Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Районен полицай отказва да представи легитимиращ документ ?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Районен полицай отказва да представи легитимиращ документ ?!

    Колеги .. тази вечер ме сряха за проверка районни полицаи .. които първо не ми се легитимираха по никакъв начин ... второ ... нямали актове и фишове и ме караха да чакам техни колеги от КАТ да им донесат ... а аз чаках 40 мин ... и в крайна сметка районните полицаи категорично отказваха да ми се представят и да ми кажат номерата на значките си за да мога аз да подам жалба... единственото което имам е номера на колата им .. регистрационния и часа в които са ме спрели ... и запис на тел 166 че са ме спрели полицаи които не се представят и ме държат без причина ... КАКВО ПРАВИМ СЕГА ... че ще пишем жалба то е ясно .. и така ми каза и дежурния на 166 .. но ако някои може да даде акъл сега е момента
    Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

    #2
    Амиии какво да ти кажа колега..... като БГ полицията втора няма . Пусни си жалба, но не знам до колко тя ще бъде разгледана серизно, защото предполагам няма да си първия подал такава, а жалбите ще идат при техни колеги и нали се сещая.......... Не по темата: разгледах снимките в гаража ти и ми хареса много ключа който си си направил, винаги съм си мечтал за такъв . Аз нямам аларма ама могали да ида да ми направят такъв без бутоните за алармата и колко пари ще ми струва и имали някакво специално наименование подобен тип ключ. Извинявам се отново за офтопика Поздрави и успех с НАРОДНАТА МИЛИЦИЯ

    Коментар


      #3
      Re: Районен полицай отказва да представи легитимиращ докумен

      kazan написа:
      КАКВО ПРАВИМ СЕГА ... че ще пишем жалба то е ясно .. и така ми каза и дежурния на 166 .. но ако някои може да даде акъл сега е момента
      Освен, че те забавиха има ли друго? Писаха ли ти акт?
      Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

      Коментар


        #4
        пиши жалба, ако не напишеш, няма да знаеш дали ще бъде удовлетворена. А полицаите, които са те спрели, точно на това разчитат. Жалбата или препоръчана с обратна разписка, или ако я носиш, искай входящ номер, иначе има голяма вероятност да се изгуби.Иначе не чатка какво имаш предвид с :"какво да правим". Пишеш жалба, описваш какво е станало. OДП - ВАРНАул."Калоян" №2http://police.info.bg/
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #5
          Аз не знам защо си стоял 40 минути? Бързаш и толкова, а и след като не се легитимират са никои, хващаш си шапката и се махаш. Ще ми губят те от времето, че няма и да се легитимират както е по закон. Пиши жалба, обясни всичко и най-вече, че си звънял на 166. Баси боклуците, после някои ще ми обясняват, че трябвало да ги уважавам
          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

          Коментар


            #6
            И да не забравиш: Освен че са те забавили, през това време си пропуснал важна бизнес среща, провалили са ти сделка и си загубил голяма сума пари.Ясно е защо колегата не е тръгнал - защото документите му са били у тях. А за какво те спряха изобщо?

            Коментар


              #7
              coko написа:
              Амиии какво да ти кажа колега..... като БГ полицията втора няма
              Има, има ние не откриваме топлата вода, недай си боже да попаднеш надолу по Анадола, трябва да си носиш и вазелинче.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #8
                Immortal написа:
                И да не забравиш: Освен че са те забавили, през това време си пропуснал важна бизнес среща, провалили са ти сделка и си загубил голяма сума пари.Ясно е защо колегата не е тръгнал - защото документите му са били у тях. А за какво те спряха изобщо?
                След като не се легитимират изобщо не е трябвало да си дава документите. Офф: Immortal, кажи ми моля те в Ямбол къде правят качествен баланс на гуми, че сестра ми трябва да ходи?
                The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                Коментар


                  #9
                  Ако са ти писали АКТ, на него пише името на съставилия го. Подаваш жалба срещу него и готово.Ако не са ти писали АКТ също можеш да подадеш жалба срещу "неизвестен извършител" като напишеш рег.номер на патрулката и часа на събитието, както писаха колегите искаш си входящ номер и чакаш решението... Предполагам случая няма да се подмине като малка гара, но се съмнявам да има повече от устна забележка към полицая.А ако си направил нарушение и то е било причината за спирането можеше да минеш с една 10-левка и да не си усложняваш живота.
                  M-Benz E 250 TD 150hp
                  M-Benz 200d 75 hp
                  Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                  Коментар


                    #10
                    Immortal написа:
                    И да не забравиш: Освен че са те забавили, през това време си пропуснал важна бизнес среща, провалили са ти сделка и си загубил голяма сума пари.Ясно е защо колегата не е тръгнал - защото документите му са били у тях. А за какво те спряха изобщо?
                    Няма право да измисля лъжи.Затова нещо когато той почне да измисля лъжи имай предвид че и полицаите могат да си измислят нещо.И никъде в правилника не пише че нямат право да те забавят докато дойде екип на кат.Преди когато обикновените полицаи нямаха право да пишат актове по ЗДП, когато видеха нарушител го спираха и трябваше да изчака екип на кат.Преди сме недоволни че били подкупни полицаите и искали подкупи, сега сме недоволни че искали да напишат акт а не подкуп и го накарали да чака.И защо колегата не разказа какво е направил че са го спрели? Щом са искали да му пишат акт явно е имало причина.Досега не съм срещал никога полицай който да не се представи и ми е малко трудно да го повярвам
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #11
                      ПРОБЛЕМА РЕШЕН

                      И така колеги ето я равносметката след днескашния интересен петък 13 след 3 часа преговори с началника на РПУ на Златни пясъц ... и началника на СОД .... и писането на 2 жалби ... в крайна сметка какво излезе ... да имаше нарушение за което ме спират ... колата ми е със затъмнени предни стъкла ... НО ... полицаите бяха на кофти завой без видимост ... в момента на спиране аз инстиктивно спрях без да видя точно кои ме спира ... само видях СТОП палката .... и така до тук не знам кои за какво ме спира ... идва мъж облечен с полицейска униформа ... и вместо да се предтави .. ДИРЕКТНО ми каза да си взема документите и да отида до колата .. в този момент за да съм сигурен че наистина е полицай ... щото не беше кой знае колко осветено а и те бяха вече зад мен ... аз до него момент не можех да разбера какви са и какво искат и естествено поисках легитимиращ документ и полицейски символ за да се уверя кои и от къде ме спира ... но такава информация не получих....слязах от автомобила и ми се каза че колата ще се спира от движение .. помолих да ми се покаже закона в писмен вид за да видя по кой член ще стане това ама и това не видях а вече предадох документите си защото имаше всички признаци че са полицаи ... кола с лепенка полиция..сигнални светлини и 2 мъже в униформи ... което пак не е гаранция ... щото утре и аз слагам лепенки на фиата и буркан .. шия си униформа и почвам да спирам .. една вечер ще съм пич .. това отделно в кръга на шегата... казаха ми че СА СИ ЗАБРАВИЛИ АКТОВЕТЕ ... и ще чакаме ... и аз вече бях тотално замислен ... полицаи да си забравят актовете ... нещо не е наред ... поисках да запиша имената им .. .ама и това не стана .... дойдоха други да пишат акт и да спират от движение ... без коментари и разговори ми написаха акта и ми спряха колата от движение ... и ми казаха ЧЕ СЕГА ЩЕ ВИДЯ КАКВО ЩЕ СТАНЕ ... та пак поисках някои да ми покаже закон .. нещо имена .. ама не .... никои нищо .... лепнаха ми лепената и чао ... та днес големи преговори с началника на РПУ-то ... големи скандали .. и в крайна сметка ... връщат ми утре талона на автомобила махам си лепенката и карам на воля с черни стъкла ... а за жалбата срещу полицаите ... те първа ще се разглежда и ще се пишат доклади от тях ... а мен ще ме разпитат по този случай още веднъж защото в жалбата фигурира и думите изнудване за пари ... но това по нататък .. а талона утре това е ... НЕ СЕ ОСТАВЯЙТЕ ДА ВИ МАЧКАТ ПОЛИЦАЙТЕ !!!
                      Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

                      Коментар


                        #12
                        infineon написа:
                        Immortal написа:
                        И да не забравиш: Освен че са те забавили, през това време си пропуснал важна бизнес среща, провалили са ти сделка и си загубил голяма сума пари.Ясно е защо колегата не е тръгнал - защото документите му са били у тях. А за какво те спряха изобщо?
                        Няма право да измисля лъжи.Затова нещо когато той почне да измисля лъжи имай предвид че и полицаите могат да си измислят нещо.И никъде в правилника не пише че нямат право да те забавят докато дойде екип на кат.Преди когато обикновените полицаи нямаха право да пишат актове по ЗДП, когато видеха нарушител го спираха и трябваше да изчака екип на кат.Преди сме недоволни че били подкупни полицаите и искали подкупи, сега сме недоволни че искали да напишат акт а не подкуп и го накарали да чака.И защо колегата не разказа какво е направил че са го спрели? Щом са искали да му пишат акт явно е имало причина.Досега не съм срещал никога полицай който да не се представи и ми е малко трудно да го повярвам
                        Колега, аз пък не знам защо но вярвам на колегата, че не са се представили. Като ти гледам аватара си мисля, че компетентно ще ми отговориш на следващия въпрос. Като не пише в правилника, че нямат право да те забавят, пише ли че имат право? Полицаите най-добре трябва да знаят, че трябва да се изпълнява това, което пише, а не да правят това което не пише че нямат право. И още нещо. Това не ти ли прилича малко на арест? А да те видя сега, какво пише? При какви обстоятелства могат да го правят?http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%...B0%D0%B6%D0%B0

                        Коментар


                          #13
                          Извода който аз лично си направих от всичко казано днес е следния ... ако се бяха предтавили нормално .. да разбера аз че са районни и не пишат актове ... и да ми кажат да почакам за да дойде някои който да напише ... ОК ... няма провлеми .. аз си знам че съм в някакво нарушение макар и маловажно ... НО в случай че умиялено не се предтави никой от тях не ми каза от къде е .. и ей така ми държи документите и мен ... щото СИ БИЛ ЗАБРАВИЛ БЛАНКИТЕ С АКТОВЕ И ФИШОВЕ ... някак си леко ми се нарушават правата и като гражданин и като шофьор .... и там е проблема .. не че не мога да ги изчакам .... ама това вече беше адската наглост ... само дето днес с 4 страници леко ги наказах .... ДОРИ НАЧАЛНИКА МИ КАЗА ЗА ВЪЗРАВЕНИЕТО НА АКТА ... АКО СЕ СТИГНЕ ДО СЪД ... СЪДА СПОРЕД НАЧАЛНИКА Е ЩЯЛ ЕВЕНТУАЛНО ДА СЕ ПРОИЗНЕСЕ В МОЯ ПОЛЗА ....имал съм право да си обжалвам акта колко си искам ... и ако ми издаде заповед различна от датата на акта .. и нея имам право да обжалвам... и тогава съда ... който си бил безпристрастен .. май е можело и там да спечеля ... за да не се стига по далече ... спечелих още тази вечер ... и сега евентуално ще се надяват да се откажа от жалбата срещу полицаите!!!!
                          Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

                          Коментар


                            #14
                            Един приятел пострада точно като теб спират го през ноща на не осветено място не се представят и му пишат измислен акт и тои на другият ден отиде писа жалба и работата до там само че този път не познаха ,нашия наема двокат и оспорва акта като казва всичко как са го спрели неправилно и така на татък верно че се проточи няколко месеца ама на края му варнаха книжката което бяха му взели вапреки нарушението а и отгоре на това полицаите бяха времено отстранени и дайе му се извиниха за неудобството.Но въпреки това тои сега води дело за пропуснати ползи за месеците през които е бил без книжка защото с нея си вади хляба все още се водят длата ама сигурно ще го спечели.
                            преди FIAT-BRAVO1.9JTD сега FIAT-MAREA1.8-16v

                            Коментар


                              #15
                              А забравих да пиша че го спират за превишена скорост движил се е по негови думи с около 170 км.
                              преди FIAT-BRAVO1.9JTD сега FIAT-MAREA1.8-16v

                              Коментар

                              Working...
                              X