Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Препарат за автотапицерия?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Препарат за автотапицерия?

    Колеги, препоръчайте някой препарат да освежа малко тапицерията на колата през уикенда. Да е ефикасен, това е целта
    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

    #2
    Тъкмо мислех да пускам такава тема, ще я следя с интерес.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Ако става въпрос за седалките - аз ползвам Vanish - много яко мирише и е лесен за използване....разреждаш го в един лиген и търкаш с четка...след това обираш мръстиите и пяната с една хавлия и си готов
      Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

      Коментар


        #4
        Точно за седалките става въпрос. Герак, трябва ли да я оставям да съхне после или те не се намокрят толкова много ? И друг въпрос, вчера гледах един Вениш с пръскалка като за прозорци около 14лв. беше, него ли ползваш или онези другите дето са без пръскалки мисля че бяха около 8лв
        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

        Коментар


          #5
          Ами има един без пръскалка за тапицерии и килими мисля, че беше....другите за за някви петна и за пране....Иначе си се намокря, но не много...мойта за около един ден съхне, обаче беше по-топло...иначе аз си я карам и мокра...постелям си някаква хавлия или нещо подобно и си карам....важното е да остави малко отворени прозорците....със същият този Ваниш си изпрах и тавана и пода и остана повече от половината
          Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

          Коментар


            #6
            Замислям се дали да не чакам по-топло време А с какво търкаш ?
            "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

            ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
            Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

            Коментар


              #7
              А някой ползвал ли е специализираните препарати, които съм виждал да се продават?Например на Зонакс - SONAX PolsterSchaumReiniger - http://www.sonax.de/sonax-d/katalog_...00Виждал съм подобни препарати италиански, които даже си имат специална четка за търкане.Намислили съм малко като се позатопли и да направя едно "пролетно почистване"

              Коментар


                #8
                аз ползвам 1001. Подобен на вениш препарат за мебели, килими и подобни. Мога да кажа, че е много по-добър - изчиства в дълбочина много добре (мога да изпратя снимки на мръсния диван и след като го изчистих - на другия диван пробвах първо с вениш и не се изчисти добре). Купен е от Англия, цена - 1 паунд/500 мл. Не бих се доверила на препарати, специално създадени за почистване в колата - няма нищо по-специално от почистването на дивана в хола. като цяло не съм доволна от почистващите препарати в България. Уж с някакви системи за защита от дъждовни капки - след един дъжд - пак става на капки. Уж с някакви специални формули за бързо съхнене за дървени подове и ламинат - пък го чакам половин час, да не говорим за препаратите за керамичните плотове - пише едно, пък се почиства само 10-20% от това, което обещават. За съжаление качеството им е толкова добро, колкото и на други неща, произведени за БЪлгария.
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #9
                  Това 1001 само от ебей ли можем да си го поръчаме? Дайте някои идеи, за такъв метод, чрез който да не се налага оставянето на колата цял ден широко отворена.
                  "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                  ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                  Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                  Коментар


                    #10
                    tyson написа:
                    Замислям се дали да не чакам по-топло време А с какво търкаш ?
                    Търкам с обикновена четка за дрехи...само гледам да е по мекичка
                    Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                    Коментар


                      #11
                      Аз пробвах с малка пароструйка за домашни цели, обира идеално праха, но не чисти в дълбочина.Не знам ако и сложа препарата вътре какво ще стане като почне да се изпарява.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #12
                        А някой свестен препарат за кожа да имате за препоръчване Yellow_Flash_Colorz_PDT_17 Взех един от ОМВ за 9лв. и кожата ми става на петна и скърца гадно след като я намажа!
                        Fiat Coupe 2.0 20V 98g. Pininfarina

                        Къде отиваш ти, може би?

                        Коментар


                          #13
                          на бащата колата я чиатих на мама с перящата прахусмокачка към нея си има препарат за тапицерииМоята още не съм и прал седалките :D Иначе на бащата седалките пода тавана абе сичко що е от плат за един до обяд го изчистих после беше леко вложно но до вечерта изсъхна
                          Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                          Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                          Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                          Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                          Коментар


                            #14
                            tyson написа:
                            Това 1001 само от ебей ли можем да си го поръчаме? Дайте някои идеи, за такъв метод, чрез който да не се налага оставянето на колата цял ден широко отворена.
                            аха, или ако някой ходи до там може да ти вземе. То май няма метод с незабавно съхнене - затова по-добре изчакай лятото. Миналата година, като чистих диваните в най-голямата жега, изсъхнаха за по-малко 24 часа - на следващия ден сутринта бяха сухи. tyson: търкам с обикновена гъба за баня, от меките, но в голяма и хваща повече пяна.
                            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                            Коментар


                              #15
                              Намерих решението на моя проблем:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=37131Ще пиша впечатления после В бързината пропуснах да БЛАГОДАРЯ на колегата emzo, който ме насочи към темата
                              "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                              ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                              Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                              Коментар

                              Working...
                              X