Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

защо мразим голф-аджиите? .. и те нас?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    защо мразим голф-аджиите? .. и те нас?

    Да питам че ми е бая любопитно откъде тази омраза към голф-овете и към техните собственици... що им се подигрвате толкоз... дет се вика: "остаете ги да живеят!" а проблема е че и те говорят за италианските автомобили сякаш говорят за срамна болест... защо тъй?много се дразня някой като каже "пфу - италиански коли - sux..." като не ги кефят да не си купуват... де да знам, цялата тази работа ми се струва доста безмислена.човек трябва да бъде реалист и да отстъпва пред действителността! - не е ли така?но защо и ние да играем по тяхната свирка... да си псуват и да си се ядосват - то ще си ги убие някой ден!
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    #2
    голфа си е доказала се кола !!лично аз съм имал една 2-ка ,и още си я обичам може би голф е нещо като синоним на пубертет -18 годишен новобранец току що взел книжка !!!
    фиатче Браво 2.0

    Коментар


      #3
      tomazo написа:
      голфа си е доказала се кола !!лично аз съм имал една 2-ка ,и още си я обичам може би голф е нещо като синоним на пубертет -18 годишен новобранец току що взел книжка !!!
      Едва ли още много си я обичаш още, след като си взел Браво 2.0. Сега не ти ли се струва голфа като каручка..Аз нямам против колата, а против ПОВЕЧЕТо , които я карат. Не казавам всички...
      FIAT BRAVO 1.6 16V

      Коментар


        #4
        сравнение не може да има :D .но примерно това е колата когато си събрал определена сума пари ,и няма и стотинка повече и си казваш взимам я .голфа 1 година освен масло нищо не му се сменяше ,тракаше чукаше лопаше ,мислех ,че ще се разпадне и после за 400 лева колата е нова .иначе и фиата вози малко твърдо ,но удоволствието да го караш е голямо ,малко коли се карат с такава лекота ,бих го сравнил само с коли които са с пъти по скъпи от фиата защото си е мой :D
        фиатче Браво 2.0

        Коментар


          #5
          Аз не ги мразя. Аз самия съм фен ана немското автомобилостроене. Това не ме ограничава да не харесвам и японски, италиански и други коли. За мен колата е като част от мен, емоция, преживяване. Преди да си купя Фиат карах почти немска кола(Сеат). Баща ми кара Опел. Преди това имаше Фиат :D Доволен съм много от Сеата, баща ми от Опела си. Това изобщо не означава, че не сме доволни от Фиатите си. Аз виждам в Алфа ГТ едно привличане, красота, магия, страхотно излъчване. Виждам го обаче и в Плимут Праулър примерно. Това с Голф 2 стана нарицателно, поради факта, че всички 18 годишни наскачаха на иначе отличната колица и започнаха да се правят на рацери. Мамка му, колко пъти съм ги псувал, тея с Голф 2(3,4,скоро и с 5), селската мечта, както му вика един приятел. Та там е работата мисля, в малоумието и присъщата за мноооого хора черта от характера " Айде да си взема и аз Голфче, като на Пешо, накичено!". Щот сме оФце! Един като се изака, и другите покрай него, в редица наредени. А как бях влюбен в Калибра преди 6-7 години... ама и нея я остраха, всеки мангал-сводник има Калибра с огрооомно антикрило. Имам чувството даже че ги внасят без гърнрта вече, всички Калибри ръмжат та се пукат! Сега да ми я подаряват не я взимам.

          Коментар


            #6
            Mitko написа:
            Не е проблем автомобила. Просто "Голф" стана нарицателно за едно определено поведение на пътя. Такова поведение демонстрират едни голобради "рацери" и то може да се види във възможно всяка кола. Най-много са: Opel Kadet GSI, Opel Manta, Opel Kalibra, Opel Astra GSI, VW Golf (всички модели), японски хечбек (всички японски производители), служебни Mercedes и/или BMW (може и да е на тати ако последния случайно си е оставил ключовете на достъпно място). Резултата е винаги един - безцеремонно поведение на пътя и чувство за безсмъртие особено ако на дясната седалка седи нещо женско. NO COMMENT
            Според мен Mitko може да чете мисли, защото е изразил изцяло моето мнение. me_to_u - странно, но като бях в казармата и аз мечтаех за Калибра - очевидно проблем на израстването. :D
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              общо взето всички коли със спортен дух попаднаха в един кюп ...кой не е карал ,бързо ,на кой не му е кеф да укроти звяра ,аз ако карам бавно ще се ударя гаранция ,не мога да карам бавно ...разбира то си е до хора де ,всяко нещо може да се прави разумно.
              фиатче Браво 2.0

              Коментар


                #8
                И според мен не става въпрос за омраза към Голф-а като кола, а към манталитета и стадния синдром на притежателите и...
                TEMPRA 1.6 i.e. S

                Коментар


                  #9
                  z написа:
                  И според мен не става въпрос за омраза към Голф-а като кола, а към манталитета и стадния синдром на притежателите и...
                  абсолютно те подкрепям колега
                  Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17 & Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
                  ex Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm Q-Tronic '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp ELX '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 16v '97, ex Fiat Punto 1.1 S '95

                  Коментар


                    #10
                    това за "синдрома" ми хареса а другата част от въпроса ми... - откъде тези предразсъдъци за италианските автомобили (не само от голфаджиите а от доста хора)какво ги кара хората да казват за италианските автомобили че били трошливи, смотани, грозни и т.н. ... защо така?наистина ли така мислят или е чиста завист? аз от опит знам че който има италианска кола се влюбва в нея... !
                    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                    Коментар


                      #11
                      Ами щом фиатаджиите негодуват срещу Голфа, защо тогава голфаджиите скачат конкретно срещу Типото?

                      Коментар


                        #12
                        Момчета лоши коли няма .Има лоши стопани . :D
                        Фиат Панда 1.2 2006година
                        Синджира си идва ,а козата я няма...

                        Коментар


                          #13
                          според мене колата си има история -и чисто нова е такива ядове може да ти създаваа .а легендите за италианските коли ,сигурно го е измислил някое скръндзливо мрънкало .няма кола да не се чупи ,въпроса е как си я караш и потдържаш .аз един стар москвич ,го правех да се разпада ,та една фиатка ли :D
                          фиатче Браво 2.0

                          Коментар


                            #14
                            според мене ,това майсторски трик на "майсторите " за да си вдигнат цената за работата.винаги охкат и пъшкат,колкот трудно ще стане ,колко работа и каква мъка е .Еми да са станала мозъчни хирурзи :D p.s. кой не може да оправи сам,лада ,москвич,опел кадет или голф 2-ка ....за толкова години всички са специалисти на тия вечни коли .
                            фиатче Браво 2.0

                            Коментар


                              #15
                              Според мене Голфаджия е диагноза,а не принадлежност към даден автомобил.

                              Коментар

                              Working...
                              X