi, и една жива дистрибуция, която дори крашна на старта. Такаааа, оказа се, че тоя чип е проектиран да работи само под Vista - сложих обратно Vista и клиента много отчаян си взе машината. Междувременно прочетох целия интернет по темата и се оказа, че по света има много "очаровани" от проблема хора... А Linux маниаците бяха като фашисти точно по тоя повод....
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #34
          Отплеснахме се от темата, но да, и аз за това все още държа Вистата на Вайото. Щото се оказа, че за ХП няма драйвери за вирелеса, за звука, за кардчетеца... Просто няма. Що форуми изръчках, само до японски не стигнах Но пък Убунтуто си тръгна без забележки и всичко е 6. Моят е с 2 ГБ РАМ, но да се чудиш що от Сони слагат фабрична Виста и на такива компове с 1ГБ... Там просто ситуацията е плачевна....Но да не спамим повече в таз тема.

          Коментар


            #35
            jenshen73 написа:
            П.П. По темата - утре ще видим колко "официално" ще е iPhone в България - ако картата ми отключи телефона ми ... ще пиша - първи ще съм!
            Картата се продава само с Iphone, отделно не се продава мисля!
            Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

            ...E90..incoming..!!

            Коментар


              #36
              Immortal написа:
              Аз не разбрах каква е пряката връзка между РС и Windows, ама айде.Относно държавите, в които официално се продава iPhone - Македония не ме подразни, но ме дразни наличието на почти всички африкански държави при липсата на един член на ЕС... както и да е.iPhone бих си взел, но не и на тези цени, на които се продава в момента. Не че не дадох преди години близо 800 лв за сегашната ми Nokia N70 де...
              А в далечната 82 година даже произвеждахме изделия на Ейпъл - Правец 82 :D Ако бай Тодор беше жив можеше и Айфони да правиме в Правец :D Може само да гадаем как щеше да се казва по нашенски

              Коментар


                #37
                loop написа:
                jenshen73 написа:
                П.П. По темата - утре ще видим колко "официално" ще е iPhone в България - ако картата ми отключи телефона ми ... ще пиша - първи ще съм!
                Картата се продава само с Iphone, отделно не се продава мисля!
                Не мисли моля те. Ако България е сред официалните партньори на Apple за iPhone - картата на официалният оператор се разпознава от iTunes при първоначалното активиране на апарата. Съответно - отключва апарата за употреба. Ама нали само си спамиш тук...
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #38
                  jenshen73 написа:
                  loop написа:
                  jenshen73 написа:
                  П.П. По темата - утре ще видим колко "официално" ще е iPhone в България - ако картата ми отключи телефона ми ... ще пиша - първи ще съм!
                  Картата се продава само с Iphone, отделно не се продава мисля!
                  Не мисли моля те. Ако България е сред официалните партньори на Apple за iPhone - картата на официалният оператор се разпознава от iTunes при първоначалното активиране на апарата. Съответно - отключва апарата за употреба. Ама нали само си спамиш тук...
                  Ами да вземеш да не ми говориш така ли..!? Не съм ти някой там, за да ми говориш така, моля! За да запазим добрия тон спирам да пиша в тая тема, и като цяло в тоя форум! Лека вечер на всички!Поздрави.
                  Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

                  ...E90..incoming..!!

                  Коментар


                    #39
                    хъхъ... http://www.apple.com/bg/iphone/
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                      #40
                      Амин!
                      ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
                      ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
                      ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::

                      Коментар


                        #41
                        Ай да ни е честито И като се появи и в листа на страните ще е супер
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #42
                          Инфото е от 13-ти
                          Телефоните естествено ще са заключени, само за ползване в мрежата на Globul, при което тези цени за устройствата изглеждат леко безумни... при все че за съвсем малко повече можете да си купите съвсем официално фабрично отключен iPhone в Европа, който освен това няма да е обвързан и с 12-месечен договор към мобилния оператор както е при Globul.Естествено за момента липсва каквато и да е информация за добавянето на възможност за регистрация в iTunes и от България, а съответно и за пазаруване на музика и приложения за телефона онлайн от App Store. iTunes и AppStore все още са персона нон-грата в България, а и в Гърция предполагам, тъй като изглежда и там нямат достъп до тях все още по съвсем официален канал. A за Visual Voicemail дали са се сетили от Globul... обзалагам се че не, тъй като не се споменава абсолютно нищо и за тази интересна услуга, която се предлага на абонатите на мобилни оператори партньори на Apple. Всъщност на официалния сайт на Apple все още отсъства каквато и да е информация за това, че в България официално ще започне да се предлага iPhone 3G, или че такова нещо предстои в близко бъдеще. Tова, в комбинация с доста високите цени на самите устройства, които са обвързани с едногодишен договор към Globul и скъпи месечни планове, които не предлагат особено изгодни условия (включително за достъп до данни!) навежда на една неприятна мисъл. Става дума за това, че е много вероятно Globul да нямат официално споразумение с Apple да предлагат iPhone на нашия пазар, а са направили нещо покрай гръцката мобилна група, член на която са и партньорството си с Vodafone, които пък имат официален договор за предлагане на устройството на гръцкия пазар... Вероятно обаче ще трябва да почакаме до 20-ти преди да знаем със сигурност какви точно са отношенията между Globul и Apple и дали от мобилния оператор наистина пускат официално iPhone 3G за България както твърдят или пък не чак толкова официално.За справка цените на Vodafone в Гърция на самите iPhone устройства са по-ниски от тези тук, но месечните планове са доста по-скъпи (за бизнес), като минималният е 30 евро, а максималният достига до 127.5 евро месечно. При най-евтиния план обаче 8-гигабайтовия iPhone 3G излиза 366.9 евро, а при най-скъпия е едва 96.9 евро, като за 16G версията цените са съответно между 450.9 до едва 180.9 евро. При персоналните планове цените на пакетите са между 20 и 133 евро мечесно, като телефоните са малко по-скъпи за най-евтиния тарифен план. Прави впечатление обаче, че и в двете страни предлаганите към плановете обеми интернет трафик не са особено щедри, като условията на Глобул определено са значително по-добри (само да не се налага пак превключване между дейта и войс линия за интернет достъпа).А може би в цялото нещо са замесени и от T-Mobile, за които се говори неофициално че са истинския доставчик на телефоните за Globul, което ако се окаже вярно потвърждава опасението че реално няма официална продажба, защото липсва директна договорка с Apple...http://iphone-bulgaria.com/
                          Не се радвайте толкова много. От текста по-горе става ясно, че макар iPhone да е представен официално в България, ние продължаваме да сме си в девета глуха...
                          Alfa 159 SW 2.4 Ti
                          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                          Коментар


                            #43
                            @gamma: Не е точно така. Оказа се, че все пак Apple знаят за Globul, а и България. Въпреки линка на Докера - вече на сайта на Apple всичко е ОК. Предполагам е въпрос на време да се появим и на страницата със държавите и в AppStore. Както гледам цените на които телефонът се предлага от Globul - всичко е компромисно, защото в САЩ цената от $199 върви в комплетк с 2 годишен договор с АТ&Т на стойност $69.99/месец (това за най-ниският им план "Национални 450"). Така, понеже аз обичам математиката (вече) да посмятаме:AT&T iPhone 3G 8GB - $199 + 24*69.99 = $1878.76Globul iPhone 3G 8GB - 869лв + 12*14.90=1047.8лвРавносметката сочи, че въпреки всичко iPhone е по-евтин в България отколкото в САЩ. И за да не се появят разни спамери - най-ниската ОФИЦИАЛНА цена на iPhone е тази на АТ&Т - $199, но тя е заедно с договор за 24 месеца, задължителен. Българите печелим разликата от 1676.40лв, а и придобиваме телефона по-бързо (за една вместо за 2 години).Така, смешните сметки, че в Гърция е по-евтино... някак не предат...
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #44
                              Не си прав,защото в тази месечна такса са включени не знам колко,но не по-малко от 1000 минути разговори + неограничен достъп до интернет.При глобул дали ще е така?И понеже доколкото знам,за да ползваш GPS ти трябва интернет връзка искам да попитам колко от притежателите на този тежък и голям телефон ползват навигацията си?
                              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                              Коментар


                                #45
                                dudulia написа:
                                Не си прав,защото в тази месечна такса са включени не знам колко,но не по-малко от 1000 минути разговори + неограничен достъп до интернет.При глобул дали ще е така?И понеже доколкото знам,за да ползваш GPS ти трябва интернет връзка искам да попитам колко от притежателите на този тежък и голям телефон ползват навигацията си?
                                Продължаваш да си ненаясно.Не са 1000 и повече минутите, а съм ти ги писал - НАЦИОНАЛНИ 450. GPS се ползва успешно и без Интернет - какъв е смисъла да имаш GPS в планината, където по подразбиране няма Интернет? Виж сега, не се хваля, но имам телефона, ползвам му ВСИЧКИ нормални функции успешно. Не е толоз тежък.Сравнявах ти "еднакви" условия - най-ниска цена на придобиване с най-нисък абонаментен план. За 15те си лева глобул ти предлагат 250МБ интернет и 10ст/МБ след това. АТ&Т ти предлагат интернета за 30 долара, а останалите 39.99 са за НАЦИОНАЛНИ 450. Виж, няма какво да търкаме клавиатурите - като си изкараме главата от пясъка, като хванем калкулатора - при нас излиза по-изгодно.П.П. Интернета на АТ&Т не е точно "неограничен"...П.П.П. Ако решиш да питаш защо е по-изгодно - хвани калкулатора и смятай: Ползваш-неползваш - плащаш. При Глобул можеш да не им ползваш 12те месеца абонамент, но си вътре "само" 180лв. В САЩ ако не си ползваш абонамента, който плащаш си "вътре" само със: $1679.76Хайде наздраве и да зарежем сметките от тук насетне, че явно не става
                                Steliyan's Life!
                                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                                Коментар

                                Working...
                                X