Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отопление на ГАЗ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Според мен на ток е по-далавера. Ние сме с 2 климатика 9-ка и 12-ка и акумулираща, печка която всяка вечер се пуска. Освен това сме и с два бойлера 80л и 50л. За декември 100лв ток, за януари 250лв. Сега има доста добри климатици, в новия апартамент мисля да инвестирам в Дайкин.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #17
      spark написа:
      Според мен на ток е по-далавера. Ние сме с 2 климатика 9-ка и 12-ка и акумулираща, печка която всяка вечер се пуска. Освен това сме и с два бойлера 80л и 50л. За декември 100лв ток, за януари 250лв. Сега има доста добри климатици, в новия апартамент мисля да инвестирам в Дайкин.
      Помисли да инвестираш в Национал, Тошиба, Фуджитсу или квото и да е друго различно от боклуците Дайкин. Задължително да е за Японския пазар. Инвертор, хиперинвертор или чилър. Дайкин дето са за европата са боклуци.
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #18
        За 90 m2 плюс топлата вода плюс готрарската печка 300 до 350 лв зависи колко е студено на вън. Тухлен апартамент изолирани са и само 2 от четирите стаиКлиматика не ми го хвалете при много ниски температури не работи дори и да е inverter пробвал съм го.

        Коментар


          #19
          Тази година за първи път съм с два климатика 12-ки апартамента е 62кв. панел, сметката ми за януари беше 85лв като работиха постоянно за мен това е най-евтиния вариант.
          fiat coupe 2.0 16V

          Коментар


            #20
            Скъпичко излиза с газта а и инвестицията си е сериозна според менсе ориентирай към други варианти за отопление има вече много нови системи които също са ефективни
            BRAVA 1,4 12V
            Nissan Navara

            Коментар


              #21
              mitakkk написа:
              За 90 m2 плюс топлата вода плюс готрарската печка 300 до 350 лв зависи колко е студено на вън. Тухлен апартамент изолирани са и само 2 от четирите стаиКлиматика не ми го хвалете при много ниски температури не работи дори и да е inverter пробвал съм го.
              Северозападен апартамент в най-проветривия квартал на влажна Варна - цяла зима само с климатици се топля. Ползвам инвертор Национал от 1992г. - при минус 22 градуса вън - в стаята е 22 градуса по електронен и спиртен термометър. Климатика е настроен на 23. Сметките ми в най-студените месеци са около 200-240лв за ток. Не ползвам друго отопление.
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #22
                С цялото си уважение към колегите, които се изказаха отрицателно към газификацията ще кажа, че не съм съгласен.Живея в Горна баня и от 4 години съм газифициран. В нашия квартал температурите през зимата са по-ниски поради близостта ни с Витоша и Люлин планина съответно и през лятото е по-хладно с 2-3 градуса.Та да споделя опита си. Човек прекарал газ и ползващ я без терморегулатор ще кажа, че си е хвърлил парите на вятъра. Именно терморегулатора определя разхода. Винаги оставям постоянна температура през зимния сезон - няма 21 градуса през деня и 18-19 през нощта - това е излишно. Някой от газифицираните изчислявал ли е колко време е необходимо за да се достигне 2 градуса по-висока температура?! При мен е почти 2 часа. Затова време се изгарят около 7-10 кубика газ. Ако температурата е постоянна примерно 20,5 градуса стените в жилището не изтиват и при температури от -5 до 0 градуса котелът при мен се включва за 3 минути на 1 час - засичал съм.Средно за отопление на апартамент от 92 кв.м с котел Мора 12, като се ползва газ къпане, за кухнята и за готвене потребеното количество е 5-8 кубика. Аз съм с малко дете на почти 2 годинки. Сметките ми за месец декември е 225 лв., а за януари е 213 лв. През февруари отоплявах не отоплявах едната спалня и сметката е 140 лв. За срявнение съседа ми над нас, който е с котел Вайлант 18 плаща сметки от 300 лв. и той спира намалява през деня температурата, а вечер като се прибере я увеличава.Аз съм твърдо за прекарването на газ, защото разходите на отопление с ток + бойлер + готвене са повече, отколкото сметките ми за газ. Кофтито е първоначалния разход за изграждане на системата и таксите, но след това имаш доста по-голям комфорт - топла вода без граници и други.П.П.Сметката ми за ток е около 20 лв.

                Коментар


                  #23
                  Благодаря Ви,че ме светнахте.Най вероятно нямам да имам възможност да се отоплявам на ГАЗ на този етап.Ще продължавам да си ползвам котлето на дърва,но определено ще се купува втори климатик за по топлото време/5-15гр/.За минусувите температури само на климатици няма да е много евтино.И на мен ми се иска да нямам никакви ангажименти,но всеки се простира според чергата си-както споменах по-вече от 100-120 лв за отопление ще избуши семеиния бюджет.

                  Коментар

                  Working...
                  X