Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

дизел или бензин за Градско Каране ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    дизел или бензин за Градско Каране ?

    Кое е по удачно за градско каране в малък град където се минават по 10 000км на година а стила на каране е пали карай 4 км и гаси ?а какво мислите за бензинките с турбо(стават все по разпространени), те удачни ли са за градски коли ?
    Bravo GT 1.8

    #3
    И двете ще ти горят много при тези условия
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #4
      Автоматик.

      Коментар


        #5
        coolboby написа:
        Автоматик.
        Точно автоматик. :D :D :D

        Коментар


          #6
          Бензин. Защо? Защото дизелът е за дълъг път. Като карам от къщи до офиса и обратно - 8.5/100, като карам целия ден без да изстива - 7.4/100, като карам извънградско - 5.5/100. Това е дизелът ми. С бензиновата, доста по-дърта - градско ми гореше 10/100, извънградско - 7/100 при същите условия ... Няма за градско среден вариант, защото за бензинката не е толкова важна "оптималната" температура.
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #7
            naskobg написа:
            coolboby написа:
            Автоматик.
            Точно автоматик.
            Най - вече автоматик ! :D
            Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
            Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

            Коментар


              #8
              100% бензинка за града...аз от опит ти казвам, например карах известно време 206 1.4 бензинка - в София, в задръстванията - 8,5 максимум 9, за какво говорим, вземи си бензин, по-евтина поддръжка, не много по-голям разход градско, пък дизелчето веднъж да сдаде багажа и ще се псуваш в икономията от половин литър, един айде
              A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
              e30 forever!

              Коментар


                #9
                kosta написа:
                naskobg написа:
                coolboby написа:
                Автоматик.
                Точно автоматик.:D:D:D
                Най - вече автоматик ! :D
                Само той ще е.

                Коментар


                  #10
                  Бензинка с газова уредба или най-добре една рикша и един мармот да я дърпа.
                  --Старата ръжда любов не хваща!--
                  156 sportwagon 1,9 jtd 115
                  ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                  Коментар


                    #11
                    jenshen73 написа:
                    Бензин. Защо? Защото дизелът е за дълъг път. Като карам от къщи до офиса и обратно - 8.5/100, като карам целия ден без да изстива - 7.4/100, като карам извънградско - 5.5/100. Това е дизелът ми. С бензиновата, доста по-дърта - градско ми гореше 10/100, извънградско - 7/100 при същите условия ... Няма за градско среден вариант, защото за бензинката не е толкова важна "оптималната" температура.
                    Айде сравни ми едно Bravo 147 коня и една Octavia 140 коня дизел и ми кажи дали ще земеш Bravo-то да го караш изграда. Какво ще предпочетеш 8-9 нафта или 13-15 до 17 бензин

                    Коментар


                      #12
                      Тука е голяма дилема бензин/дизел аз предпочитам бензинови коли друг дизелови.Ако има от къде да присвояваш нафта за без пари задалжително дизел.Aко имаш поиче кинто и можеш да си позволиш комареал мотор пак дизел те са много икономични .Ако наистина я караш само 4 км на ден гаста е голяма глупост.Ама да не забравяме, че първата кола е тръгнала на бензин.
                      Subaru B9 tribeca 3.0
                      Peugeot 307 04
                      Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
                      Fiat Brava 1.6 16V 103

                      Коментар


                        #13
                        Не се уточновят моторите? Вие в случая сравнявате някоя бензинова малолитражка с някой дизел 1,9 или нагоре? По-горе колега правилно каза Браво 2.0 с Октавия 1,9 Дизел..? Тогава какво правим при 8-9 градско нафта и 14++ бензин? Къде е по-далаверата!? То е ясно, че ако си вземете малолитражка бензин ще гори по-малко, но къде остава вървежа? Или удоволствието да чуете как "съска" турбинката? И ако решите да тръгнете на дълъг път евентуално пак е по на далавера! Просто в момента не ми се занимава и не ми се ровят, но промерно извадете разход на 100км/градско примерно на БМВ Е46 320i и 320d? И да направим едно сравнение..?Другото по-важно е, поне според мен дизела колкото и да го натискаш и да го пънеш повече от 1-2литра неможе да качи разхода градско, докато бензина...ехххх..бензина.....Поздрави.П.П.: Дори сега се сетих - Audi Q7 6.0 W12 TDI - по книжка - 11.7 смесен разход нафта..!! Ако намерите бензин с такъв двигател и такъв разход - ЕВАЛА..!!
                        Fiat Bravo 1.2 16v/82 hp....

                        ...E90..incoming..!!

                        Коментар


                          #14
                          Зависи за какво градско става въпрос.Ако искате нисък разход и прилично вървене - дизел комън рейл. Ако искате да се ръчкате от светофар до светофар и карате екстремно - бензин ама поне 140коня и задължително спортна генерация. Все пак звука е най-големия плюс на бензина. Ако пък искате градско пенсионерско каране - чист дизел или малолитражен бензин 1.1 примерно.
                          Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

                          Коментар


                            #15
                            Стига с туй аграрното гориво бря! Книжки за трактори имате ли? Да си дърпат редосеялките! Аз си карам с истинското гориво! Айде пак нафтови печки срещу газови котлони срещу бензинови спринтьорки!

                            Коментар

                            Working...
                            X