Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможно ли е?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Възможно ли е?

    Значи сложих на Bravo-то спортни пружини. Всичко ОК няма никакви проблеми. Снощи си счупих скоростите и сега един приятел ми казва, че полуоските нещо не заставали както трябва с тия по-ниски пружини и за тва са ми се счупили скоростите. Въпросът ми е - може ли да ми се счупи кутията заради пружините

    #2
    До колкото знам спортните пружини свалят купето по-ниско до земята,а геометрията на ходовата част остава непроменена.Това е само мое мнение.Нека някой който е слагал спортни пружини да се изкаже по -професионално
    Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
    ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
    ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
    ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

    Коментар


      #3
      Мойто не е никак професионално, ама същото ми изглежда и като завиваш - нали затова се монтират вътрешни и външни карета, които подобно на карданова предавка променят посоката, и позволяват ъгъл.Все едно като си свалиш волана по-надолу, да не можеш да завиваш, а по-нагоре да е наред. ventsi79 - купето като слезе по-ниско, с него слиза и двигателят, съответно и скоростната кутия. Което води до изменение по пространствената ориентация на полуосите, но това се компенсира от каретата и хода на полуосите. Аз така си го обяснявам.

      Коментар


        #4
        Твърдо не!Просто сигурно им е дошло времето на скоростите.На бравото от два месеца съм със спортните пружини и още нищо не се е строшило.А предишната ми кола как па не се строши две години и тя със спортни пружини.

        Коментар


          #5
          Абсолютно прав е Оги.Няма никаква връзка между височината на колата и счупването на скоростната кутия.Ситроените и някои Мерцедеси като са с променлива височина? ...Просто на скоростната кутия й е дошло времето.Делтата беше със спортни пружини (някой са я виждали колко беше ниска), сега е с нормални.Нямаше проблем нито преди, нито сега.

          Коментар


            #6
            Колега не виждам какво общо имат пружините със скоростите,както каза и Имортал по горе явно им е дощло времето.Аз преди нова година смених и моите.Както си карах и ми счупи диференциала,така че не се коси .За твоята скорости колко щеш аз като търсех видях от 350 лева и нагоре .Успех
            MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
            "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
            R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

            Коментар

            Working...
            X