Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смях по новините по НОВА

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Те че са глупаци, глупаци са. Но не знаят и как да го кажат това, за кубиците. А бе, те ни управляват.

    Коментар


      #17
      infineon написа:
      Добре де каква е тази глупост сега?Първата кола като която карах на 18 като взех книжка беше дизелов форд 1.8 който беше 59 коня.По добре ограничението да е по мощност а не по обем че така става глупаво.А относто това че на новите шофьори ще дават по малко точки, аз като съм млад шофьор пък съм взел книжка с пълните точки сега какво ще направят ще ми ги намалят наполовина ли??Пак тъпите политици пишат глупави закони и после ще изкарате полицаите виновни затова.
      Не, колега, ти си оставаш с пълните точки. Записано е в Конституцията на България. Не важи закон който е в твой ущърб, приет по-късно, спрямо това кога се е случило нещо с теб, например да вземеш книжка. Демек - ако сега променят годините за изкарване на книжка, от 18 на 32 - който е на 29 - си остава с книжка, но ако няма - ще чака до 32 за да изкара. Съответно - който е млад водач и си е купил кола 3.0 турбо бензин, и има книжка от 2 седмици - за него това за 1.6 няма да важи! Иначе е противоконституционно.

      Коментар


        #18
        Един приятел има Хонда Сивик 1.5 300+ коня
        Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

        Коментар


          #19
          Ето пишлегарите кво правят http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1279141
          Fiat Bravo 99г.(Goodbye) ,Citroen Xsara VTS 99г., Mercedes C 220 CDI 2000г.

          Коментар


            #20
            Поредното недомислено решение.А колко е елементарно колите да се ограничат по мощност - млад шофьор - до 100 к.с.Обаче на пътя няма как катаджията да ти провери мощността на колата, тъй като в малкото талонче не я пише, явно затова са решили, че колите до 1.6 са слаби Само дето повечето японки от 1.5 изкарват между 100 и 200 к.с.За дизелите да не говорим...Бе....България.

            Коментар


              #21
              naskobg написа:
              То 1,6 кубика няма и дитска играчка бе колега. :D
              Има..има верижен трион Щил
              АЗ НЕ ИСКАМ ПРОДУКТИТЕ НА МОНСАНТО В БЪЛГАРИЯ!

              Коментар


                #22
                С вашите постове искате да кажете че немога да си карам колата ли ? ( по закон )Какво значи млад Шофиор до колко време след вземане на книжка ?колата е хгт 1.8 130 кс .
                Целта е една,скороста е различна - HGT !

                Коментар


                  #23
                  ogi28b написа:
                  infineon написа:
                  Добре де каква е тази глупост сега?Първата кола като която карах на 18 като взех книжка беше дизелов форд 1.8 който беше 59 коня.По добре ограничението да е по мощност а не по обем че така става глупаво.А относто това че на новите шофьори ще дават по малко точки, аз като съм млад шофьор пък съм взел книжка с пълните точки сега какво ще направят ще ми ги намалят наполовина ли??Пак тъпите политици пишат глупави закони и после ще изкарате полицаите виновни затова.
                  Не, колега, ти си оставаш с пълните точки. Записано е в Конституцията на България. Не важи закон който е в твой ущърб, приет по-късно, спрямо това кога се е случило нещо с теб, например да вземеш книжка. Демек - ако сега променят годините за изкарване на книжка, от 18 на 32 - който е на 29 - си остава с книжка, но ако няма - ще чака до 32 за да изкара. Съответно - който е млад водач и си е купил кола 3.0 турбо бензин, и има книжка от 2 седмици - за него това за 1.6 няма да важи! Иначе е противоконституционно.
                  Ето ти отговора ! Оги го е написал.
                  Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                  Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                  Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                  Коментар


                    #24
                    абе детска му работа взел на тати колата и да се исфука пред приятелиУЖАС
                    Душата в рая на Фиата оборотомера до края!


                    FIAT BRAVO 1.8GT
                    FIAT BRAVO 1.9TD ex

                    Коментар


                      #25
                      GbGz написа:
                      С вашите постове искате да кажете че немога да си карам колата ли ? ( по закон )Какво значи млад Шофиор до колко време след вземане на книжка ?колата е хгт 1.8 130 кс .
                      Не тъкмо обратното, че можеш, защото в твоето полужение е заварено.. А млад шофьор се води до 2 години... А това, че само млади шофьори се блъскат и правят поразии изобщо не е така... прекалено много се спелколира с това. А къде са заспалите тираджии избили сумати народ или чичовци на по 35 - 50 залюбили алкохола и карат всеки път когато са пили... Винаги има хора и хора ... но санкциите трябва да са строги, трябва да се прилагат над всеки, трябва и съответният орган да си върши работата... Ядосвам се когато новинарите подхванат една тема дъвчат я една седмица и след това всичко отшумява и всеки почва да си втълпява кактвото е казано, защото повторението е най - добрия начин за психоза

                      Fiat Marea Weekend 2.0 20v HLX
                      ex:Opel Kadett 1.3
                      ex:Fiat 125p
                      ex:Москвич 412

                      Коментар


                        #26
                        в крайна сметка не са го приели това предложение в парламента - така чух по радиото днес.
                        Alfa 147 JTD 115 hp
                        ex Punto SX 1,2 (73 hp), 1994 +LPG

                        Коментар


                          #27
                          chandler написа:
                          в крайна сметка не са го приели това предложение в парламента - така чух по радиото днес.
                          Да не е прието,и да имаш придружител с опит също не е прието
                          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                          Коментар


                            #28
                            Lestat написа:
                            А до кога е това определение млади шофьори? И какво ще стане с връсниците взели си книжките вече и закупили си по - мощни коли? Може ли да се задължи човек (свободен човек) да си смени колата? А ако няма пари за нова кола? И не може да продаде тази? А дизеловите коли? А правото на свобода?... Знам, че доста ще ме упрекнат сега Мисля, че всеки ден се мислят нови глупости. Аз съм ПРОТИВ този "закон". А дали закона ще се прилага над всички еднакво? Дали депутатските щерки и синчета ще ги провери някой? Дали синовете и дъщерите на полицаи ще ги провери някой? Безсмислици колкото искаш. Какъв е проблем да убиеш себе си и някой друг с такава кола? А защо просто в българия няма ясни и строги закони? А защо просто в България няма пътища и то достатъчно безопастни, както е в други държави (мразя сравненията, но се наложи)? Каквата и кола да е, то е машина, не я ли управляваш с мисъл винаги ще гледа да те убие (това ежедневно ми го повтаря баща ми и дядо ми). А защо просто подготовката на шофьора да не е по прицизна? По дългосрочна с обяснения с лекции за безопастност с показване на сцени какво може да се случи да се научат хората, че да караш кола не е като да играеш компютърни игри... та поне и да си управдаят парите тия курсове... Ще следя темата тя по принцип си е за гафа по Нова, но пък ние го обърнахме на .... Та дано поне един има съгласен с мен
                            Аз съм абсолютно съгласна с теб за всяка една дума , която си написал.Друго не мога да проумея - защо махнаха полигона???Изкарах курсовете,а никой не ме учил да паркирам.И ся к’во?Дадохме сума ти пари,а мъжът ми ще трябва да ме учи да паркирам,защото в София съм просто загубена без да мога да паркирам.Пълна идиотщина!
                            "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
                            Ванга

                            Коментар


                              #29
                              Lestat написа:
                              GbGz написа:
                              С вашите постове искате да кажете че немога да си карам колата ли ? ( по закон )Какво значи млад Шофиор до колко време след вземане на книжка ?колата е хгт 1.8 130 кс .
                              Не тъкмо обратното, че можеш, защото в твоето полужение е заварено.. А млад шофьор се води до 2 години... А това, че само млади шофьори се блъскат и правят поразии изобщо не е така... прекалено много се спелколира с това. А къде са заспалите тираджии избили сумати народ или чичовци на по 35 - 50 залюбили алкохола и карат всеки път когато са пили... Винаги има хора и хора ... но санкциите трябва да са строги, трябва да се прилагат над всеки, трябва и съответният орган да си върши работата... Ядосвам се когато новинарите подхванат една тема дъвчат я една седмица и след това всичко отшумява и всеки почва да си втълпява кактвото е казано, защото повторението е най - добрия начин за психоза
                              Окей мерси колега
                              Целта е една,скороста е различна - HGT !

                              Коментар


                                #30
                                Никъде в малкия талон не пише колата ти колко кубика е и колко коня или киловата. Ако някой си махне онези пластмасови обозначения на багажника или там където и да са не виждам как полицаят може да разбере колко кубика ти е колата. Пълна простотия е това! В САЩ имат книжки и управляват автомобили от 16 годишни. И то доста по мощни от нашите автомобили. Единственото обяснение на многото катастрофи и жертви по пътищата е безотговорността, която съвсем не се среща само при младите шофьори!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X