Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да срещнеш Джо Блек... или?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да срещнеш Джо Блек... или?!

    Колеги, може би за по-голямата част от вас темата ще е безсмислена... дори безинтересна, но... Колко от вас са били в досег със Смъртта? Имали ли сте усещането докато шофирате, че тя е редом с вас, че седи на седалката до вас..? Имамли ли сте моменти в които да благодарите на.. .който и да е, че ви се е разминала най-голямата беля?темата принципно е безкрайна... и вероятно ще е най-безинтересната тема във форума ни.
    Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

    #2
    По пътя за морето,когато изведнъж покрай типока фърчи мерцедес с 200,по пътя за София когато моторист кара на задна с повече от 200.Та в такива ситуации имаш голям шанс да си поговориш с смъртта
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

    Коментар


      #3
      За нещо такова споменавам и аз... и ако може да се сподели личен опит. Кой как приема Смърта? Всъщност... съзнаваме ли, че тя е част от живота ни... и колко достойно го живеем този наш... живот, а?!
      Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

      Коментар


        #4
        Ники,филмът е страхотен.Предполагам той продиктува и пускането на тази тема?КОнкретно по нея,мисля че ако някой от нас го е срещанл в истинският смисъл на думите,то той не е сред нас.Предполагам,че повечето от нас са претърпявали някакво ПТП и може би в такива моменти са се докосвали до Джо Блек,но той си е отивал без да ги вземе със себе си.
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #5
          dudulia написа:
          Ники,филмът е страхотен.Предполагам той продиктува и пускането на тази тема?КОнкретно по нея,мисля че ако някой от нас го е срещанл в истинският смисъл на думите,то той не е сред нас.Предполагам,че повечето от нас са претърпявали някакво ПТП и може би в такива моменти са се докосвали до Джо Блек,но той си е отивал без да ги вземе със себе си.
          Филма, да... не го бях гледал от преди поне 7-8 години. Уникален.. .не мога да каже друго.. и казва толкова много... Колко ли са хората докосвали се до Джо? Аз съм... веднъж, но ще споделя по-нататък за това. Интересно ми е друго обаче. Кой как го разбира този живот... и кой колко достойно го живее?!
          Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

          Коментар


            #6
            На мен темата ми се вижда интересна. Когато катастрофирах ми се стори, че няма да оцелея...беше супер странно чувство, много кратко, а всякаш беше цяла вечност. Когато си отворих очите не можех да повярвам, че съм жива. Можеби това е най-близката ми среща със смъртта, като не броим веднъж, дето за малко щях да се удавя.
            Ex'Fiat Uno, Ex'Fiat Bravo GT, Ex'Fiat Punto HGT, Now-Fiat Bravo GT

            Коментар


              #7
              nikki_sixx написа:
              Интересно ми е друго обаче. Кой как го разбира този живот... и кой колко достойно го живее?!
              Животът Ники, е изпълнен с дилеми... Всичко е въпрос на избор, но как може да сме сигурни, че сме направили правилният...?
              Alfa 159 SW 2.4 Ti
              Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
              "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

              Коментар


                #8
                Ами и на мен ми се е случвало да се разминавам на косъм от смъртта или понеот сериозни наранявания но това което забелязвам е, че в такъв моментизобщо не мисля за нея. Дори не се плашиш. Чак доста по-късно, когато всичко се е разминало се сещаш какво всъщност е можело да стане.Но тогава вече пък си радостен, че не е станало А за филма -
                Ex Fiat 126P
                Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                Alfa Romeo 147 1.6 TS
                Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                Коментар


                  #9
                  trace написа:
                  Ами и на мен ми се е случвало да се разминавам на косъм от смъртта или понеот сериозни наранявания но това което забелязвам е, че в такъв моментизобщо не мисля за нея. Дори не се плашиш. Чак доста по-късно, когато всичко се е разминало се сещаш какво всъщност е можело да стане.Но тогава вече пък си радостен, че не е станало А за филма -
                  Филма е СУПЕР ,а по темата верно ,че след като се обърне каруцата, пътища много,Дано никой да не среща Джо Блек :D
                  MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
                  "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
                  R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

                  Коментар


                    #10
                    Ако трябва да сложа ръка на сърцето и да кажа - да и аз съм изпреварвал на задна гума с мотора по осовата линия между учебен автомобил и засилен Ман! Смъртта ще седне до мен, ако я поканя! - това беше когато бях доста млад!Обаче вече е различно - жената е претърпяла тежка челна катастрофа със счупване на гръбнака! Предпочитам да е сигурна и да се чувства добре! По-добре е да сме от тази страна на браздата!

                    Коментар


                      #11
                      Охооо...тука може би имате първенец по срещи с Джо Блек.Първо, още като дете имах здравословни проблеми. Почти цялото ми детство е минало по болници. Трипъти в различни отделения викаха родителите ми, за да им кажат че ми остава малко. За два случая незнаех, научих доста по-късно, но последният случай го чух, защото бях до манипулационната, когато чух сестрите да си говорят. Тогава си спомням че си купих кутия "Кемъл" и дни наред ядох бонбони, пастички...ми тъй ми, нали ще се мре. Бях 11 клас. Първият път е било в болницата в Русе, вторият път в Педиатрията до Центъра по хигиена в София и последният път в Окръжна в Габрово....всичките тези случаи опираха до грешни диагнози, като междувпрочем, точна диагноза и до днес нямам. Единственото логично, което чух, е че със завършване на разстежа, процеса се е овладял.С коли имам две срещи - едната преди около пет години. Изпреварих едно такси и секунди след като се прибрах в платното видях МЛ да лети срещу мен. Забих колата в бордюра, но таксито зад мен не реагира и МЛ-а ги удари, отскочи във въздуха и падна странично върху таксито. Това може би беше най-драматичния момент в живота ми, защото един час държах ръката на шофьора, който бавно гаснеше и накрая си отиде. Загинаха всички тогава, а аз цял живот ще помня този инцидент, тъй като ако не бях изпреварил таксито, както и да го гледам и разглеждам случая, аз щях да бъда "Иненадан". Това беше катастрофа на булеварда в Люлин преди тунела. В зората на този форум, писах тема. Някъде тук е.А вторият случай, дължа живота си на бившата ми тъща. Пътувахме от Габрово за София. Беше лятото, едно слънце......влизайки в един от тунелите на Витиня, тя започна буквално да крещи "...кола срещу нас, кола...", даже не помня какво крещеше. Извих волана и минах в другото платно, като въобще не видях нищо. После забелязах, че минах покрай жигула в средното платно, която както знаем няма авариики. Вероятно при влизане в тунела, докато се акомудира окото към светлината, не съм виждал нищо. Обяснението, което незнам дали е точно е факта, че жената беше с очила и нейното око по-бързо се е приспособило. При всички положения, ако не беше тя, щях да залепна за тази жигула.Случаят с коня от миналия декември също е подобна, но там като че ли по-скоро късмета проигра, защото сантиметри по-към платното ако беше кончето, сега щяхте да събирате парички за паметник на Явката....Та така...бурен и емоционален живот, к`во да го правиш.... Важното е да гледаме напред, да бъдем оптимисти и да се борим......а пък мен явно има кой да ме пази...и ме пази / аз си знам кой.../

                      Коментар


                        #12
                        Вчера към 20:40Правя ляв завой на Семинарията посока от ТВ кула към Дианабад. Пред мен има само едно Поло. То завива и заема дясната лента, аз минавам в лявата. В насрещното са наредени коли да чакат на светофара. И след 35-40 метра има лек завой, вече съм с 50км/ч пред мен фарове Един идиот изпреварва цялата колона и кара в насрещното. В МОЯТА ЛЕНТА!!! Единственото което можах да направя неше да дам газ до дупка и рязък зяавой в дясно... Разминахме се на около 30-50 см. Вчера в София цял ден се опитваше да вали и беше много хлъзгаво, как съм овладял колата още ми е трудно да си го обясня. Онзи дори не намали!!! А караше с поне 70-80.Мисля, че това е първия пост от втория ми живот. Да ми е честит ( и поста и живота )!
                        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                        Коментар


                          #13
                          Веднъж на един баир, но на прекъсната линия тръгнах да изпреварвам един един ТИР.Общо взето позната картинка И подавам мигач, газ до дупка.Вече с около 120 км/ч съм на половината на ТИРа и изведнъж пред мен се задава огромната черна мутра на едно БМВ седмица Yellow_Flash_Colorz_PDT_23 Разминахме се на сантиметри, а ТИРаджията отзад ми свирка и той да каже, че съм луд.Като ми поразмина стреса се прекръстих.
                          '01 Fiat Marea HLX Weekend JTD 110
                          '01 Citroen Xsara Break 1.6i 16V 109 hp

                          Коментар


                            #14
                            trace написа:
                            Ами и на мен ми се е случвало да се разминавам на косъм от смъртта или понеот сериозни наранявания но това което забелязвам е, че в такъв моментизобщо не мисля за нея. Дори не се плашиш. Чак доста по-късно, когато всичко се е разминало се сещаш какво всъщност е можело да стане.Но тогава вече пък си радостен, че не е станало А за филма -
                            Това е едно.Сигурно сте забелязали когато сте уплашени, че добивате невиждана смелост и сила.Примерно, когато бягаш от нещо почваш да тичаш много по-бързо.
                            '01 Fiat Marea HLX Weekend JTD 110
                            '01 Citroen Xsara Break 1.6i 16V 109 hp

                            Коментар


                              #15
                              Ето и аз да напиша нещо... Имам снилно изразена пролетна алергия. Към цъфтежи, летящите пухчета, влагата, климата , абе общо взето всичко свързано с пролетта.. Не мога да дишам, очите ми сълзът изприщвам се. В 11клас след много обикаляне по доктори, болници и т.н за да могат поне да намалят с лекарства всичко това което се случва, дишането ми се затрудни и нямах абсолютно никакви сили за нищо. Бях в 25 поликлинака в младост и лекарите казаха, че тук не могат да ми помогнат и ни препратиха в поредната болница с майка ми ( една болница на бул. България срещу еко.. Оказа се че там е само за хора с дихателни проблеми). От 25та не искаха да ни закарат с линеика, защото по тяхни думи не съм бил достатъчно зле. И с майка ми едно такси и пред болницата. Тъкмо влизам във входа на блонцита и изведнъж вече не можех да дишам въобще. Прилоша ми и се свлеках пред рецепцията.. Какво е станало между временно незнам. Събудих се след 2дена с тръба в гърлото и на системи...
                              Продавам трабант с цвят бананова кора с лек удар от валяк... Ако ви няма мога да ви го пусна под вратата... :D

                              Коментар

                              Working...
                              X